Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Tajemnice Rookgaardu (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=13)
-   -   Dwa pytania nowego Rookstayera :) (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=202858)

Bordo 02-01-2009 16:19

Dwa pytania nowego Rookstayera :)
 
Witajcie!
Postanowiłem spróbować swoich sił jako Rookstayer. Mam do Was dwa pytania :)

1. Jaki świat jest najlepszy obecnie dla rookstayera? W sensie, że na którym jest najmniej rookstayerów i najmniej osób jest średnio na rookgaardzie.

2. Czy do grania rookstayerem potrzebny jest PACC, czy równie dobrze da się grać rookstayerem na FACCu?


Dziękuję za opdowiedzi już z góry, nigdzie nie mogłem znaleść podobnych tematów.

Pozdrawiam ^^

Pethaf 02-01-2009 16:37

http://www.rookstat.com/rankmundos.php - lista wszystkich światów, na każdy świat zostali wyszczególnieni gracze z paccem jak i z faccem.
Osobiście polecam titanie, jeśli poszukujesz świata pustego, gra tam parę zacnych graczy, takich jak Pan Klocek czy Salissar.
Jeśli zasmakujesz w grze na Rookgaardzie to polecam zakup pacc'a, ew. zostanie na części dla premium. Expowiska pacc (jak nie trudno się domyślić) są bardziej expodajne, i wolne od noobów ;].

Zalgadis 02-01-2009 16:37

Bordo, dla rookstayera każdy świat jest dobry.
Zobacz na którym gra najmniej osób i wybierz ten.

Ja na Faccu wbiłem 20 level rookstayerem.
Z Paccem wbiłbym 25? :P
Można śmiało bez pacca grać.

Rozenix 02-01-2009 16:41

Ad. 1

Proponuję zajrzeć TUTAJ. Poczytaj troszkę w statystykach i być może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Poza tym akurat ta strona będzie ciebie dotyczyć :) Nie mam pewności co do tego czy te dane są jeszcze aktualne ale moim zdaniem warto tam zajrzeć.

Ad. 2

Ja na FACC doszedłem do 26 levela na rooku, potem dałem sobie spokój :). Moim zdaniem PACC się przyda, bo zawsze to więcej expowisk poza tym na PACC area zawsze jest mniej ludzi, a czasem nawet sam expisz i nikogo nie ma :)

Życzę powodzenia i wytrwałości na rooku :)

Bordo 02-01-2009 16:46

Dziękuję wszystkim ^^
Chyba wybiorę Honerę :)

#edit
Nie Honerę :( Ponieważ jest non-pvp czyli są kolejki.

Może Nebula?

Barbar 02-01-2009 17:10

1. Titania jest w sam raz.
2. Pacc nigdy nie miałem na rooku, ale na Facc spokojnie wybocilem 49 lvl więc jeśli się ma czas to i 100 wejdzie. PC to b.dobre expowisko.

Shantirell 02-01-2009 17:24

Cytuj:

1. Jaki świat jest najlepszy obecnie dla rookstayera? W sensie, że na którym jest najmniej rookstayerów i najmniej osób jest średnio na rookgaardzie.
Zdecydowanie odradzałbym wybieranie świata na którym jest mało innych Rookstayerów. To jest bezsens i kompletny idiotyzm. Ja uważam, że granie Rookstayerem na najmniej zaludnionym serverze jest głupstwem. Ja bym nie chciał być tylko sam, bo to by było strasznie nudne. Ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Inną też sprawą, nie związaną z serverem, jest samo bycie Rookstayerem. Osobiście, to pojęcie, dzielę na dwie grupy: Rookstayerów i Rookgaardianów.

Do Rookstayerów należą osoby, dla których najbardziej liczy się sława, lvl, rary, kasa (w takiej kolejności, chociaż zastanawiam się nad sławą i poziomem). Dla niektórych nieliczy się nawet honor i uczciwość. Do zdobycia w.w. celów niektórzy posługują się wszelką maścią wspomagaczy.

Rookgaardianie, "mieszkańcy" Rookgaardu, są już z goła inni. Dla nich liczą się (w tej kolejności) zabawa, przyjaciele, nowi gracze (chociaż w dzisiejszych czasach, jest to już bardzo mało spotykane), którym pomagają (zamiast zabijać...*), lvl, rary, gp. Próbują też rozwiązywać zagadki Rookgaardu, albo chociaż poznawać go i darzą go ogromną sympatią. Rookgaardian preferuje servery, z trochę większą liczbą Rookstayerów (tylko bez przesady, bo wtedy nie da się gdzie expić, a bądź co bądź Rookgaardian też expi (przepraszam za powtórzenie, nie mogę wymyśleć czegoś innego)).
Mógłbym o tym pisać jeszcze dosyć długo.
Reasumując, najpierw dowiedz się KIM jesteś, a potem zdecyduj się jaki server wybrać, bo potem, gdybyś nagle przekonał się, że źle wybrałeś, może okazać się, że straciłeś sporo czasu, a tego chyba nie chciałbyś doznać.

Cytuj:

2. Czy do grania rookstayerem potrzebny jest PACC, czy równie dobrze da się grać rookstayerem na FACCu?
O ile się nie mylę to jest pewien Rookstayer na 100lvl (90? 80?), który wbił cały lvl na faccu.

Pethaf 02-01-2009 17:32

Zapomniałem o najważniejszym, server na którym chcesz grać na Rooku, nie może być non-pvp, no chyba jeśli lubisz stanie w kolejkach do logowania. ;]

Paciuch 02-01-2009 17:35

Ja gram na Infernie-pvp enfo.
Expy puste szybko expie (choć nie gram często).
Oczywiście na expach do których trzeba PACC.
@2up Ta tylko na servie jest 1 100lvl (na roku) i masz po expie ;s

Luker's 02-01-2009 18:20

Servery no-PVP bardzo odradzam... KOLEJKI ja w TESKO w sobotę...
jak powiedział kolega wyżej "Pethaf"

titania dobrze się zapowiada...
Jak powiedział kolega "Pethaf"

Ameriov 02-01-2009 18:44

Cytuj:

1. Jaki świat jest najlepszy obecnie dla rookstayera? W sensie, że na którym jest najmniej rookstayerów i najmniej osób jest średnio na rookgaardzie.
To zdanie zabrzmiało trochę jak byś miał po prostu nolifować/bocic i wbić jak największy lvl.
Jacyś znajomi na servie zawsze się przydadzą. Zależy tylko, czy lubisz nasz naród, czy wolisz inne nacje.
Jeśli Polacy- Titania, Azura(?)
Jak kochasz brazoli to Empera stoi otworem. Tam jest ich zawsze dużo.

Nikt Ci w sumie nie odpowiedział co do PA. Cóż, wg. mnie Premium na początku nie będzie Ci aż tak bardzo potrzebny.
W dodatku jeśli wybierzesz serwer ze średnią ilością graczy to i tak hlvl na PACCu będą Ci wybijać cały resp.
Zapoznasz się z wyspą, uzbierasz itemy na 2 pierwsze addony i to chyba będzie najlepszy czas na zakup premium.
Bo to zawsze trochę expa na godzinę więcej (50lvl facc robi 6-8k, pacc 7-9.5, zależy od umiejętności i ilości expiących graczy).
Jednakże DA się grać na faccu i czerpać z tego taką samą "radochę".

Prezydent_czuwa 02-01-2009 19:50

LOL! Odradzam Titanię! Grałem na niej postacią od stycznia do września o nicku Krysztopik Master, wbiłem 33 level i... wyszedłem na maina. Dlaczego? Za dużo noobów i botterów!

@topic
Bordo- nie będę ci polecał jakiegoś tam rookstatu czy czegośtam- wszyscy to znają. Najlepszy link to:

http://tibiaring.com/Rook4U.php?Lang=PL

Możesz posortować listę alfabetycznie, według liczby rookstayerów, według średniego levela, według rodzaju serwa, według max poziomu na servie oraz liczby udzielających się ostatnio rookstayerów. Azurę, Titanię i Anticę wszyscy polecają, a to najbardziej zanoobione servy.

piramjida 02-01-2009 20:52

Serwer empty, byle jaki. Sam wybralem Eternie, czasem zaluje bo tu duza grupka tzw. rookstayerow, ktorzy chca najwyrazniej rzadzic Rookgaardem, ale w sumie serwer jak kazdy inny.

Smerfekk 02-01-2009 21:08

Wybierz jakiś pvp, na którym gra mało osób.
Ja bym Ci radził właśnie świat na którym jest dużo rookstayerów. Mogą Ci pomóc i poradzić etc.

Rapallos 03-01-2009 08:54

Ja mialem kiedys postac na saphirze ooo pusciutko

Szpec 03-01-2009 11:37

non pvp sie oplaca dla rookstayera, jest malo rookstayerow a respawn przez ilosc ludzi szybki. Bez Pacca spokojnie mozna wbic wysokie levele. Ja mam 30 a gram 2 miesiace.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin 3