Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Jak żyje dawna elyta tego forum!? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=240553)

RookeR 06-01-2014 22:42

Psia kość i niech mnie diabli.

Siedząc wieczorem dzisiaj, zebrało mi się na rozmowy z kolegą o moich czasach liceum (i 3 gimbazjum) i doszło do tematu Tibi :D

Z ciekawości aż tutaj zajrzałem, o dziwo pamiętałem hasło i nick. Patrzę a tu taki temat ;o

Eh ile to się na tym forum siedziało, ciekawe co u Hakuoha, Rocketa (chyba taki miał nick), Pana Klocka i reszty ludziów :)
Jedyne co po mnie zostało w Tibi to mój knight na celeście, rookstyer usunięty a z nim depo chary. Eh, grało się w tą grę i to sporo...

Dzisiaj jak się zalogowałem to klient mnie lekko przeraził, masakra ile zmian (ost. grałem na wersji 8.2? nie pamiętam)

Chyba będę tu zaglądał czasami, a nóż się okaże że ktoś ze starych forumowiczów też zajrzy i się wymieni człowiek jakimiś mailami :)

Sajlenty 12-01-2014 23:15

Napisałem o tym temat, ale dopiero teraz zauważyłem ten.

Cześć. Odwiedzałem forum kilka, może nawet kilkanaście lat temu całkiem regularnie, potem mniej, potem znowu... po dłuższym czasie znowu mniej i znowu więcej. A teraz w ogóle. W zasadzie, mniej - znaczy w ogóle. Kilka lat temu, to miejsce kipiało energią. Artykułami, postami na forum i resztą tego typu rzeczy. Jakieś kilka miesięcy temu wszedłem na stronę i nie zauważyłem nic niepokojącego, ale gdy zbadałem datę napisania ostatniego artykułu to przeraziła mnie data 2 lutego 2013 roku. Prawie roku temu. Wtedy było to kilka miesięcy, no ale teraz rok, bo wtedy nie chciało mi się pisać tego tematu.
Sprawdzając ostatnio napisane posty, też można się przerazić. Na tą datę (12 stycznia 2014 roku, godzina 23:07) są to 4 posty z wczoraj. Cztery. Dwa tematy i zero odpowiedzi i dwa posty w tematach po 3k odpowiedzi.
Kilka lat temu zagrywałem się regularnie w tibię. Naprawdę regularnie. Potem miałem przerwę, potem 3 dniowy powrót i znowu przerwa. Potem nawet wróciłem na trochę, bodaj na tydzień. Albo dwa XD. I właśnie wtedy zobaczyłem dość... tragiczną sytuację.
Strona tworzona od 8 lipca 2003 roku, czyli PONAD 10 lat odchodzi bez żadnej informacji i zostawia po sobie jednego, małego posta napisanego 2 lutego 2013 roku, niecałe 10 lat po jej otworzeniu.
Nie mówię, że to wszystko powinno trwać w nieskończoność, choć zainteresowanie tibią pewnie by na to pozwoliło, ale jest to trochę smutne, gdzie starsi gracze (choć nie mówię, że dobrzy, bo 50 to ja nawet nigdy nie wbił), choć może nie tak starsi (jak ja) wchodzą na forum i jedyne co widzą to post sprzed roku i 4 posty napisane wczoraj.
Nie wiem czy miało to miejsce, na pewno nie na stronie głównej, ale gdyby Slythia chociaż się pożegnała. Gdyby - cholera - ktokolwiek napisał, że "Kończymy z artykułami, wybaczcie, powodzenia" trele, morele. Nie. Tibia.pl się nie żegna. Tibia.pl po prostu odchodzi.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Tak, ale wypadałoby się też pożegnać.

Kończąc ten esej, wypada zadać sobie jeszcze jedno, ważne pytanie. Jeśli na forum od roku nie było żadnego artykułu, a administratorzy nie dają znaku życia to... kto w takim razie opłaca stronę i forum?

kuzynn 18-01-2014 12:05

No strone prowadzi rzekomo bosal. Problem w tym, ze skontaktowac sie z nim lub jego firma to chyba istny cud. Tibia-wiki tez stoi olana, hunted tez nikt niereaktywowal. Jedynie Altaron chodzi.

Ale widzialem, ze cos kombinuja. Jakies wiki do gier: gadia.pl
Wchodzac na hunted.pl mozna do newslettera sie zapisac odnosnie tego projektu. Moze to wypali i przy okazji to forum wroci?

Narzil 27-01-2014 11:52

Raczej do elity nie należę, ale dawne czasy forum pamiętam. No i dostałem skrętu kiszek po ponownym przeczytaniu tego co tu kiedyś wypisywałem :P.

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dejvo (Post 2839349)
Co tam :)?

Dejvo! Dalej wyklikujesz rysunki z pojedynczych pixeli :D?

Parę znajomych nicków tu widzę, mnie to raczej nikt nie skojarzy :D.

Dr. Omader 28-01-2014 21:48

Świat się kończy - widziałem reklamę Tibii na facebooku :D

Bosal chce coś ogarnąć z tamtymi stronami, zobaczymy co zmajstruje :) Może tosty będzie sprzedawał, kto wie ;-)

Rybzor 28-01-2014 21:49

Cytuj:

wez cos napisz bo nie lubie byc ostatnim w temcie
Piszę coś : /

mati9 29-01-2014 12:19

Siemano ludzie. Trochę mnie tu nie było.
Ostatnia wizyta: 22-01-2005 :evul:

qq2 29-01-2014 18:21

Przecież to zaraz rok jak napisałem w tym temacie ostatniego posta, oddajcie muj czaz :[

Tana 29-01-2014 22:26

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura (Post 2839632)
nikt ci nie wybaczy tego, jak bezczelnie olałaś naszą sesję

Dalej niczego nie żałuję. ;)

Rankor 30-01-2014 01:03

Od czasu do czasu przewijaja sie jakies pojedyncze nicki z tego forum na wypoku ;)

Dr. Omader 30-01-2014 11:31

Może zrobimy sobie mały konkurs bez nagrody? ;)

Kto zgadnie ilu jest zbanowanych użytkowników na forum? I drugie pytanie - ile jest osób oczekujących na potwierdzenie mailem - czyli zarejestrowali się, ale podali trefnego maila, albo nie potwierdzili po prostu konta.

Kto będzie najbliżej dostanie własny tytuł użytkownika na zapomnianym forum ;p

Nie wiem do kiedy będzie trwał "konkurs" zależy ile tu nam się zacznie postów pojawiać...

Gewof 30-01-2014 20:35

ja za to proponuje konkurs picia piwa i zlot w warszawie :D

pamietam jak kiedys zrobilismy zlot tibijczykow w szczecinie, na ktory przyszlismy tylko ja i Gonzo. ale poskutkowalo to znajomoscia, ktora mamy do dzis : )

Rybzor 31-01-2014 23:21

Gejwof powinien wygrać ten konkurs i zmienić sobie dopisek pod nickiem bo ma guwniany.

Gewof 01-02-2014 01:35

Rybcia chyba zazdro

Mac-Graw 04-02-2014 03:10

Cytuj:

Witaj, Mac-Graw.
Ostatnia wizyta: 07-07-2012 o 00:16
Kawał czasu... A tibia.pl jak umierała, tak umiera. Trochę przykro patrzeć jak ginie miejsce w którym spędzało się tyyyyle czasu przed laty. Trzebaby przetrzepać stare CD z danymi, może jakieś stare ss'y się znajdą :baby:

Dejvo 05-02-2014 19:03

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Narzil (Post 2839964)
Raczej do elity nie należę, ale dawne czasy forum pamiętam. No i dostałem skrętu kiszek po ponownym przeczytaniu tego co tu kiedyś wypisywałem :P.


Dejvo! Dalej wyklikujesz rysunki z pojedynczych pixeli :D?

Parę znajomych nicków tu widzę, mnie to raczej nikt nie skojarzy :D.

Heja :-D. Nie wyklikuje juz, szkoda oczu ;-). Tyle fajnych wspomnien z tego forum...

GonzoReactivated 06-02-2014 21:02

Ech, kiedyś to były czasy! To forum kojarzy mi się z moim dzieciństwem. Dzięki forum.tibia.pl i owej grze było ono na odpowiednio patologicznym poziomie. :)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że Wam się dobrze w życiu wiedzie.

Gonzo

// który utracił swoje stare konto. ;)

kuzynn 09-02-2014 19:36

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Dr. Omader (Post 2839971)
Świat się kończy - widziałem reklamę Tibii na facebooku :D

Bosal chce coś ogarnąć z tamtymi stronami, zobaczymy co zmajstruje :) Może tosty będzie sprzedawał, kto wie ;-)

Na fejsie jakaś kijowa firma prowadzi reklame pseudo gier przeglądarkowych i wstawiają tam zdjęcia z przypadkowych gier... także i Tibii.

A rzeczywista reklama Tibii to była, ale na kwejku.

Dr. Omader 09-02-2014 21:00

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez kuzynn (Post 2840106)
Na fejsie jakaś kijowa firma prowadzi reklame pseudo gier przeglądarkowych i wstawiają tam zdjęcia z przypadkowych gier... także i Tibii.

A rzeczywista reklama Tibii to była, ale na kwejku.

Ha, mogłem kliknąć dla pewności, dzięki za info.

Na Kwejku miałeś reklamę bo Tibia robiła kampanie w Adwords kiedyś, nie wiem czy dalej robi i ogólnie jest coś takiego - google wie, że byłeś na stronach związanych z tibią więc pokazuje Ci reklamy Tibii na wszelkich stronach, które wyświetlają reklamy adsense. Chyba, że była jakaś osobna kampania, ale wątpię, bo to raczej mało opłacalne dla CipSoftu by było.

Vasudanin 11-02-2014 18:17

Cholera.
Ostatnia wizyta: 16-04-2013 o 22:02
Co u was?
Pamięta mnie tu ktoś? :D


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:08.

Powered by vBulletin 3