Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Świadome sny (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=33933)

spider-bialystok 01-05-2005 10:39

Świadome sny
 
Ten temat będzie o tym, co mnie ostatnio zainteresowało. O snach w których ma się pełną kontrolę jak w rzeczywistości wirtualnej. A jakie możliwości to daje?
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Panować nad snem; Ketih Harary i Pamela Weintraub
Czy chciałbyś latać jak Superman, przemierzać cały glob udając się pod Wielką Piramidę, w Alpy szwajcarskie czy na piękną tahitańską plażę? Czy marzysz o romansie ze swoją ulubioną gwiazdą filmową łącznie z kalifornijskimi zachodami słońca, ciepłymi kąpielami i uczestnictwem w ceremonii wręczania Oskarów? Czy chciałbyś dyskutować o fizyce z Einsteinem, poddać się terapii u samego Freuda, czy wreszcie zostać sklonowanym przez Watsona i Cricka? O czymkolwiek marzysz, to po odpowiednim treningu możesz sprawić, by marzenie to zrealizowało się w twoim śnie.
Prawdopodobnie, dopóki się nie obudzisz, nie zdajesz sobie sprawy, że śnisz. Sen jednak wówczas się kończy. Lecz są ludzie, którzy są świadomi tego, że śnią, podczas gdy ich sen w dalszym ciągu trwa. Prowadzone ostatnio badania wykazały, że owi świadomie śniący są w stanie reżyserować swoje sny, zupełnie jak reżyser tworzący film na planie zdjęciowym. Mogą tworzyć lub niszczyć postacie, przemieszczać się do odległych miejsc, zmieniać swoje działania, a nawet zależnie od swej woli przekształcać śnioną scenerię, pogodę czy rekwizyty.
Oględnie mówiąc, dla niewtajemniczonych takie psychiczne akrobacje mogą zabrzmieć zupełnie nieprawdopodobnie. Jednakże na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia badacze wypracowali serie stosunkowo prostych ćwiczeń umożliwiających uzyskanie takich właśnie świadomych snów.

Fajnie, nie? ;) Być może zainteresuje się tym kilka osób. A może są na forum ludzie osiągający regularne świadome sny? Ja jestem początkującym, dotychczas odzyskałem świadomość we śnie 2 razy i zaraz po tym budziłem się :/.
Zachęcam do poszukania stron o świadomych snach i o sposobach ich osiągania w internecie, bowiem tatkich stron jest naprawdę sporo.

Racon 01-05-2005 10:41

Ja raz mialem swiadomosc i sie bawilem w dragon balla xD polecam.Teraz co noc prubuje ale sie cos nie udaje :<.

joey 01-05-2005 11:11

bardzo ciekawe... ja ok 3-4 razy pamiętam taki sen... nie wiem jak to się działo poprostu lazłem gdzie chciałem...

Meeen1991 01-05-2005 11:31

Ja raz mialem taki sen ze umialem sztukę walki Jujitssu i po scianach umialem biegac, wogole matrix na maxa wypas bylo

Dwarf 01-05-2005 11:35

Tez tak robilem ;) i nawet czasem jakos mi sie udaje :P

ciemne dropsy 01-05-2005 11:50

Tak jest to mozliwe a nawet potrafie to osiagnac. Najlepiej polozyc sie poznym wieczorem, i caly czas myslec o tym co chcialbys zoabczyc, w pewnym momencie Zasniesz i bedzie sie dzialo to co ty chcesz zeby sie dzialo.

Trzeba myslec o tym non stop i nie przerywac tych mysli, po chwili praktyki mozna to osiagnac i sie calkiem fajnie pobawic :P, szkoda tylko ze pozniej nic sie z tego nie pamieta. Kiedys sobie wymyslilem ze zrobie 360 flipa na rampie na deskorolce... :P Potem sam nie wiedzialem czy mi sie to snilo czy naprawde tak bylo :P

xemmoe 01-05-2005 11:55

Kiedyś dosyć często miałem świadomośc podczas snu, teraz sie to praktycznie nie zdarza.
A szkoda bo zabawa przednia :)

Racon 01-05-2005 11:56

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez xemmoe
Kiedyś dosyć często miałem świadomośc podczas snu, teraz sie to praktycznie nie zdarza.
A szkoda bo zabawa przednia :)

Mało powiedziane fajnie sie pobawić troche w rozwalanie np. Szkoły xD

Senseal 01-05-2005 12:06

No wiecie... ja zawsze (prawie) mam świadomość ,np że coś sie złego dzieje, ale zawsze pod koniec snu jak sie mam obudzic, jak cos powiem to sie budze.
Ale czasami drzemi i moge robic co chce ale najczesciej milczac :(.

xemmoe 01-05-2005 12:07

Najlepszą zabawę miałem jak umiałem latać a wiedziałem że to sen.
Takiego realizmu nie spotkasz nawet w najlepszych FPPkach.
100% interakcja z otoczeniem :)

Mistrzu Ethel 01-05-2005 12:18

Heh ... Ja w tym siedze i sie na tym znam ... troche :P
LD (Lucid Dream) który opisujecie może być fajną zabawą dla kogoś kto sie na tym nie zna ... ale dla kogoś kto w tym siedzi LD nie wystarcza ... bo jest poprostu denne :P (o niebo lepsze jest LD wywołane techniką WILD ... ale to już wyższa szkoła jazdy)

Jeśli chcecie wiedzieć jak wywoływać LD regularnie dam wam kilka sposobów:
RT - Reality Test - Testy rzeczywistości ... polegają na uświadamianiu sie w życiu codziennym o tym że żyjesz (bo tak naprawde to ludzie nie są na codzień świadomi swojego istnienia ... czy nonstop myślicie o tym że żyjecie itd ... ?). Najczęściej RT robi się na przykładzie zegarka (2 razy spoglądasz na zegarek i patrzysz jaka jest godzina) ... polega to na wrobieniu sobie takiego spoglądania na zegarek w nawyk ... gdzy będziesz na zegarek 2 razy spoglądał odruchowo to bardzo dobrze ... w śnie prawdopodobnie zrobisz to samo ... a gdy zrobisz to w śnie to zdarzy się coś dziwnego, otóż za pierwszym spoglądnięciem będzie jakaś godzina (np. 12:00) a za drógim będzie całkiem inna, nielogiczna (np. 22:43) i wtedy zdajesz sobie sprawe że śnisz :P

D4n0nk4 01-05-2005 12:23

Znalazłam fajną stronę :)
Przygotowanie do kursu: http://magia.art.pl/ld4.html
Kurs (w 10 częściach): http://magia.art.pl/ld5.html
Zaczynam trenować 8o

Racon 01-05-2005 12:23

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Mistrzu Ethel
Heh ... Ja w tym siedze i sie na tym znam ... troche :P
LD (Lucid Dream) który opisujecie może być fajną zabawą dla kogoś kto sie na tym nie zna ... ale dla kogoś kto w tym siedzi LD nie wystarcza ... bo jest poprostu denne :P (o niebo lepsze jest LD wywołane techniką WILD ... ale to już wyższa szkoła jazdy)

Jeśli chcecie wiedzieć jak wywoływać LD regularnie dam wam kilka sposobów:
RT - Reality Test - Testy rzeczywistości ... polegają na uświadamianiu sie w życiu codziennym o tym że żyjesz (bo tak naprawde to ludzie nie są na codzień świadomi swojego istnienia ... czy nonstop myślicie o tym że żyjecie itd ... ?). Najczęściej RT robi się na przykładzie zegarka (2 razy spoglądasz na zegarek i patrzysz jaka jest godzina) ... polega to na wrobieniu sobie takiego spoglądania na zegarek w nawyk ... gdzy będziesz na zegarek 2 razy spoglądał odruchowo to bardzo dobrze ... w śnie prawdopodobnie zrobisz to samo ... a gdy zrobisz to w śnie to zdarzy się coś dziwnego, otóż za pierwszym spoglądnięciem będzie jakaś godzina (np. 12:00) a za drógim będzie całkiem inna, nielogiczna (np. 22:43) i wtedy zdajesz sobie sprawe że śnisz :P

Wypasiony pomysl :0.

NORMALY OBYWATEL RP 01-05-2005 13:02

Ogolnie to ciekawe te LD
Ja mialem kilka faynych snow:D
1.mnie prostytutka bez stanika i bluzki goniła po amerykanskiej autostradzie... A ja uciekalem (ale ze mnie frajer xD).
2.Wrzucilem z dziadkiem kanapke do rzeki...wyrusl z tego ogromny banan ktory znalazl magazyn broni hitlera >LOL< i mnie z uzika zabil. Mówie wam nie przyjemnie jest dostac kulke w tyl glowy:D Przez caly dzien mialem dziwne ucucie w tym punkcie w ktory dostalem:P
3.Raz spadalem z przepasci i obudzilem sie w tym momencie kiedy akurat bylem w powietrzu miedzy podloga a lozkiem:D
4.A to wogule hicior: zabawialem sie z laska ktora mi sie podoba :P HyH...

Tak btw. to chyba zaczynam trenowac:)

Racon 01-05-2005 13:05

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez NORMALY OBYWATEL RP
Ogolnie to ciekawe te LD
Ja mialem kilka faynych snow:D
1.mnie prostytutka bez stanika i bluzki goniła po amerykanskiej autostradzie... A ja uciekalem (ale ze mnie frajer xD).
2.Wrzucilem z dziadkiem kanapke do rzeki...wyrusl z tego ogromny banan ktory znalazl magazyn broni hitlera >LOL< i mnie z uzika zabil. Mówie wam nie przyjemnie jest dostac kulke w tyl glowy:D Przez caly dzien mialem dziwne ucucie w tym punkcie w ktory dostalem:P
3.Raz spadalem z przepasci i obudzilem sie w tym momencie kiedy akurat bylem w powietrzu miedzy podloga a lozkiem:D
4.A to wogule hicior: zabawialem sie z laska ktora mi sie podoba :P HyH...

Tak btw. to chyba zaczynam trenowac:)

O Satryyyyyyyyyy to moj sen ze rozwalam niemców z kamehame to wymienka :|

Tasior 01-05-2005 13:42

Nie którzy ludzie mylą "Świadome sny" i "normalne" sny które pamiętają....
Ja w swoim krótkim życiu tylko raz miałem taki sen (miełem wtey z 10lat) biegałem i szkielety zabijałem, a potem uciekałem od ducha (nie miałem wpływu na "temat" snu, ale "mogłem się poruszać"), a im starszy jestem tym mniej snów miewam/pamiętam (ostatni 2 tygodnie temu ;/ - kumplowi pies odgryzł ręke :P)

she_devil 01-05-2005 13:44

a ja myslalam ze wsyzscy moga rezyserowac sowje sny, no bo ja moge ^.^
Przecie to całkiem normlane. Np. die spac i mysle sobie przysni mi sie guma mamba. przed oczmai wyskakuje mi guma mamba. "Gima mamba wybucha" Guma mamba wybuchla. itd. Toz to normalne jest...

spider-bialystok 01-05-2005 13:55

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez she_devil
a ja myslalam ze wsyzscy moga rezyserowac sowje sny, no bo ja moge ^.^
Przecie to całkiem normlane. Np. die spac i mysle sobie przysni mi sie guma mamba. przed oczmai wyskakuje mi guma mamba. "Gima mamba wybucha" Guma mamba wybuchla. itd. Toz to normalne jest...

To ja sie trudze tygodniami, budze sie o 3 rano, a tu jakies dziecko robi to bez zadnego wysilku :(.
@Taśkwa
Sny sie ma co noc, i to nie jeden, tylko nie zawsze sie pamieta owe sny. Ja odkad rozpoczelem trening LD o wiele lepiej pamietam swoje sny.

ro0t 01-05-2005 13:59

LD to OBEE, OBEE to LD. Czytalem kiedys jak latwo mozna wywolac taki sen [zalezy jak kto rozumie slowo latwo :P]. A wiec:
1. Znajdz sobie talie kart do gry
2. Zgas swiatlo w pokoju przed snem
3. Znajdz po omacku talie kart i potasuj ja
4. Odwroc liczbami do gory ale nie patrz [nawet jak jest ciemno]
5. Poloz talie na szafce nocnej lub czyms innym
6. Poloz sie do lozka, co kilka minut mysl jaka karta jest na wierzchu talii
7. Gdy juz zasniesz powinienes byc hmm... jak to okreslic? cialem astralnym? Wiec podchodzisz w snie do talii i patrzysz jaka tam jest karta
8. Budzisz sie rano i spogladasz jaka tam jest karta
9. Gdy karta sie zgadza z tym co zobaczyles w snie to Ci sie udalo :)

Po dlugich treningach kiedys Ci sie to uda. Podobno jest to wspalniale uczucie.
Powodzenia :)

Matheous 01-05-2005 13:59

@she_devil-wykorzystywanie zasobow mozgu w 100%, eh?;)
Jak ja jeszcze zapamietywalem sny, to kontrolowalem kazdy. Ale teraz juz nie zapamietuje, w ogole 'nie mam snow' z tym, ze wiem, ze mam bo kazdy ma, tylko nie kazdy pamieta:P No i ja niestety nie pamietam. Czasem mi sie przysni fragment przyszlosci(wiecie, ze potem to sie dzieje naprawde i zdaje sobie sprawe, ze ja to juz widzialem), ale to sporadycznie. Niestety. Kiedys zasnalem w czasie meczu i snilo mi sie, ze pilkarz umarl na murawie. Co sie okazalo? W czasie tego meczu zmarl pilkarz Foe... Ech... Masakra;)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:47.

Powered by vBulletin 3