Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Wybór telefonu - HTC czy Samsung? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=239226)

Aroonia 12-04-2012 23:41

Wybór telefonu - HTC czy Samsung?
 
Witam!

Niebawem kończy mi się umowa z T-mobile i postanowiłem przenieść numer do Play z racji tego, że przy niskich abonamentach można dostać stosunkowo dobry telefon. Przeglądałem ich oferty online dla abonamentu 45zł i zainteresowały mnie dwie z nich, mianowicie z HTC Wildfire (159zł) i Samsung Galaxy Gio (219zł). Oba posiadają system Android, na którym mi zależy i wiele innych cech, których mojej aktualnej Avilce zabrakło

Na przyszłym telefonie będę pisał dużo smsów, czytał ebooki, buszował po necie, oglądał skonwertowane filmy i testował wiele aplikacji/gier. Lubię się bawić telefonem, więc przydałaby się porządna bateria.

Wiem, że HTC ma dość małą rozdzielczość i słabszy procesor, ale za to obsługuje Adobe Flash. Z kolei Samsung Galaxy Gio ma lepszą rozdzielczość, procesor, (podobno) wydajną baterie i obsługuje Adobe Flash.

Moje pytanie, jak pewnie się domyślacie, jest następujące: Który telefon, według Was ogólnie wypada lepiej?

Rybzor 13-04-2012 08:54

Ja z powyższych dwóch wybrałbym Iphone'a.

Koronowany rycek 13-04-2012 13:38

up.
ty ku.rwa jeszcze zyjesz?

Mam htc> mam iphona.

Yoh Asakura 13-04-2012 16:01

Ja mam iPhone'a i nie jest taki super :(

laxiu 13-04-2012 16:14

Co nie jest takiego super w iPhonie? Duża pamięć, wygoda, szybki w kurwe, super odtwarzacz.

Sam sobie chyba odpowiedziałeś.
"Wiem, że HTC ma dość małą rozdzielczość i słabszy procesor, ale za to obsługuje Adobe Flash. Z kolei Samsung Galaxy Gio ma lepszą rozdzielczość, procesor, (podobno) wydajną baterie i obsługuje Adobe Flash. "

Johanes19 13-04-2012 16:40

Ja mam HTC Wildfire S i jestem zadowolony

Erverse 13-04-2012 17:58

Miałem ten sam wybór, tylko że między gio a wildfire s. Po obejrzeniu filmiku z gry angry birds na htc doszedłem do wniosku, że lepszy będzie gio. Bateria na samym początku to koszmar, trzymała 1 dzień. Teraz ładuję co 2-3 dni. Gry chodzą spoko, telefon jest płynny, rzadko kiedy się przytnie. Smsy natomiast wg mnie to trochę udręka. Przez swype pisze się całkiem znośnie, mimo że trzeba co chwile dodawać słowa do słownika. Na zwykłej klawiaturze jest mega zjeba przy szybszym pisaniu.

Yoh Asakura 13-04-2012 19:52

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez laxiu (Post 2831766)
Co nie jest takiego super w iPhonie?

Za dużo osób go ma :(

laxiu 13-04-2012 20:11

@up
Masz jakieś kompleksy?

Yoh Asakura 13-04-2012 20:23

No, jak każdy

ponczus 17-04-2012 23:24

Iphone co z nim nie tak? Jailbrake żeby używać jak swój telefon a nie jak coś wypożyczonego, uchwyt śmierci, jakieś dziwne rozwiązanie z baterią, wrażliwy na ataki wirusami, kosmicznie drogi jeśli mówić o najnowszym, tragicznie przestarzały jeśli mówić o tym samym przedziale cenowym co gio i HTC.

1) Coś takiego jak porządna bateria nie istniej w smartfonach. 1 dzień używania to jest max co osiągniesz.
2) Do żadnych z tych rzeczy te telefony się nie nadają. Procesory 600mhz i 800mhz nie poradzą sobie z flashem, a na pewno nie na brandowych romach. 3.2 cala wyświetlacze w low resie to jest masakra do przeglądania stron. BTW. dzięki ować bogom flash nie odpala się w telefonach z andkiem chyba że z premedytacją klikniesz go.
3) Radzę sprawdzić czy gry zechcą odpalić się na tym sprzęcie.
4) Czytanie ebooków jest mordęgą nawet na większych wyświetlaczach.

Widzę że HTC ma brandowo 2.3 andka a samsung ma 2.2. Duży plus HTC. Jeśli to twój pierwszy kontakt z telefonem na androida to w ciemno bierz HTC. Ta marka robi telefony które odpalasz i możesz używać, z samsungiem srania się jest strasznie dużo. No i zwyczajnie sense jest łądniejszy od touch wiza. Jeśli nie przeraża cię ślęczenie na forach, wgrywanie custom romów i grzebanie z telefonem, bierz samsunga, wyciśniesz z niego dużo więcej.

Sam aktualnie używam Samsunga SGII wcześniej był HTC Desire HD. Z doświadczenia mogę ci powiedzieć, że najważniejszy jest tam pakiet internetowy. Średnio na miesiąc schodzi mi 1gb, jeśli się pilnuję jakieś 500mb. Synchronizacja non stop, przeglądanie stronek/facebook/ebay, jakieś granie i bateria wystarcza na 8h. Czytać się na tym nie da na dłuższą metę, grać też nie. Sterowanie dotykowe jest w powijakach.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:11.

Powered by vBulletin 3