Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Gildie (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=23)
-   -   Jak założyć gildię. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=1719)

Dan the Automator 16-11-2003 14:12

Jak założyć gildię.
 
Jak założyć gildię? To bardzo proste! Trzeba tylko spełnić pewne wymagania.
Po pierwsze musisz mieć premium account (PACC). Potrzebne są także 4 osoby posiadające premium, na miejsce vice liderów gildii. Jeżeli spełniasz te wymagania oraz chcesz założyć gildię, wykonujesz następujące kroki.

Najpierw musisz być zalogowanym na Tibia.com, aby to zrobić klikamy "login" , po czym wpisujemy nr swojego konta i hasło. Jeżeli nie jesteście pewni, czy jesteście zalogowani, wystarczy spojrzeć na panel po lewej, powinna tam być informacja, iż jesteście zalogowani:
http://images.tibia.pl/static/arty/logowaniefv4.jpg

Następnie przechodzimy do community, w panelu po lewej stronie i wybieramy "guilds"
http://images.tibia.pl/static/arty/guildsqe0.jpg
Wybieramy świat i klikamy submit.

Ukaże nam się długa lista gildii, zjeżdżamy przeglądarką na sam dół i klikamy Found Guild
http://images.tibia.pl/static/arty/foundck8.jpg

Kiedy już to zrobimy ukaże nam się krótki "formularz", gdzie trzeba wybrać nazwę gildii, lidera, świat, oraz potwierdzić hasłem, po czym kliknąć "submit", a następnie po odczytaniu komunikatu
Cytuj:

You have founded the Testnazwa. Now go ahead and invite the first members. Note that the guild will be deleted if it does not become active within three days.
kliknąć "continue".
Następnie - jak pamiętamy, należy zaprosić do gildii 4 graczy z premium account aby gildia była aktywna, klikamy zatem "invite character"
http://images.tibia.pl/static/arty/invotejy9.jpg
po czym wpisujemy nick znajomego i klikamy submit.

Kiedy zaprosimy 4 osoby z aktywnym paccem, będziemy mogli cieszyć się przywilejem posiadania Gildii!




Oryginał: Dobo
Aktualizacja i zdjęcia: Ryba

kotomaniak 30-12-2003 12:08

Takie małe pytanko. Czy musi być 5 osobnych kąt z PACCem czy pięć charów z kont z PACCem. Bo jak to drugie to zakładam prywatną gildie :D .

Bartix 10-01-2004 03:49

trzeba miec 5 osobnych kont

Monoron 10-02-2004 00:13

Wielu ludzi w obawie przed chakiem każdą nową postać zakłada na nowym koncie.

A i jeszcze jedno.
Czy bez PACC mogę współtworzyć gildię?
Wiem, że nie tak normalnie ale może jakoś nieoficjalnie...
Bo na tibia.com na liście członków gildii oprócz "guild members" jest jeszcze rubryka: "".
No to czy mogę?

EDIT: W gildii "concrete" znalazłem pana o imieniu :Hizes.
Jest on wpisany na liste członków gildii, a ma free accaunt.
ZABACZCIE SAMI
EDIT 2:
tak samo jest z:
Clasact
Gene Simmons
Guheha Dark
Hitekave Paladin

ITD. Nie chciało mi się pisać.

Gremlin 11-02-2004 20:43

re: Up
W gildi musza miec PAC
Lider
4 Vice

Reszta nie musi miec PAC, tak samo mozna byc kilkoma postaciami z 1 konta w 1 gildi, z tym wyjatkiem ze tylko 1 postac moze byc liczona jako wiecej niz 1 vice.

Cytuj:

Wielu ludzi w obawie przed chakiem kazda nowa postac zaklada na nowym koncie.
Jakos mi nie odbilo na tyle zeby placic osobno za kazda postac za PAC.
Pozatym wiekszosc FAC zaklada na osobnych kontach poniewaz:
- W razie haka traca tylko 1 postac
- Wrazie bana traca tylko 1 postac
- Moga pozniej latwiej opylic postac
- Moga leciec na MC
... jak widac wiekszosc powodow jest wywolana z zamiarem lamania regol.

Polisz Michal 06-03-2004 22:23

Ale to troche nieuczciwe no nie??

Bo ci którzy płacą mają o 100 % lepszą zabawe

oskar 06-03-2004 23:26

Wykladasz kase i masz. prawie wszendzie tak jest niestety... :(




----
Jak by to bylo gdyby...

Hais 12-03-2004 17:03

Ej bo ja tu jestem nie w temacie ;] Trzeba mieć koniecznie Pacca czy mozna jakos bez paca zrobic gildie?? ?(

Gimlos 12-03-2004 17:05

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez Hais
Ej bo ja tu jestem nie w temacie ;] Trzeba mieć koniecznie Pacca czy mozna jakos bez paca zrobic gildie?? ?(
musisz miec pacc

Caspius 19-03-2004 17:37

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez gimli syn gloina
Cytuj:

Oryginalnie dodany przez Hais
Ej bo ja tu jestem nie w temacie ;] Trzeba mieć koniecznie Pacca czy mozna jakos bez paca zrobic gildie?? ?(
musisz miec pacc
ale tylko zeby zalozyc gildie. Zeby byc czlonkiem gildi nie trzeba miec pacc

Barwuś 03-04-2004 21:43

A ja mam takie małe pytanko co jeśli tym liderom i vice skończy się PACC?? czy gildia przestanie istnieć?

mokry 03-04-2004 22:16

Jeśli liderowi lub vice skończy się pac to gildia przestaje istnieć.

Wieczny Pustelnik 06-04-2004 21:41

To się nie opłaca gildii bo jak np. ja bym stracił pacc a gildia by dobrze presferowała to by się na mnie nieźle wkurzyli................ :]

Sir Devilaz 12-04-2004 00:35

Jeżeli się skończy pacc to nieodwołalnie gildia znika ?? czy np. jeżeli po jednym dniu niepłacenia znowu wykupi się pacca gildia będzie mogła znowu funkcjonować czy trzeba będzie znowu tworzyć gildię od nowa ??

limenu 12-04-2004 20:32

a ja mam za to takie pytanko..
Jeżeli jesteś już czlonkiem gildji, i masz facc, to jakie masz "bonusy" należąc do gildji. Słyszalem że w guild hous są pokoje, które członkowie mogą zająć, po uprzednim skontaktowaniu się z liderem. Jak to jest?

pozdrówko

elite 16-04-2004 18:48

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez limenu
a ja mam za to takie pytanko..
Jeżeli jesteś już czlonkiem gildji, i masz facc, to jakie masz "bonusy" należąc do gildji. Słyszalem że w guild hous są pokoje, które członkowie mogą zająć, po uprzednim skontaktowaniu się z liderem. Jak to jest?
To wszytsko zalezy od gildii do jakiej nalezysz, nie kazda ma guild hous (jak sie myle to poprawcie), nie zawsze tez pozwola Ci zamieszkac w jednym pokoju (chyba, ze zaplacisz). W gildiach masz "bonusy" w postaci czesto nizszych cen itemow niz normalnie ale to tez wszytsko zalezy w jakiej gildii jestes.

Janoo 29-04-2004 21:17

Za nim gilda zostanie skasowana mija jakis czas t.j. np:

jest 1 lider, 4 vice - gilda aktywna,
nagle znika 1 vice (degradacja na facc, bądź odejście z gildi) gilda zostaje zawieszona na czas (okolo 7 dni - tego nie jestem pewien) w tym czasie mozna (należy) znaleźć nowego vice z pacc'iem (gilda zostaje wyratowana)

Człowiek uczy sie na własnych błędach najlepiej. :)

OpTyK 08-05-2004 13:51

A co myślicie o niby gildi?
 
A ja sobie ostatnio tak wpadłem na pomysła czy można założyć sobie taką niby-gildie, że naprzykład zbierzemy się z kumplami ( i kumpelami ) i będziemy się tam jakoś nazywac, założymy sobie stronkę itp. a w Tibii będziemy się trzymać razem... i oferować swoje usługi, np. osłanianie podczas wyprawy, pomagać w questach, zabić kogoś jeśli ten jest PK, i prowadzić mini sklepik. Co wy otym sądzicie?? Pomysł chyba dobry ale trzeba go udoskonalić :D

Dan the Automator 08-05-2004 18:58

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez OpTyK
A ja sobie ostatnio tak wpadłem na pomysła czy można założyć sobie taką niby-gildie, że naprzykład zbierzemy się z kumplami ( i kumpelami ) i będziemy się tam jakoś nazywac, założymy sobie stronkę itp. a w Tibii będziemy się trzymać razem... i oferować swoje usługi, np. osłanianie podczas wyprawy, pomagać w questach, zabić kogoś jeśli ten jest PK, i prowadzić mini sklepik. Co wy otym sądzicie?? Pomysł chyba dobry ale trzeba go udoskonalić :D
tzw gildia nieoficjalna ;)

Można się tak pobawić, ale na dłuższą mete raczej nie przejdzie~

MC 08-05-2004 19:03

Ja se z kumple zalozylem niby-gildie i nawet dobrze nam idzie :)) ale wieczore jet trudno wejsc na tibie bez pacca :(


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin 3