Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Niusy (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=12)
-   -   Wyniki konkursu! (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=130963)

Ashlon 26-05-2007 12:24

Wyniki konkursu!
 
Czas na ogłoszenie wyników konkursu "Opowiadanie".
Na początku pragniemy podziękować wam za duże zainteresowanie konkursem. Nie był on łatwy, jednak mimo to otrzymaliśmy wiele prac na wysokim poziomie. Cała ekipa poświęciła wiele czasu (czas w dzisiejszych czasach jest drogi, doceńcie to! ;)), aby wyłonić zwycięzców. Z wielkim żalem odrzuciliśmy większość - we wstępnej eliminacji wyłoniliśmy 14 najlepszych prac, z czego do rundy finałowej dotarło 5 opowiadań.

Wszystkie 5 finalowych prac znajdziecie w tym temacie - http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=130962


A oto zwycięzcy:
I miejsce - Ignatius Fireblade - otrzyma sagę "Wiedźmin"
II miejsce - eerion - dostanie trylogię "Achaja"
III miejsce - Slay - powędruje do niego "Eragon" cz.1


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim powodzenia w następnym konkursie!

Duke Dran 26-05-2007 12:37

Gratulacje dla wszystkich.

eerion 26-05-2007 12:46

Gratulacje dla Ignatiusa za zajęcie pierwszego miejsca

Slay chyba się wkurzy.
Już bardziej wolałby zajęcie czwartego miejsca :P
Zdziwiło mnie trochę bycie Matheousa za pierwszą trójką - bo jego praca była IMHO lepsza od mojej.
No, ale to nie ja oceniałem.

ravena 26-05-2007 13:00

Gratuluję wszystkim :)
A czy te 14 prac będzie gdzieś publikowanych??? :)

Ignatius Fireblade 26-05-2007 13:29

Również gratuluję wszystkim :]

No i, przede wszystkim, dziękuję za głosy :D Eerion, nie desperuj. Jesteś w pierwszej trójce, bo zasłużyłeś, tak? Zauważ, że to decydowały obiektywne jury :D A to Cię zaskoczyłem tym telefonem, nie? :D

LookamZzaRogu 26-05-2007 14:56

Świetne i interesujące opowieści :P Gratuluję wszystkim!

Slay 26-05-2007 15:07

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez eerion (Post 1450476)
Slay chyba się wkurzy.
Już bardziej wolałby zajęcie czwartego miejsca :P
Zdziwiło mnie trochę bycie Matheousa za pierwszą trójką - bo jego praca była IMHO lepsza od mojej.
No, ale to nie ja oceniałem.

Slay sie nie wkurzy - zawsze to jakies 20 zl do przodu. Przeczyta sie (albo i nie) i sprzeda. =P Szkoda tylko, ze to jeden tom.
No i zdziwila mnie moja obecnosc w trojce...
No ale ja od poczatku twierdzilem, ze jury (poza moze dwoma wyjatkami) sie kompletnie na tym nie zna =)

Duch Niespokojny 26-05-2007 15:28

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Slay (Post 1450769)
No ale ja od poczatku twierdzilem, ze jury (poza moze dwoma wyjatkami) sie kompletnie na tym nie zna =)

A na czym tu się znać? Każdy chyba wie, czy opowiadanie mu się podoba - nie trzeba do tego jakiś specjalnych zdolności...

Gallar 26-05-2007 15:36

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1450799)
A na czym tu się znać? Każdy chyba wie, czy opowiadanie mu się podoba - nie trzeba do tego jakiś specjalnych zdolności...

Jasne, tylko wypada też sie znać na tym, wiesz, umieć ocenić prace nie tylko pod względem fajności i stylistyki. ;)

Matheous 26-05-2007 16:07

Gratulacje dla wszystkich =]

Oby na wyniki następnego konkursu nie trzeba było tyle czekać -.^

ripper 26-05-2007 16:08

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1450799)
A na czym tu się znać? Każdy chyba wie, czy opowiadanie mu się podoba - nie trzeba do tego jakiś specjalnych zdolności...

Ot, choćby na tym, jak powinno się pisać. Ze względu na formę na pewno nie wpuściłbym trzech z tych pięciu prac na podium. Ale to tylko ja = )

Slay 26-05-2007 16:09

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1450799)
A na czym tu się znać? Każdy chyba wie, czy opowiadanie mu się podoba - nie trzeba do tego jakiś specjalnych zdolności...

Do tego akurat nie. Ale opowiadania nie ocenia sie tylko przez pryzmat podobania sie.

Duch Niespokojny 26-05-2007 16:15

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Slay (Post 1450873)
Do tego akurat nie. Ale opowiadania nie ocenia sie tylko przez pryzmat podobania sie.

A przez co innego?

ripper 26-05-2007 16:19

Poprawną formę, treść wartą więcej niż papier, na którym można opowiadanie spisać. Podobać się może wszystko i każdemu, ale nie znaczy to, że opowiadanie ma jakąś wartość. A winny wygrywać te prace, które są DOBRE, a nie które przypadły do gustu jury.

Slay 26-05-2007 16:20

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1450884)
A przez co innego?

Chocby przez poprawnosc (stylistyczna, ortograficzna, interpunkcyjna, fleksyjna, blablabla...) i - jak w tym przypadku (bo mialo byc fantastycznie) - przynaleznosc do gatunku.

Duch Niespokojny 26-05-2007 16:36

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ripper (Post 1450890)
Poprawną formę, treść wartą więcej niż papier, na którym można opowiadanie spisać. Podobać się może wszystko i każdemu, ale nie znaczy to, że opowiadanie ma jakąś wartość.

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Slay (Post 1450892)
Chocby przez poprawnosc (stylistyczna, ortograficzna, interpunkcyjna, fleksyjna, blablabla...) i - jak w tym przypadku (bo mialo byc fantastycznie) - przynaleznosc do gatunku.

Każdego człowieka z jako tako wyrobionym gustem (niekoniecznie będącego wielkim znawcą literatury) opowiadania niepoprawne stylistycznie, rzeczowo, ortograficznie itp. powinny od razu zrażać, no chyba że mają jeszcze jakieś inne walory, które przeważają nad błędami. I dlatego uważam, że poprawność pod tym względem mieści się w pojęciu "podobania się" lub nie danego utworu. No, chyba że moderatorzy tego forum to niewyrobieni gówniarze, którzy czytają pół książki na rok i jarają się opowiadaniami typu "Wyprawa na Orszaballa" (a może i tak się zdarzyć :p).
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez ripper (Post 1450890)
A winny wygrywać te prace, które są DOBRE, a nie które przypadły do gustu jury.

Zdefiniuj słowo "dobre".
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Slay (Post 1450892)
jak w tym przypadku (bo mialo byc fantastycznie) - przynaleznosc do gatunku.

Nie było takiego obowiązku.

Slay 26-05-2007 17:45

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny (Post 1450911)
Każdego człowieka z jako tako wyrobionym gustem (niekoniecznie będącego wielkim znawcą literatury) opowiadania niepoprawne stylistycznie, rzeczowo, ortograficznie itp. powinny od razu zrażać, no chyba że mają jeszcze jakieś inne walory, które przeważają nad błędami. I dlatego uważam, że poprawność pod tym względem mieści się w pojęciu "podobania się" lub nie danego utworu.

Przy czym wyrobiony gust wcale nie oznacza, ze takie rzeczy, jak zla stylistyka czy - szczegolnie - bledy rzeczowe sie widzi. Ergo, to nie zawsze zraza. _Zwlaszcza_ bledy rzeczowe.
Poza tym, Star Wars ma MASE bledow rzeczowych (z torusem po rozpadzie Gwiazdy Smierci na czele), a mimo to doczekalo sie milionow fanow na calym swiecie i setek milionow dolarow zysku. Znaczy - starwarsowcy to idioci bez gustu, bo bledy rzeczowe ich nie zrazaja?
Cytuj:

Zdefiniuj słowo "dobre".
Patrz: pare poprzednich postow - 'dobre' to cos wiecej niz tylko podobanie sie.
Cytuj:

Nie było takiego obowiązku.
No tu akurat moja kulpa - zaufalem pamieci. Wiec wtracenie nieistotne, ale przynaleznosc do gatunku i owszem. I przez to tez trzeba oceniac teksty, jesli jest wymog gatunkowy.

Gangrel 26-05-2007 18:24

Ja (w ocenach prac konkursowych) przedewszystkim brałem nietuzinkowość fabuły. Nie lubie czytać rzeczy, które de facto plagiatem nie są przy jednoczesnym wrażeniu że gdzieś już to czytałem. Choć oczywiście brana była pod uwagę pisownia, umiejętność operowania słowem itd.

ripper 26-05-2007 18:53

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Gangrel
Choć oczywiście brana była pod uwagę pisownia, umiejętność operowania słowem itd.

Uśmiech ciśnie się na usta. Gangrelu, niektóre z prac nagrodzonych mają taką ilość błędów stylistycznych, że nawet niewprawne oko je widzi.

.Matrik. 26-05-2007 19:41

Ciekawym, czy moja praca zakwalifikowała się chociaż do owych 14... Dalibyście gdzieś ich listę :P

BTW: Ja za trzecie miejsce nagrodą (albo nawet za drugie) widziałbym wszystkich Wędrowyczów Pilipiuka, które (IMMO*) są lepsze od Eragona...

*IMMO - In many minds opinion :P


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin 3