Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Fałszywe dokumenty, gimnazjaliści, alkohol - co ich łączy? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=210897)

Gonzo 06-04-2009 21:58

Fałszywe dokumenty, gimnazjaliści, alkohol - co ich łączy?
 
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,5197195.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,tit...osc_prasa.html

Czy spotkałeś się kiedyś z takim przypadkiem?
Czy uważasz, że piwo to broń masowego rażenia nastolatków i należy je zwalczać?
Czy uważasz, ze ten artykuł tylko mówi gimnazjalistom jak wyrobić fałszywy dokument?
Co o tym sądisz?

Jeśli odpowiedziałeś na wszystkie pytania, to zapraszam do odpowiedzi na ostatnie:

Czy uważasz, że ten temat jest beznadziejny?

semilunaris 06-04-2009 22:05

Nie, atoli wypróbowałbym z głupoty 2-3 lata temu.

Nie. Alkohol to broń masowego rażenia dla społeczeństwa polskiego. Większość nie wie, co to znaczy pić z umiarem. (Patrz: picie na imprezach dla szpanu, strata pracy => picie, praca => picie, patologie rodzinne/społeczne)

Tak. Najlepsze jest to, że portal nie będzie obarczany odpowiedzialnością bo potępia takie czyny. To tak, jakbym napisał jak z mydła i kwasu azotowego otrzymać bombę a na końcu napisał ,,ale nie róbcie tego, błagam".

Raczej do beznadziejnych nie należy. Pokazuje, jak infantylne jest prawo polskie i jak łatwo ominąć wszelkie procedury. Dziecinne z tego względu, że mogliby zmienić ,,dowód tożsamości" na ,,dowód osobisty" i po kłopocie.

To tak z mojego punktu widzenia.

xoz 06-04-2009 22:06

Cytuj:

Czy uważasz, że piwo to broń masowego rażenia nastolatków i należy je zwalczać?
czy uwazasz, ze noze to bron masowego razenia samobojcow i nalezy je zwalczac?

Dark Sven 06-04-2009 22:08

Dokumenty ;s?

Gonzo 06-04-2009 22:21

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez xoz (Post 2515762)
czy uwazasz, ze noze to bron masowego razenia samobojcow i nalezy je zwalczac?

Tak, tak samo jak piwo i tanią wódkę.

piternet 06-04-2009 22:23

Ale rotfla zaliczyłem jak to przeczytałem. Ciekawe kto to wymyślił :p
Niestety, taka dzisiejsza młodzież, tylko im do dorosłości spieszno... to właśnie tacy ludzie potem piją, palą, ćpają i nie wiadomo co jeszcze robią... Ten problem jest naprawdę ogromny, sam chodząc do 2 kl. gimnazjum zauważyłem, że to się strasznie rozprzestrzenia... Ludzie zastanówcie się, nie za wcześnie!?

Zalgadis 06-04-2009 22:34

Zależy kto jak pije.


Edit
Cytuj:

Czy uważasz, że ten temat jest beznadziejny?
No trochę

Snopeczek 06-04-2009 22:37

ej po co komu dokumenty? ;l

PS. Najpierw zobaczyłem słowo ''alkohol'', potem zobaczyłem autora - Gonzo. Po prostu musiałem wejść.

neopostman 06-04-2009 22:38

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez semilunaris (Post 2515761)
Nie, atoli wypróbowałbym z głupoty 2-3 lata temu.

Nie. Alkohol to broń masowego rażenia dla społeczeństwa polskiego. Większość nie wie, co to znaczy pić z umiarem. (Patrz: picie na imprezach dla szpanu, strata pracy => picie, praca

Umiar w przesadzie bardziej niż przesada w umiarze.

@Co do artykułów- wina jest po stronie sprzedających- Jedynym dowodem pełnoletności, który klient musi okazać jest dowód osobisty.
Jeśli chodzi o problem pijaństwa u młodzieży.. Walka z tyn problemem jest jak walka z wiatrakami, bo im większe są utrudnienia na sprzedaż osobom niepełnoletnim, to tym bardziej "luksusowym" towarem dla tej grupy alkohol się staje i jednocześnie popyt wzrasta.
Cytuj:

Ludzie zastanówcie się, nie za wcześnie!?
Ta granica 18 lat jest tylko granicą umowną, są tacy co dojrzeją do picia w wieku 15 lat i tacy, którzy dojrzeją w wieku 20 paru lat.

Gierubesoen 06-04-2009 22:46

Nie, młodzież zawsze coś kombinowała, tak było, jest i będzie. Co do trzeciego pytania- coś w tym jest, na pewno po przeczytaniu tego artykułu znajdzie się kilku takich asów...

Gdyby temat był beznadziejny, bym tu nie pisał.


Cytuj:

Oryginalnie napisane przez neopostman (Post 2515807)

Ta granica 18 lat jest tylko granicą umowną, są tacy co dojrzeją do picia w wieku 15 lat i tacy, którzy dojrzeją w wieku 20 paru lat.

I są tacy, którzy nigdy do tego nie dojrzewają.

Ulrikk 06-04-2009 22:48

Ludzie ogarnijcie się, kurwa co was obchodzi, że jakieś dzieci w wieku 15 lat chleją? Będą to robić nawet gdyby za to była kara śmierci, taka prawda. Niszczą wasz organizm pijąc? No jak chuj, w ogóle trzeba być debilem, żeby zapłacić przelew 25zł za jakąś gównianą kartę, zamiast po prostu puść do pierwszej lepszej meliny, gdzie każdy ma wyjebane czy masz 6 czy 60 lat.

Snopeczek 06-04-2009 22:51

@up
popieram! mam 12 lat i litr wodki w cenie tej karty

Duke Dran 06-04-2009 23:11

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez semilunaris (Post 2515761)
Nie, atoli wypróbowałbym z głupoty 2-3 lata temu.

Nie. Alkohol to broń masowego rażenia dla społeczeństwa polskiego. Większość nie wie, co to znaczy pić z umiarem. (Patrz: picie na imprezach dla szpanu, strata pracy => picie, praca => picie, patologie rodzinne/społeczne)

Tak. Najlepsze jest to, że portal nie będzie obarczany odpowiedzialnością bo potępia takie czyny. To tak, jakbym napisał jak z mydła i kwasu azotowego otrzymać bombę a na końcu napisał ,,ale nie róbcie tego, błagam".

Raczej do beznadziejnych nie należy. Pokazuje, jak infantylne jest prawo polskie i jak łatwo ominąć wszelkie procedury. Dziecinne z tego względu, że mogliby zmienić ,,dowód tożsamości" na ,,dowód osobisty" i po kłopocie.

To tak z mojego punktu widzenia.

Lepiej bym tego nie ujął.

Gelt 06-04-2009 23:20

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Ulrikk (Post 2515817)
Ludzie ogarnijcie się, kurwa co was obchodzi, że jakieś dzieci w wieku 15 lat chleją? Będą to robić nawet gdyby za to była kara śmierci, taka prawda. Niszczą wasz organizm pijąc? No jak chuj, w ogóle trzeba być debilem, żeby zapłacić przelew 25zł za jakąś gównianą kartę, zamiast po prostu puść do pierwszej lepszej meliny, gdzie każdy ma wyjebane czy masz 6 czy 60 lat.

Ja bym nie chciał by moje dziecko wpadło w takie towarzystwo.

xoz 06-04-2009 23:45

to zamknij je w szafie ^^
i tak wpływ na to zapewne bedziesz miec niewielki

Gelt 06-04-2009 23:49

Taaa.. Najlepiej rozłozyć ręce i nic nie robić. A potem słuchać, że córka pijana opier*** kolby:)

xoz 07-04-2009 00:07

widac wychowac dzieciaka nie potrafia. jaka matka taka corka

semilunaris 07-04-2009 00:09

Rodzice nie są 24/7 przy dzieciach. Mają na nie autorytetowy (podkreśla mi na czerwono w firefoxie, pewnie takiego słowa nie ma - ale wiecie, o co chodzi) wpływ.

Cacuss 07-04-2009 00:35

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Gelt (Post 2515882)
Taaa.. Najlepiej rozłozyć ręce i nic nie robić. A potem słuchać, że córka pijana opier*** kolby:)

Myślę Gelt, że to nie alkohol przyczynia się do takich czynności czy też skłonności ;)

Serious Sam 07-04-2009 01:30

Problem leży w alkoholu, ale bardziej w zachowaniu młodzieży. Jak wiadomo, dużo ludzi pije i nie tylko Polaków. Sam mieszkam w Londynie i wiem, jak to wygląda - czasami nawet gorzej, niż w Polsce. Nikogo już nie dziwi fakt, że 13/14 letni chłopak (coraz częściej nawet dziewczyny ; o) pije. Trzeba wprowadzić większą dyscyplinę, rodzice powinni poświęcać więcej uwagi dziecią (chodź i to czasem nie pomaga). Powinno się uświadamiać, że alkohol jest bardzo szkodliwy. Gdzieś czytałem, że gorszy od niektórych narkotyków, ale w społeczeństwie nie jest spostrzegany, jako coś bardzo złego. Wiedza ludzi też jest niska.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.

Powered by vBulletin 3