Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Pytanie co po Technikum (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=163780)

ZenekGrab 31-01-2008 22:59

Pytanie co po Technikum
 
Mam pytanie chodze do technikum do klasy 2 i mam pytanie jak bym nie zdał matury i egzaminu zawodowego czy moge gdzieś iść dalej,i czy moge dostać się do szkoły policealnej i gdzie są takie placówki w rejonie koło częstochowy bo właśnie tam mieszkam chcę sprawdzić jakie są wymagania i dlatego,że tam mam najblizej

Radix 31-01-2008 23:06

Bez matury, to sobie możesz - na zmywak do Anglii.

Mapa_Europy 31-01-2008 23:09

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Radix (Post 1873701)
Bez matury, to sobie możesz - na zmywak do Anglii.

I wszystko jasne... I pamiętaj bez matury nie ma GOLDEN HELMETA! :confused:

Batman666 31-01-2008 23:17

@up
co to ma kurwa do rzeczy?
btw taki zmywak w angli zarabia wiecej niz taki przecietny polak co musi za*******ac 12h =).

Emok 31-01-2008 23:22

Do szkoły policealnej nie jest wymagana matura.

lololol 31-01-2008 23:31

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Batman666 (Post 1873729)
@up
co to ma kurwa do rzeczy?
btw taki zmywak w angli zarabia wiecej niz taki przecietny polak co musi za*******ac 12h =).


Jezeli szczyt twoich ambicji to za*******anie 12h dziennie na zmywaku u jakiegos turasa to gratuluje :).

Drakon 01-02-2008 00:44

nawet na durny zmywk w Angli prędzej wezmą kogoś z Maturą niż gościa po podstawówce (bądź gimnazjum)...
Nie lepiej ci człowieku przysiąść do nauki i zdać raz w rzyciu ten pieprzony egzamin? Tibia ci na chleb nie da....

Kin_Yuki 01-02-2008 00:45

Ja chodzę do 1 technikum... i jak ty możesz pytać co będzie po tym jak nie będziesz miał matury i testu zawodowego?

Co będziesz miał.... nasuwa się słowo na G... więc sobie odpowiedz... sam. To nie czasu PRL że jeden kład płytę chodnikową a drugi ją demontował... itd.

Teraz musisz umieć i mieć jak najwięcej dyplomów...


A co do zmywaka to powodzenia...

"Tato gdzie pracowałeś jak skończyłeś szkolę?"
"Noooo... synu na zmywaku u Pakistańczyka w jego restauracji"
"Nooo... jesteś moim idolem, a teraz gdzie pracujesz?"
"No teraz na dwóch zmywakach u Chińczyka"
"Ale bajer... ja tez będę taki jak ty tato...."

Chcesz żeby to tak wyglądało? Weź się lepiej do nauki.

spider-bialystok 01-02-2008 00:56

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Radix (Post 1873701)
Bez matury, to sobie możesz - na zmywak do Anglii.

Pff.... Po co mi matura i inne papierki do prowadzenia firmy? Ja chodze do lo tylko dlatego, ze jest tam wesolo i fajnie ;]
Po lo albo przygotowuje sie przez ~2 lata do otwiarcia knajpy pracujac w barze lub restauracji rodzicow albo ide na hotelarstwo i gastronomie, bo tam latwo sobie zalatwic praktyki w kuchniach dobrych restauracji i hoteli w Szwajcarii :) A doswidczenie na pewno przyda w przyszlosci, w przeciwienstwie do nic nie wartych papierkow ;)

Walekifa 01-02-2008 01:20

Co wy pierdolicie tak o tej tibii? A może gra w nią godzinkę dziennie?..

Baron Kaldrick 01-02-2008 01:31

@spider-bialystok
Jak się ma dzianą rodzinkę, to jasne, że można sobie lać na 'papierki'. Ale spróbuj bez nich zacząć samemu od zera, a daję sobię uciąć rękę, że 10 kafli jakie dostaniesz od państwa na rozkręcenie małej firmy, nawet po dodaniu całej forsy jaką w 5 lat zdołasz uciułać za granicą, nie starczy Ci na założenie czegokolwiek konkretnego czy dochodowego. Chyba, że chcesz żyć z warzywniaka na rogu.
Swoją drogą, nawet, żeby harować jako magazynier, musisz mieć 'papierek do prowadzenia firmy', jak nazywasz maturę.

Ville 01-02-2008 01:39

jak ty z gory zakladasz ze nie zdasz matury to nawet nie podchodz. szkoda papieru.
jedz do anglii, wzbogac sie i wroc w glorii i chwale (pff)

Koronowany rycek 01-02-2008 02:56

Won na saksy.

Iron 01-02-2008 07:36

Radzę Ci się w przyszłości zastanowić nad tym czy chcesz iść do Technikum, jeśli tak to zobacz czy jest jakiś kierunek Co Cię interesuje no i do nauki egzamin na technika i matura są do zdania.. Trzeba chcieć i od początku uczyć się:)

metiu 01-02-2008 10:40

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Iron (Post 1874003)
Radzę Ci się w przyszłości zastanowić nad tym czy chcesz iść do Technikum, jeśli tak to zobacz czy jest jakiś kierunek Co Cię interesuje no i do nauki egzamin na technika i matura są do zdania.. Trzeba chcieć i od początku uczyć się:)

Niestety kolego ale on już jest w technikum.

Scream 01-02-2008 12:26

<lol>

zalezy co chcesz robic
zalezy w jakim technikum jestes

niektore place latwiej zdobyc bez zadnych papierkow, inne trudniej (no ale i tak musisz miec doswiadczenie, ktorego napewno ci brakuje jesli nie potrafisz zdac matury<lol>)

no i egzamin zawodowy nie ma chyba wiekszego znaczenia przy wyborze studiow, ale nie jestem pewny : >

Ashlon 01-02-2008 12:44

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez spider-bialystok (Post 1873902)
Po lo albo przygotowuje sie przez ~2 lata do otwiarcia knajpy pracujac w barze lub restauracji rodzicow albo ide na hotelarstwo i gastronomie, bo tam latwo sobie zalatwic praktyki w kuchniach dobrych restauracji i hoteli w Szwajcarii :)

Jak ma dzianych rodzicow to mozna nawet podstawowki nie konczyc i miec ulozone zycie ;)

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Batman666
@up
co to ma kurwa do rzeczy?
btw taki zmywak w angli zarabia wiecej niz taki przecietny polak co musi za*******ac 12h =).

Ta, zarabia wiecej niz w Polsce, tyle, ze na standardy Anglii zarabia minimum krajowe i dla tych, ktorzy zarabiaja tam srednia krajowa jest zwyczajnym popychadlem. Tak samo jego pensja jest zbywana milczeniem, jak u nas, gdy porownuje sie pensje posla i kasjera z biedronki.

spider-bialystok 01-02-2008 18:34

Sposobow na zdobycie pieniedzy na rozkrecenie interesu jest sporo, aczkolwiek zaden nie jest latwy. Mozna np. poszukac wspolnika, ktory zaryzykuje pieniadze. Zreszta - czasami nie potrzeba wcale duzych pieniedzy (patrz: firma Drom ;))

Slay 01-02-2008 18:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez spider-bialystok (Post 1874908)
Mozna np. poszukac wspolnika, ktory zaryzykuje pieniadze.

Chcesz zostac moim wspolnikiem?

Cafe 01-02-2008 18:55

Można także wymyslic kolejny serwis al'a nasza-klasa.pl. I zostac młodym milionerem.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin 3