Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   O wszystkim i o niczym (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=20)
-   -   Płyta roku 2011 (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=238518)

Gtyk 24-12-2011 13:03

Płyta roku 2011
 
W tym roku nieco później, ale tradycyjnie już w grudniu wybieramy najlepszy album mijającego roku;) W poprzedniej edycji mieliśmy remis i tytuł wywalczyły albumy Motorhead - The World is Yours oraz Kno - Death is Silent. W tym roku też sporo się w muzyce działo, kilku kandydatów każdy powinien znaleźć. Przypomnienie zasad z poprzednich lat:

Głosowanie potrwa przez 2 tygodnie, chyba że liczba głosów będzie naprawdę niska, to ewentualnie się je trochę przedłuży. Aby jak najwięcej osób zagłosowało, temat ten umieszczam w owion, a nie w forum muzycznym. Dlatego proszę moderatorów o pozostawienie tematu w tym dziale, a przeniesienie go do forum muzycznego dopiero po zakończeniu glosowania. Więcej głosów - bardziej obiektywny wynik.

- glosowanie podzielone jest na 2 etapy, pierwszy etap potrwa do 1 stycznia 2012, drugi do 8 stycznia 2012
-
w przypadku małej ilości głosów w podanych terminach możliwe jest przedłużenie głosowania
-etap pierwszy polega na wytypowaniu 3 albumów wydanych w 2011 roku, które uważamy za najlepsze i wpisaniu ich w tym wątku w następujący sposób:
1. Wykonawca1 - Nazwa albumu1
2. Wykonawca2 - Nazwa albumu2
3. Wykonawca3 - Nazwa albumu3
Proszę o wpisywanie swoich typów z pogrubieniem, ułatwia to ich zliczanie.
- dziesięć albumów, które uzyskają najwięcej głosów, przechodzi do drugiego etapu, w ktorym za pomocą ankiety będzie można oddać głos na 1 z dziesieciu albumów które znajda się na liście. Kolejność umieszczenia na liście ma znaczenie, bo w przypadku, gdy kilka albumów będzie miało jednakowa liczbę głosów i znajdą się na 10. miejscu, przechodzi ten, który na Waszych listach był najwyżej.
- Jeżeli nie da się wytypować dziesięciu wg powyższej zasady, wtedy przechodzą albumy mające dwa lub więcej głosów
- mozna podawac oczywiscie plyty z dowolnego gatunku muzycznego, polskie i zagraniczne, jedyny warunek to ze plyta byla wydana w 2011 roku.
- poza 3 albumami do glosowania, mozna tez podawac dowolna liczbe wyroznien dla albumow, ale one nie licza sie w glosowaniu
-Głosy w drugim etapie oddane ze świeżo pozakładanych kont nie będą liczone, w poprzednich latach zdarzało się, że ludzie głosowali na swój ulubiony album zakładając kilka fałszywych kont

Co roku dłuższy się ten regulamin robi ;) Chyba wszystko jest jasne, kto brał udział w poprzednich dwóch edycjach wie jak to wygląda. Mam nadzieję, że w tym roku też pomysł się spodoba i ludzie oddadzą głosy;) Przejdźmy więc do głosowania.

Moje typy:
1. Metallica & Lou Reed - Lulu - powszechnie zjechany, ale przez sporo osób także doceniony. Dla mnie świetny, udany eksperyment i jedna z najlepszych płyt w dorobku Metalliki. Zdecydowany plus za chory, brudny klimat tej płyty, wciągnęła mnie jak żadna inna w tym roku.
2. Mastodon - The Hunter - ich poprzednie albumy raczej mi nie podchodziły, tego za to bardzo często słucham i uważam, że jest świetny. Po koncercie na Sonisphere myślałem, że już nic mnie do nich nie przekona, a tu proszę, niespodzianka ;)
3. Metallica - Beyond Magnetic - chociaż ta EP to odpadki z Death Magnetic, a utwory są w surowym, nieobrobionym stanie, to nieźle kopią dupę, zwłaszcza Just a bullet away i Rebel of Babylon.

Wyróżnienia:
Machine Head - Unto the Locust- nie tak dobry jak poprzedni album, ale nadal na wysokim poziomie.
Puscifer - Conditions of my parole - projekt wokalisty Tool, pokręcona, ale genialna muzyka
WhoCares - Out of my mind/Holy Water - chociaż tylko dwa utwory, to biją na głowę większość materiału która wyszła w tym roku.
Chickenfoot - III - niedawne odkrycie, wpada w ucho od pierwszego przesłuchania;)
Coma - Czerwony album - zdecydowanie lepszy niż Hipertrofia, bez obecnego tam wszędzie przekombinowania. Woda leży pod powierzchnią kopie dupę ;)

No to czekamy na wasze głosy ;) Niech wygra najlepszy! ;)

Voon 24-12-2011 14:51

1. Cerebral Bore - Maniacal Miscreation - wgniata w siedzenie bez względu na to, na czym się siedzi.
2. Decapitated - Carnival is Forever - piękny i dosadny powrót
3. Vader - Welcome to the Morbid Reich - cóż, po prostu Vader : P

Strasznie miałki był ten rok, albo coś przegapiłem. Co do wyróżnień mogę dodać:
- Porky Vagina - Bukkageddon - coś co nie powinno brzmieć, coś co nie powinno nawet działać. Ale działa i bawi niesamowicie.
- Biała Pięść - Kapitalizm, głupcze! - zabawny twór, tj dziwne podejście do tematu. Ale większość utworów ma całkiem sporo mocy. No i fakt, że to amatorski projekt jednej osoby.
- Titus' Tommy Gunn - Ultimate Rockster - cała nadzieja w tym, że płytka w tym roku wyjdzie, zgodnie z zapowiedzią. Materiał będzie miażdżył i gdyby niepewność, czy się chłopaki wyrobią, dałbym go w typach.

Medions 24-12-2011 15:20

1. Ten Typ Mes - Kandydaci na szleńców - nie byłem wcześniej wielkim fanem owego Pana, lecz ta płyta naprawde jest bardzo dobra :)
2. donGURALesko - Zaklinacz Deszczu - płyta z ciekawą historia, teksty pisane tylko podczas deszczowej pogody. Dla mnie cała płyta to rewelacja.
3. PIH - Dowód Rzeczowy nr 2 - co tu się rozpisywać, miazga, urzekła mnie jego płytka. W końcu to Pe I Ha.

To takie moje trzy skromne propozcyje :P

Vadimq 25-12-2011 03:12

1. donGURALesko - Zaklinacz deszczu
2. PIH - Dowód rzeczowy nr. 2
3. Diox&The Returners - Logika gry

Erverse 25-12-2011 09:05

1.W.E.N.A. - Podstawowe Instrukcje
2.Ten Typ Mes - Kandydaci na szaleńców
3.Shellerini - PDG Gawrosz

ruszek 25-12-2011 11:40

1. Metallica - Beyond Magnetic Czyli stary dobry thrash po ch*jowym Lulu.
2. Megadeth - Th1rt3en Powrót do formy po dosyć długim czasie, niewąska płyta.
3. Scorpions - Comeblack Co prawda tylko covery, ale płyta jak najbardziej na +, i to wielki!


EDIT

Zapomniałbym o wyróżnieniu dla IRON MAIDEN FROM FEAR TO ETERNITY!

robek 25-12-2011 17:48

1. Ten Typ Mes - Kandydaci na szalencow
2. Medium - Teoria Rownoleglych Wszechswiatow
3. Evidence - Cats&Dogs


jeszcze o wyroznieniach mowicie... to imo Tet i W.E.N.A. :)

tomo-rox 26-12-2011 13:15

1. PIH - Dowód rzeczowy
2. donGURALesko - Zaklinacz deszczu
3. Diox&The Returners - Logika gry

Hakuoh 26-12-2011 16:27

1. Uriah Heep - Into The Wild
2. Nazareth - Big Dogz
3. Whitesnake - Forevermore

Wyróżnienia:
Venom - Fallen Angel
Saxon - Call To Arms

Gtyk 28-12-2011 15:18

Mało coś głosów w tym roku, a czasu już niewiele, tak więc zachęcam do głosowaina tych którzy jeszcze tego nie zrobili ;)

orzel_cs 08-01-2012 12:53

1. Megadeth - TH1RTE3N
2. Anthrax - Worship music
3. Dream theater - A dramatic turn of events

Wyroznienie, Metallica - Beyond magnetic

Dziwie sie, ze nikt procz mnie na anthrax nie glosowal :P

Gtyk 08-01-2012 16:44

Z podliczeniem i zrobieniem ankiety na razie czekam, bo bardzo mało osób oddało swoje głosy. Jeszcze kilka dni, może ktoś się jeszcze zdecyduje ;)

Cygan Slejter 10-01-2012 09:56

1.Fokus- Prewersje
2.Plaid- Scintilli
3.Gorillaz- Revolving Doors / Amarillo

laxiu 10-01-2012 16:05

1. Grubson - Coś więcej niż muzyka
2. Ten Typ Mes - Kandydaci na szaleńców
3. Hans Solo - 8


Wyróżnienia:
Ostr - Jazz, dwa, trzy,
Medium - Teoria Równoległych Wszechświatów,
Fokus - Prewersje

Wylansowany 10-01-2012 16:12

1. Anthrax - Worship Music
2. Iced Earth - Dystopia
3. Whitesnake - Forevermore



Warto też posłuchać:

Saxon - Call to Arms
Uriah Heep - Into the Wild
Nazareth - Big Dogz
Black Country Communion - 2
Chickenfoot - III

Huh, jak mnie tu dawno nie było...

qbfrost 11-01-2012 17:00

Fisz/Emade - Zwierze bez nogi
Medium - Teoria
DJ Shadow - The Less You Know The Better


K.Jay 15-01-2012 20:50

1. The Roots - Undun
2. Kari Amirian - Daddy Says I'm Special
3. Justice - Audio, Video, Disco


K.Jay

VarianWrynn 16-01-2012 10:07

1. Anthrax - Worship Music
2. Destruction - Day of Reckoning
3. Luxtorpeda- Luxtorpeda

Gtyk 16-01-2012 13:12

Dziś wieczorem zamykamy pierwszy etap głosowania, w sumie miałem to zrobić już wczoraj, ale zapomniałem ;) Tak więc jeżeli ktoś chce jeszcze oddać głos, to do godziny 21 ma na to czas ;)

Gtyk 17-01-2012 13:11

Zabieram się za podliczanie głosów, z kolejnym opóźnieniem, ale jednak ;) Jak skończę założę nowy temat z ankietą do głosowania.

Temat z sondą do głosowania: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=238698

Proszę modów o zamknięcie tego tematu i przeniesienie do działu muzycznego ;)


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:15.

Powered by vBulletin 3