Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Nowy projekt ustawy PiS (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=207402)

Lasooch 22-02-2009 18:57

Nowy projekt ustawy PiS
 
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos....html?skad=rss

Najpewniej i tak to nie przejdzie a nawet jeśli przejdzie, ponoć nie będzie kar - ale mimo wszystko, co sądzicie o tym projekcie ustawy?

Według mnie ogranicza on wolność poglądów. Jako zadeklarowany nie-patriota flagi z pewnością nie wywieszę, kara mnie nie czeka - więc nie ma problemu. No właśnie, nie ma? Bo trochę ta ustawa komunistyczna. Już indoktrynacja narodowa na lekcjach j. polskiego nie wystarcza - idziemy dalej i zmuszamy ludzi do patriotyzmu? Co dalej, obowiązkowy chrzest katolicki? Obowiązkowa obecność na państwowych paradach/demonstracjach?

Litawor 22-02-2009 19:03

To jakiś absurd - czemu ma służyć prawo, które nie będzie w żaden sposób egzekwowane? O zasadności samego obowiązku wywieszania flagi już nie wspomnę.

J0hny 22-02-2009 19:04

haha xD kolejny genialny pomysł pracowitych posłów PiSu xD na bank to będzie w szkle ;d dobrze ze jak rządzili to mieli wazniejsze sprawy niż wprowadzanie jakichkolwiek ustaw na wszelkich płaszczyznach organu państwa. Na bank to nie przejdzie ;d

Dark Sven 22-02-2009 19:05

Lepiej niech dorzucą piłkarskie flagi do czteropaków Tyskiego... Wtedy więcej ludzi wywiesi ;s...

Exodus 22-02-2009 19:05

Nie rozumiem, jak mozna byc dumnym z bycia antypatriota, jak Ci sie tu nie podoba to WY******

Ale fakt faktem, obowiazkowe wywieszenie flagi to absurd, lecz z 2 strony i tak nie bedzie zadnych kar, wiec kto bedzie chcial to wywiesi, a kto nie to nie.

MasterTusk 22-02-2009 19:08

Czasami się zastanawiam, jak oni się czują ogłaszając te swoje pomysły w tv

Lasooch 22-02-2009 19:09

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Litawor (Post 2474066)
To jakiś absurd - czemu ma służyć prawo, które nie będzie w żaden sposób egzekwowane? O zasadności samego obowiązku wywieszania flagi już nie wspomnę.

Cóż, martwe prawo to po prostu trwonienie naszych pieniędzy na idiotyczne, nieegzekwowane przepisy. To też nie jest fajne, prawda? ; )

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Exodus (Post 2474071)
Nie rozumiem, jak mozna byc dumnym z bycia antypatriota, jak Ci sie tu nie podoba to WY******

Ale fakt faktem, obowiazkowe wywieszenie flagi to absurd, lecz z 2 strony i tak nie bedzie zadnych kar, wiec kto bedzie chcial to wywiesi, a kto nie to nie.

Po prostu własną wolność i własne życie cenię sobie znacznie wyżej niż wolność czy bezpieczeństwo tak zwaznej ojczyzny (która jest, moim zdaniem, tworem abstrakcyjnym).

W każdym razie nie chodzi mi tu o flamewar patrioci vs niepatrioci, bardziej o to, czy według was państwo ma prawo narzucać coś takiego obywatelom.

@down: okej, dla Ciebie drobny edit.

Exodus 22-02-2009 19:12

Nie ma prawa, to bez sensu. Mozliwe, ze PIS ta ustawe nieco inaczej przedstawil, a gazeta przekrecila. Jesli nie, to sie dziwie, ze sie nie wstydzili wprowadzac OBOWIAZKOWEGO wywieszania flagi, bez zandych sankcji gdy sie nie wywiesi. Troche to nielogiczne.

@co do ojczyzny
Ojczyzna, naród nie dla kazdego jest tworem abstrakcyjnym, wogole nie rozumiem jak mozna tak napisac.

Litawor 22-02-2009 19:18

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Exodus (Post 2474075)
@co do ojczyzny
Ojczyzna, naród nie dla kazdego jest tworem abstrakcyjnym, wogole nie rozumiem jak mozna tak napisac.

Nikt nie decyduje o tym, gdzie się urodzi i jakie będzie miał obywatelstwo. Obywatel ma obowiązek płacić podatki i przestrzegać prawa w zamian za zapewnianie mu przez państwo względnego bezpieczeństwa, ale nie można go zmusić, by czuł jakiekolwiek związek z państwem, w którym mieszka, i żeby go manifestował.

Voniek 22-02-2009 19:40

Na wstępie zaznaczam, że moja wypowiedź nie ma na celu obrażenia kogokolwiek. Jeżeli popierasz PiS - przejdź do następnego postu.

Totalitarna Rzeczpospolita Polska - w skrócie Kaczyland.

Jak dla mnie to czyta prowokacja dwóch bliźniaków, którzy wyśnili sobie państwo, w którym to oni będą rządzić i chcą do tego dojść małymi, kaczymi kroczkami. Dziś chcą flagi, jutro te flagi będą miały mieć wizerunek braci Kaczyńskich.
Z drugiej strony nie ma co się przejmować - znając tempo pracy sejmu, ekipa rządząca zdąży się zmienić dwa razy, a każda będzie miała inny program.

Nari 22-02-2009 19:47

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Litawor (Post 2474085)
Nikt nie decyduje o tym, gdzie się urodzi i jakie będzie miał obywatelstwo. Obywatel ma obowiązek płacić podatki i przestrzegać prawa w zamian za zapewnianie mu przez państwo względnego bezpieczeństwa, ale nie można go zmusić, by czuł jakiekolwiek związek z państwem, w którym mieszka, i żeby go manifestował.

Z pewną rzeczą się nie zgodzę. Zapewnienie naszego bezpieczeństwa mogłoby ( a poniekąd mija )się z celem, gdyż istnieje wolnośc rynku i n. wolałbym płacic podatki, dajmy na to- USA. Uważam, że jest to bardziej swego rodzaju obowiązek, czy też raczej przymus, podobny do obowiązku (przymusu) frekwencji szkolnej (50>%). Robimy po to żeby inni mogli zarobic. Ale to tak offtopem : P.

Lasooch 22-02-2009 19:50

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Nari (Post 2474118)
Z pewną rzeczą się nie zgodzę. Zapewnienie naszego bezpieczeństwa mogłoby ( a poniekąd mija )się z celem, gdyż istnieje wolnośc rynku i n. wolałbym płacic podatki, dajmy na to- USA. Uważam, że jest to bardziej swego rodzaju obowiązek, czy też raczej przymus, podobny do obowiązku (przymusu) frekwencji szkolnej (50>%). Robimy po to żeby inni mogli zarobic. Ale to tak offtopem : P.

No, płacisz milion procent swoich dochodów a w zamian masz dziurawe drogi, służbę zdrowia, w której musisz mieć szczęście, by dożyć operacji i wojsko, które jest potrzebne TYLKO po to, żeby lizać d*pę USA. Świetny deal : )

Litawor 22-02-2009 19:52

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Nari (Post 2474118)
Z pewną rzeczą się nie zgodzę. Zapewnienie naszego bezpieczeństwa mogłoby ( a poniekąd mija )się z celem, gdyż istnieje wolnośc rynku i n. wolałbym płacic podatki, dajmy na to- USA. Uważam, że jest to bardziej swego rodzaju obowiązek, czy też raczej przymus, podobny do obowiązku (przymusu) frekwencji szkolnej (50>%). Robimy po to żeby inni mogli zarobic.

Wolność rynku? Państwa przecież nie podlegają prawom rynku. A USA nie jest w stanie zapewnić Ci bezpieczeństwa tutaj, w Europie. Bo ja nie mam na myśli tylko obrony przed innymi państwami, ale także przed innymi obywatelami. Tworzenie całej gamy regulacji prawnych i instytucji, dzięki którym nie musisz się cały czas oglądać przez ramię, czy ktoś nie szykuje się, żeby Cię okraść/skrzywdzić (to dosłownie i w przenośni).

Cytuj:

Ale to tak offtopem : P.
Mały offtop nie zaszkodzi :)

Gonzo 22-02-2009 20:03

Przepraszam, jeśli to kogoś urazi, lecz to jest mój pogląd:

Ja pierdole, s*******am z tego kraju.

papatki.

A teraz tak na serio:

zamiast ruszyć dupę i zająć się kryzysem ekonomiczno-gospodarczym, to oni odwalają projekty o tym, że każdy będzie musiał wywiesić flagę na jakieś-tam-święto blablabla. po prostu... ręce opadają.

Serious Sam 22-02-2009 20:10

Cóż, nie popieram Pisu, ale flage powiesić by wypadało...

Gonzo 22-02-2009 20:11

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Serious Sam (Post 2474155)
Cóż, nie popieram Pisu, ale flage powiesić by wypadało...

Dobra, wypada, ale nie można tego nikomu nakazywać! To jest wbrew konstytucji!

semilunaris 22-02-2009 20:16

Nadchodzi Orwellowskie 84', tylko, że w polskim wydaniu :).

Martka 22-02-2009 20:35

Imo, prawo, które nie będzie egzekwowane, to nie prawo, ani nakaz. Więc nie rozumiem o co ten krzyk ; )

Juzefek 22-02-2009 20:37

Też mi duży wydatek na 1 flagę. Według mnie każdy Polak powinien w taki dzień jak 3 maja czy 11 listopada wywiesić flagę, chociażby uczcić pamięć tych co polegli w walce o niepodległość (idzie mi głównie o 11 listopad).

Vil 22-02-2009 20:40

Populizm i Socjalizm. Tyle na ten temat.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:47.

Powered by vBulletin 3