Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Fake'i (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=61)
-   -   czy tym razem się uda ? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=238981)

tarex 27-02-2012 20:28

czy tym razem się uda ?
 
zrobiłem tego paskowca który nawiązuje do mojej seri 3 wojny tibijskiej

a tak wogule są 2 nowe party wojny !

http://img41.imageshack.us/img41/7008/take.png

jakby co to są 3 obrazki i nie łamie to regulaminu tylko tak uprzedzam


ps. Następny part wojny dodam po weekendzie następnym lub jeszcze następnym . To zależy od motywacji dlatego komentujcie ?

GargoinX 27-02-2012 20:53

Dręczy mnie tylko jedno pytanie: czy tu już naprawdę jest tak żałosny poziom, czy temat ten jest zaśmiecony durnymi prowokacjami?

Arashel 28-02-2012 10:36

Popatrz na poziom odpowiedzi w temacie "wskrzeszania" działu. Tutaj już nic nie istnieje, tylko czasem przyjdzie ktoś kto uzna się za starego wyjadacza i walnie emotkę pod innym postem z ta samą emotką i na tym się kończy.
Nie ma sensu nad tym rozmyślać.

n0_name 28-02-2012 15:57

wasabi zjom :wasabi:

GargoinX 28-02-2012 22:18

Smutne. <10 znaczorów>

n0_name 01-03-2012 22:13

bi hepi rudy! :wasabi:

X-Zero 03-03-2012 19:34

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Arashel (Post 2830445)
Tutaj już nic nie istnieje, tylko czasem przyjdzie ktoś kto uzna się za starego wyjadacza i walnie emotkę pod innym postem z ta samą emotką i na tym się kończy.

Muaha! :evul:

No ale szczerze, co innego można powiedzieć, skoro nie pojawia się kompletnie nikt nowy, zdolny do zrobienia naprawdę dobrego, wciągającego fake'a, a "starzy wyjadacze" prawdopodobnie nie mają już czasu - bądź też chęci - żeby cokolwiek zrobić? Do tego całe forum upada, z tym działem w top5...

A to co jest w tym temacie to pewnie znowu jakaś głęboka treść przedstawiona w słabej formie, taka moda, no cóż...

kardox 03-03-2012 21:58

PoZdRo
 
Co wy na to bym ja zrobił fake'i :D (Tylko bez samobójstw!!)

Crunsher 05-03-2012 18:46

Cytuj:

Chrzan japoński
Chrzan japoński

Systematyka[1]
Domena eukarionty
Królestwo rośliny
Klad rośliny naczyniowe
Klad rośliny nasienne
Klasa okrytonasienne
Klad klad różowych
Rząd kapustowce
Rodzina kapustowate
Rodzaj Eutrema
Gatunek chrzan japoński
Nazwa systematyczna
Eutrema japonica (Miq.) Koidz.
Fl. symb. orient.-asiat. 22. 1930
Zdjęcia i grafiki w Commons


Wasabia japonica
Chrzan japoński, wasabia japońska, wasabi (Eutrema japonica) – gatunek rośliny z rodziny kapustowatych (Brassicaceae). Rodzimy obszar jego występowania to Sachalin, Japonia (wyspy Hokkaido, Honsiu, Kiusiu), Korea i Tajwan[2]. Jest uprawiany w Japonii, w Korei i na Tajwanie[2].
Spis treści [ukryj]
1 Nazewnictwo
2 Morfologia
3 Zastosowanie
4 Przypisy
5 Linki zewnętrzne
Nazewnictwo[edytuj]
Ma wiele nazw naukowych (synonimy)[2]:
Cochlearia wasabi Siebold, nom. nud.,
Eutrema wasabi Maxim.,
Lunaria japonica Miq., Wasabia japonica (Miq.) Matsum.,
Wasabia pungens Matsum.,
Wasabia wasabi (Maxim.) Makino.
Morfologia[edytuj]
Bylina o masywnym pełzającym kłączu, z którego wyrastają okrągławo nerkowate, długoogonkowe liście. Posiada drobne, białe, niedekoracyjne kwiaty, po przekwitnięciu zawiązujące się w owoce typu łuszczyny z okrągłymi nasionami w środku.
Zastosowanie[edytuj]
Roślina lecznicza
Surowiec: kłącze, korzeń. Zawartość: m.in. glikozydy, prowitamina A, witaminy z grupy B, witamina C, sole mineralne (najwięcej siarki).
Działanie i zastosowanie: przejawia działanie grzybobójcze, bakteriobójcze oraz niewielkie moczopędne, pobudza wydzielanie soków trawiennych, zaleca się w niestrawności, zatruciu rybami, w niedokwaśności, a nawet bezsoczności, zewnętrznie w okładach łagodzących dolegliwości reumatyczne, nerwobóle i mięśniobóle.
Sztuka kulinarna: wasabia ma przede wszystkim zastosowanie kulinarne: utarty świeży korzeń może być użyty tak samo jak zwykły chrzan. Jest jednak od niego dużo ostrzejszy i bardziej piekący, w smaku bardzo podobny, ale z lekką nutką goryczy. W Polsce świeży niedostępny w sklepach, używa się go w postaci proszku wasabi, który wymieszany z odrobiną wody daje gęsta pastę. Występuje też w tubce w postaci pasty gotowej do użytku. Wasabi jest niezbędny do przygotowania sushi i sashimi. Należy jednak bardzo uważać podczas dawkowania z powodu smaku wielokrotnie ostrzejszego od tradycyjnego chrzanu ze słoika. Pasta wasabi ma moc porównywalną ze świeżo startym chrzanem tradycyjnym.


Wasabi ścierane na metalowej tarce oroshigane

Przypisy
Stevens P.F.: Angiosperm Phylogeny Website (ang.). 2001–. [dostęp 2010-05-13].
2,0 2,1 2,2 Germplasm Resources Information Network (GRIN). [dostęp 2010-10-15].
Linki zewnętrzne[edytuj]
O wasabi (ang.)
Kategorie: KapustowateRośliny leczniczeKuchnia japońskaWarzywa
:wasabi::wasabi:



ps czemu nikt tego forum nie zamknie?

n0_name 05-03-2012 21:05

@up
LOL? Bo leci kasa za reklamy i za inne duperele typu fake pacce i reklamowanie otsu Altaron.pl za który jest jeszcze więcej kasy.

Crunsher 06-03-2012 16:31

a fajny ten ots altaron? bo tibia to już od dawna gówno

Duch Niespokojny 06-03-2012 18:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Crunsher (Post 2830637)
ps czemu nikt tego forum nie zamknie?

Chyba nikomu to forum nie wadzi, więc niech sobie będzie, póki ktokolwiek z niego korzysta - na przykład malkontenci pytający, czemu nikt go nie zamknie ;)

ruszek 06-03-2012 19:49

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez n0_name (Post 2830642)
@up
LOL? Bo leci kasa za reklamy i za inne duperele typu fake pacce i reklamowanie otsu Altaron.pl za który jest jeszcze więcej kasy.

Ależ Altaron to nie jest OTS! To jest w 100 % samodzielny projekt, który w żadnym calu nie przypomina oryginalnej Tibii! Żadnym!

Crunsher 07-03-2012 08:16

a czy na tym Samodzielnym projekcie który w żadnym calu nie przypomna tbii
Da sie grać?

n0_name 07-03-2012 16:18

Altaron.pl - wejdź przetestuj, ja nie grałem to się nie wypowiem, lecz skoro gra sporo osób i kupuje premium akonty to znaczy, że się tam wpasujesz.

Crunsher 08-03-2012 11:40

lol tam nawet ratów pchac nei można.. blokły mnie i padłem.
Nie gram w to.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

Powered by vBulletin 3