Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Poradniki (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=31)
-   -   Co i jak z Transferem Postaci. (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=228187)

D4n1 20-02-2010 20:00

Co i jak z Transferem Postaci.
 
Opcja ta została dodana jesienią 2009 roku. Polega ona na przeniesieniu postaci na wybrany przez siebie serwer.
Jeżeli uważasz że twój aktualny świat jest nudny, przepełniony złem lub tez chcesz otworzyć nowy rozdział w historii twojej postaci i poznać nowych przyjaciół dobrze trafiłeś! W tym poradniku uzyskasz informacje jak to zrobić.

1. Żeby skorzystać z transferu trzeba spełnić parę poniższych warunków:
  • Transferu nie można wykonać jeżeli postać jest w gildi, posiada domek lub jest w związku z innym graczem.
  • Transfer pomiędzy różnymi rodzajami serwerów jest możliwy tylko:
    • z Optional PvP tylko na inny serwer Optional PvP.
    • z Open PvP na inny serwer Open PvP lub Optional PvP.
    • z Hardcore PvP na każdy w/w rodzaj serwera.
  • Operacje taką można wykonać tylko raz na 6 miesięcy.
  • Postać musi posiadać profesje dlatego gracze z Rookgaardu muszą najpierw przejść na Mainland i wtedy mogą wykonać transfer.
  • Postać nie może mieć czerwonej lub czarnej czaszki oraz nie może posiadać ostatecznego ostrzeżenia w criminal record.
  • Transfer jest możliwy dla kont darmowych jednakże w celu przeniesienia postaci na świat dla graczy premiowanych (np. Premia) w dniu transferu trzeba posiadać konto premium.
2. Transfer przedmiotów.
  • Razem z postacią można zabrać do 1 000 przedmiotów. Liczba ta jest sumą itemów które umieścisz w specjalnym depozycie i tych które masz na sobie.
  • Większość przedmiotów jest ograniczonych do 1 sztuki na transferowana postać. Do tego zaliczają się wszystkie bronie, ekwipunek oraz część nagród z questów i przedmiotów addonowych. Czyli można zabrać np 1 parę BOH, Soft Boots jeden Great Shield itd.
  • Większość przedmiotów addonowych składa się w stosy dlatego tez mozna zabrać 1 stos z każdego rodzaju np. 100 demonic essence, 100 demon dust itd.
  • Wyjątkiem są potiony, runy, amunicja, pojemniki, medale, trofea, przedmioty fansite i kilka innych. Tych można zabrać więcej niż 1 sztuke.
3. Zamówienie transferu i opłata.
  • Wejdź na stronę swojego konta, wybierz postać, którą chcesz przenieść. Otworzy się nowa strona na której kliknij "Change World".


  • System sprawdzi czy postać spełnia podstawowe wymagania do transferu. Jeżeli tak wybierz serwer który Cie interesuje i potwierdź klikając "Continue"


  • Teraz masz możliwość sprawdzić swój wybór i jak jesteś pewien potwierdź zamówienie klikając "Submit"


  • Po wyborze świata i po potwierdzeniu kliknij "Purchase". Jak na razie żeby zapłacić do wyboru mamy 3 rodzaje kart kredytowych Visa, MasterCard i American Express. Po wyborze karty przejdź dalej klikając "Continue".


  • Dane osoby zamawiającej.
    W górnej części strony wybierz opcję za którą zostanie poniesiona opłata z twojej karty kredytowej. Następnie wpisz numer i datę ważności karty kredytowej. Zostaniesz poproszony o wpisanie swojego kodu weryfikacji. Jeżeli nie wiesz, co wpisać, kliknij w zakładkę "Info". W końcowym etapie wpisz imię i nazwisko właściciela karty, które są widoczne na karcie. Szczególne litery typu "ą", "ę", "ł" nie będą akceptowane. Dlatego trzeba je zastąpić odpowiednimi literami (np. ą=a; ę=e; ł=l itd).
    Zostaniesz poproszony o wpisanie informacji, takich jak: twój adres, kod pocztowy, nazwa miasta, państwa oraz twój adres e-mailowy. Jeżeli wszystkie pola są wypełnione kliknij "Continue".
  • Teraz sprawdź czy wszystkie pola są wypełnione poprawnie, ze względów bezpieczeństwa tylko klika ostatnich cyfr z numeru karty będzie widocznych. Jeżeli wszystko sie zgadza kliknij przycisk "Submit" żeby potwierdzić transakcje.
  • Na ostatniej stronie możesz zobaczyć, czy twoje zamówienie zostało zaakceptowane oraz otrzymasz numer referencyjny zamówienia. Dostaniesz tez e-mail w którym będą stosowne informacje.
4. Przygotowanie postaci w grze.
  • Po zamówieniu transferu i zapłaceniu pozostaje tylko odpowiednie przygotowanie postaci. Żeby to zrobić wybierz się statkiem z dowolnego portu na wyspę "Trevora" bilet kosztuje 1 000 złotych monet i jest ważny 24 godziny. W ciągu tego czasu możesz podróżować w tę i z powrotem tak często jak tylko tego potrzeba. Niestety parceli nie można wysyłać na tą wyspę dlatego każdy przedmiot trzeba przynieść osobiście.
    Na wyspie jest depo:



    bank:



    oraz npc Sharon który wyjaśni każdy proces transferu postaci:


  • Kiedy skończysz gromadzić przedmioty porozmawiaj z Sharonem który sprawdzi czy wszystkie warunki transferu zostały spełnione jeżeli nie to wyjaśni gdzie tkwi problem. Jeżeli wszystko się będzie zgadzać Sharon podliczy pozostawione przedmioty w depozytach poza wyspa Travora i powie ile ich zostanie skasowanych. Po potwierdzeniu słowem "yes" npc sprawdzi wszystko raz jeszcze i przeniesie Cie na specjalna platformę


    na której musisz się wylogować. Transfer może trwać do 24 godzin i w tym czasie nie można się logować na postać. Gdy wszystko będzie w porządku po serwer save zalogujesz się w świątyni gdzie postać wcześniej była zameldowana a przedmioty będą się znajdować w depo.
To już wszystko. Mam nadzieję, że się komuś przyda ten poradnik.

pacerapid 10-03-2010 20:40

xd
 
Bardzo Dobry Poradnik :D:cup:

Czajowa 10-03-2010 21:22

Wszystko dokładnie i zrozumiale opisane. Osoby zainteresowane transferem postaci nie będą musiały już szukać potrzebnych informacji. Bardzo dobre źródło wiedzy.
Pozdrawiam

igoman 10-03-2010 23:11

Elegancko, na pewno się przyda. Przystępnie napisany, ładne screeny. Nic tylko pogratulować! 5/5

Robert Lublin 12-03-2010 15:21

ok dzięk, dobra robota i z pewnością się przyda ;)

Kastia 12-03-2010 22:15

ile on wogole kosztuje?

Krajzel 14-03-2010 18:11

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kastia (Post 2741680)
ile on wogole kosztuje?

Właśnie tego mi zabrakło tutaj. Ta opcja kosztuje tyle co pacc na 90 dni, czyli 19,95 EURO (77,60 zł na dzisiejszy kurs euro).

Tibiacz15 05-09-2012 14:00

Witam. Chce przenieś postać. Na t.com all wypełnione potwierdzone itp.

Do dp travora pozbierałem itemy itp i mam problem bo mam np 15 fire swordów, 400 rs 300 kamieni itp czy je mogę zabrać też ? proszę o odp bo nie wiem dlaczego ale nie przenosi mnie na platformę ten npc Sharon

sebi_01 09-11-2012 01:49

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Krajzel (Post 2742323)
Właśnie tego mi zabrakło tutaj. Ta opcja kosztuje tyle co pacc na 90 dni, czyli 19,95 EURO (77,60 zł na dzisiejszy kurs euro).

jakbys kupowal przez t.com to wyjdzie ci +- 77,60 ale na allegro teraz kosztuje to 112 zl wiec to jest przesada ... a co do poradnika bo bardzo ladny i zrozumialy ;)

marsh12 11-01-2013 09:06

Wszystko dokładnie i zrozumiale opisane. Osoby zainteresowane transferem postaci nie będą musiały już szukać potrzebnych informacji. Bardzo dobre źródło wiedzy.
Pozdrawiam

autoswiat561 13-11-2015 14:41

Mam pytanie
Czyli jak np mam postac na serverze Celesta(optional pvp) i chce przeniesc na server harmonia(optional pvp) to nie bedzie problemu? jaki jest koszt transferu ? na allegro 126 zl a przez tibia.com?

Vadimq 13-11-2015 15:01

Tak, bez problemu przeniesiesz z optional pvp na inny optional pvp.
Cena z tibia.com to 24.95 Euro.
Pamiętaj, że jeżeli postać była już kiedyś przenoszona i nie minęło od tego faktu 6 miesięcy to musisz zakupić inną usługę (express character world transfer).


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:59.

Powered by vBulletin 3