Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=31)
-   -   FAQ - Jak pozbyć się lagów? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=5122)

Gonzo von Krenzel 02-05-2004 16:33

FAQ - Jak pozbyć się lagów?
 
Ze względu na ciągle rosnącą ilość pytań dotyczących lagów w czasie gry postanowiłem stworzyć ten temat, aby raz na zawsze położyć kres powstawaniu nowych tematów dotyczących problematyki LAGÓW;). Będą tu porady dotyczące zmniejszenia ilości lagów podczas gry.
Oczywiście ja zacznę:

1. Wyłącz wszystkie programy mogące spowolnić transfer, czyli np. "Gadu-Gadu", "Outlook Express", "Internet Explorer", "Kazaa" (przede wszystkim...), i inne tego typu aplikacje.

2. Wyłącz inne programy, które mogą zmniejszyć ilość dostępnej pamięci operacyjnej np. "WinAmp", "paint" i inne programy działające w czasie gry.

3. Kiedy w czasie gry "złapie" Cię lag nie wykonuj żadnych ruchów, czyli nie klikaj myszką, nie próbuj chodzić strzałkami (to zwiększa długość czasu synchronizacji klienta z sewerem - długość "laga").

4. O ile masz LAN i nie posiadasz zewnętrznego IP poproś o to administratora sieci. Dla niego nie jest problemem przypisać do DHCP Twój adres IP, a Tobie to może pomóc...

5. Jeśli masz LAN poproś administratora sieci, aby zwiększył przepustowość dla IP i portu serwera tibii, na którym grasz. Oto link do tematu, w którym podana jest większość adresów IP serwerów tibii:
http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=22543

6. W opcjach klienta tibii (Tibia.e x e) przestaw: Options --> Graphics --> Adnanced --> "Adjust framerate limit". Im mniejsza liczba tym teoretycznie mniejsze lagi.

7. Włącz Menedżer zadań Windows (Start->Uruchom->"taskmgr"), znajdź proces Tibia.e x e, kliknij prawym przyciskiem myszy i ustaw priorytet na "Powyżej normalnego". Możesz spróbować ustawić też "Wysoki", jednak wtedy możesz mieć bardzo spowolniony dostęp do innych aplikacji. Nigdy nie ustawiaj priorytetu "Czasu rzeczywistego".

8. Jeśli Ci się nudzi (;)) możesz wyrzucać zbędne obiekty do wody (np. ciała, niepotrzebne przedmioty). To teoretycznie odciąży serwer zmniejszając lagi.

9. Jeśli żadna z powyższych rad nie pomogła Tobie zastanów się nad kupnem nowego komputera lub dokupieniem kości pamięci (mała ilość pamieci operacyjnej też spowalnia grę) albo też zmianą dostawcy internetowego.

10. Po więcej informacji pisz w tym temacie, lub szukaj...

Pozdrawiam i życzę komfortowej gry.

Lig@ 02-05-2004 19:01

Zabrałko jeszcze jednego punktu, mianowicie czasami sama tibia laguje. Znaczy serverery są przeciążone> Jeszcze jedna rzecz - gdy masz lan to popytaj sąsiadów czy nie używają wspomagaczy (DAP, flashGet), bo wtedy oni wyciagają max transfer, a ty masz kilka kb/s....

Gonzo von Krenzel 02-05-2004 19:14

No tak, ale ja napisałem jak pozbyć się lagów, a:
Cytuj:

czasami sama tibia laguje. Znaczy serverery są przeciążone>
to nie jest sposób, aby laga się pozbyć :). Tak samo z:
Cytuj:

jedna rzecz - gdy masz lan to popytaj sąsiadów czy nie używają wspomagaczy (DAP, flashGet), bo wtedy oni wyciagają max transfer, a ty masz kilka kb/s....
To również nie jest sposób. Chyba nie zabronisz używania tych programów innym w sieci.
Offtopic:
P.S. Protestuje, ale w swoich tematach i w kwestiach bardzo ważnych wypowiadam się.

rowerek33 02-05-2004 23:17

Gonzo, o moj boze nie moj temat... Wstydze sie za niego caly czas.
I tak przy okazji podziekowania dla Ulrek-a, ktory doradził nam jak nie miec duzej wydajnosci pc przy wlaczonej tibii, mianowiecie zauwazyłem ze wchodząc w tibii w Options Graphics Advanced i przesuwajac suwak Adjust framerate limit na 50 w ogole nie mam lagow, wiec nie wiem czy to jest zasluga mojego netu czy wlasnie tego ustawienia, wiec sprawdzie to. Moze i Wy pozbedziecie sie ( choć troche ) lagow.
Oczywiscie limit 50 lub inny jest dobrowolny.

polos 02-05-2004 23:51

thx wielkie thx
 
dzieki za rade z lagami naprawde mi sie przyda.......

Lig@ 03-05-2004 10:29

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez Gonzo von Krenzel
No tak, ale ja napisałem jak pozbyć się lagów, a:
Cytuj:

czasami sama tibia laguje. Znaczy serverery są przeciążone>
to nie jest sposób, aby laga się pozbyć :). Tak samo z:
Cytuj:

jedna rzecz - gdy masz lan to popytaj sąsiadów czy nie używają wspomagaczy (DAP, flashGet), bo wtedy oni wyciagają max transfer, a ty masz kilka kb/s....
To również nie jest sposób. Chyba nie zabronisz używania tych programów innym w sieci.
Offtopic:
P.S. Protestuje, ale w swoich tematach i w kwestiach bardzo ważnych wypowiadam się.
Owszem to prawda, ale napsiałem to ludzie wiedzieli, że czasem to ich wina, że mają lagi. A poza tym sposobem właśnie, żeby tibie nie lagowąła jest namówienie inncyh ludzi z lan'a żeby przestali używać "dopalaczy".

Gonzo von Krenzel 03-05-2004 11:26

Tak, ale są takie sieci osiedlowe, że jest kilkaset osbób, a Ty nawet nie wiesz kto w niej jest.
Cytuj:

tak przy okazji podziekowania dla Ulrek-a, ktory doradził nam jak nie miec duzej wydajnosci pc przy wlaczonej tibii, mianowiecie zauwazyłem ze wchodząc w tibii w Options Graphics Advanced i przesuwajac suwak Adjust framerate limit na 50 w ogole nie mam lagow, wiec nie wiem czy to jest zasluga mojego netu czy wlasnie tego ustawienia, wiec sprawdzie to. Moze i Wy pozbedziecie sie ( choć troche ) lagow.
Oczywiscie limit 50 lub inny jest dobrowolny.
Może i to dobry sposób dla zmniejszenia używanej pamięcy. Bo nie myśle, żeby zmniejszało to transfer. Przetestuje, przetestuje... :)

Lig@ 03-05-2004 12:21

Cytuj:

Tak, ale są takie sieci osiedlowe, że jest kilkaset osbób, a Ty nawet nie wiesz kto w niej jest.
No wiesz mi chodzi o sieci, w ktrych jest np. 5-10 osób. Bo nie wiem czy wiesz, ale teraz od kilku miechów dzielenie neta np. neo+ z tepsy (tfu!) jest legalne, a kto Ci podzieli neostarde na kilkadziesiąt osób....

Lord optyk 03-05-2004 15:52

a co zrobic jeżeli sie ma dany numer servera i w jaki sposób można go wykorzystać

Gonzo von Krenzel 03-05-2004 17:22

[ALIGN=center]OMG[/ALIGN]
Przecież poczytaj se ten temat. Jeśli masz LAN, możesz te dwa numery (IP i port) powiedzieć administratorowi sieci i poprosić o zwiększenie przepustowości dla tych adresów...

Bofedojo 09-05-2004 15:39

Jeszcze pare sposobow:
1) Wyrzucaj zdechle potwory do wody.
2) Wylacz antyvira. (moze byc to bardzo niebezpieczne)
3) Nie baw sie w zabawy typu ze w porach kiedy duzo ludzi sie wbija to PACCowie duza grupka sie wylogowuja, a za 5 minut wchodza i wtedy jest kupe ludu i lagi.

Gonzo von Krenzel 09-05-2004 16:42

[ALIGN=center]1. [/ALIGN]
Cytuj:

1) Wyrzucaj zdechle potwory do wody.
Nie jest to potwierdzony sposób. Poza tym nawet jeśli działa, to przynosi minimalne, wręcz niezauważalne różnice.







[ALIGN=center]2. [/ALIGN]
Cytuj:

2) Wylacz antyvira. (moze byc to bardzo niebezpieczne)
pkt 2 mojego pierwszego postu:
Cytuj:

2. Wyłącz inne programy, które mogą zmniejszyć ilość dostępnej pamięci operacyjnej, np. WinAmp, paint i inne programy działające w czasie grania.
Poza tym antywirus nie działa kiedy masz włączony jakiś program - taka aplikacja działa na zasadzie skanowania nabierząco otwieranych katalogów czy odczytywanych maili.

she_devil 09-05-2004 16:58

A ja jestem bez lagowiec i sie ciesze.
Tylko mam cos nie zidentyfikowanego
Bo: to nie jest Lan
I nie moze sie nazywac siecia bo w tym czyms sa tlyko 2 kompy.
Nie nazywa sie to modem ani neostrada, ani to nie sa stale lacze.nIE JEST PODLACZNE do telefonu. Za to ze nie ma lagow czesto mam kicki :/
Bo to cos mi pada ;/

Gonzo von Krenzel 09-05-2004 17:10

Kablówka? ;)

djkuter 09-05-2004 19:30

Dzięki
 
:P :] Dzięki temu tematowi lagi trwają 2-3 sek. HURRA :))

Jagger 09-05-2004 21:26

@ up

Te 2-3 sek. wystarcza zeby zgona zaliczyc. ;)

Gonzo von Krenzel 09-05-2004 22:11

Te 2-3 sekundy mogą uratować przed śmiercią. Bardzo się cieszę i zachęcam innych do podawania nowych sposobów na pozbycie się lagów :).

she_devil 09-05-2004 22:30

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez Gonzo von Krenzel
Kablówka? ;)

To moze byc prawdopodbne :)
Telewizja tez czesto pada u mnie, ale caly blok ma telewizory :)

djkuter 10-05-2004 17:58

Lagi is dead!
 
przez lagi 2 sek. zostałem abity (przez polaka nomen omen : Junior Czarny) nic nie zrobiłem bawiłem sie spideram a podeszedł i walnął uciekałem ale lagi były :O
więc zginąłem 3 kroki od depo ;(

polacy na tibii są głupi X( (poza wyjątkami ;) )

Gonzo von Krenzel 11-05-2004 19:24

No nie jestem pewien, czy te 2-3 sekundy Ciebie by uratowały, ale trudno. Bardzo mi przykro... ;( Nieraz nie da się nic zrobić. Kiedy jest za dużo ludzi na serwerze nie ma mocnych - lagi będą i nic Ci nie pomoże...


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin 3