Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   RPG (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=26)
-   -   Gra MMORPG podobna do Tibi (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=29479)

Kalessin 16-03-2005 13:48

Gra MMORPG podobna do Tibi
 
Szukam gry podobnej do Tibi (bezpłatnej) 2D grafa, mnóstwo potworów, podobne sterowanie i styl gry

Vanhelsen 16-03-2005 14:02

ojojoj, chyba nie znajdziesz takiej :P Najbliżej jest MU i UO:

MU - grafa 3D, wiiielkie urozmaicenie jeśli chodzi o EQ i mały wybór przy skillach (a dokładniej brak :P) coś ala diabolo :P

UO - bliższa do tibii ale mało siekaniny z monstersami i masa skilli (49!) a by np: siekać z swordów trza wyuczyć skill swordfihtingu, zręczności i inne takie duperele :P

Kalessin 16-03-2005 14:31

a inna gierka gdzie również rozwala sie dużo potworów tylko z grafa 2D (zależy mi na szybkosci grania bez lagów) bo z tego co czytalem to UO trzeba kupic plytke?

Transparent Ghost 16-03-2005 14:33

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Wieszok
ojojoj, chyba nie znajdziesz takiej :P Najbliżej jest MU i UO:

MU - grafa 3D, wiiielkie urozmaicenie jeśli chodzi o EQ i mały wybór przy skillach (a dokładniej brak :P) coś ala diabolo :P

UO - bliższa do tibii ale mało siekaniny z monstersami i masa skilli (49!) a by np: siekać z swordów trza wyuczyć skill swordfihtingu, zręczności i inne takie duperele :P

Mu to nie grafa 3D a zalediwie 2D z rzutem izometrycznym, a tibia to absolutnie nie 2D. UO można ściągnać z neta, ale ona jest bardzo trudna i TRZEBA tam zachować klimat fantasy co sądze że 90% z tego forum się nie uda.

Kalessin 16-03-2005 14:44

jestem fanem gier fantasy wiec skad moge ja sciagnac?

Emil1 16-03-2005 14:50

http://terragaming.net - fnie wiem co tu o niej napisac, ale warto zobaczyc.

Bambuko 16-03-2005 14:53

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Wieszok
MU - grafa 3D, wiiielkie urozmaicenie jeśli chodzi o EQ i mały wybór przy skillach (a dokładniej brak :P) coś ala diabolo :P

Co do tego urozmaicenia EQ to jest po prostu parę zestawów [rękawice, hełm, buty itd]. Występują w różnym odmianach, czyli na przykład dodaje do Szczęścia albo do Siły, albo do obu, lub jeszcze czegoś innego. Gdyby w Tibii zrobić coś podobnego [na przykład Crown Armor +50HP] to było by ich więcej niż w MU.

Mroczny_Elfo 16-03-2005 15:07

POlecam MU Albo WOw'a ale Wow jest platny obie te gry sa 3d ale
Wow jest chyba najlepsza gra Mmorpg. Jest poprostu za***isty :) :]

Transparent Ghost 16-03-2005 15:08

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez SuPeRMAN
Co do tego urozmaicenia EQ to jest po prostu parę zestawów [rękawice, hełm, buty itd]. Występują w różnym odmianach, czyli na przykład dodaje do Szczęścia albo do Siły, albo do obu, lub jeszcze czegoś innego. Gdyby w Tibii zrobić coś podobnego [na przykład Crown Armor +50HP] to było by ich więcej niż w MU.

No właśnie tylko, że CIP'Soft woli siedzieć i zbierać kase, a update walną raz na rok. Naprawde polecam setki innych gier w których gracz naprawde nie jest ignorowany.

Edit/http://terragaming.net <-= O kufaa aloe ta gra się rozwineła, pamiętam gdy w nią grałęm jako pierwszy, nie mieli własenj strony, grafika to były kwadraty i grało około 3osoby ... kurde i teraz będe żałował że skończyłem wtedy w to grać, pewnie bym był gmem :P Jeśli tak szybko się rozwija to naprawde moge polecić tą gre.

Vanhelsen 16-03-2005 15:57

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Transparent Ghost
Mu to nie grafa 3D a zalediwie 2D z rzutem izometrycznym, a tibia to absolutnie nie 2D. UO można ściągnać z neta, ale ona jest bardzo trudna i TRZEBA tam zachować klimat fantasy co sądze że 90% z tego forum się nie uda.

Chyba pomyliłeś UO z MU :P, jestem w 99% pewien, że MU jest 3D :P

@Super: to fakt, ale narazie tego w Tibii nie ma :P

Acid 16-03-2005 16:00

Może nie jest to bardzo podobne do tibii ale... troszkę tibii w sobie ma:

www.runescape.com i grasz w przeglądarce <lol>

Forumowicz 16-03-2005 16:02

Bez obrazy ale nie rozważajcie tego co napisala jedna osoba tylko piszcie o grach o które gość prosił.
@topic Sory ze nie dalem zadnej gry ale widze ze sposób w jaki sie tutaj rozumuje jest do dupy wiec chcialem tylko napisac o tym i owym....

Chyt 16-03-2005 16:14

hmm ja tez szukam gier takich:D(niechcialem spamowac na forum...)
ale mam warunki:
gra nie ma wiekszej instalki niz 50 20 mb....
darmowa i nie trzeba sciagac(jak trzeba to moze byc....)

no i to wszystko moze ktos powie?
i nie olewajcie tworcy tematu! temat jest jego przeciez;)

Transparent Ghost 16-03-2005 16:20

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Wieszok
Chyba pomyliłeś UO z MU :P, jestem w 99% pewien, że MU jest 3D :P

@Super: to fakt, ale narazie tego w Tibii nie ma :P

Jeśli uważasz, że mu jest 3D to musisz uważać także że Diablo II jest 3D a to jest błąd. Poczytaj se gazety itp.

Kalessin 16-03-2005 18:23

Oto moje wymagania
1. Wielkosc instalki nie obchodzi mnie moze nawet byc pareset MB
2. Nie za bardzo dobra grafa (średni PC-et) nie chce żeby mi się cieła
3. Mam predkosc neta 256kb/s (niech nie robi lagów)
4. Podobna do Tibi (dużo potworków, nawet sporo EQ, duży świat)
5. Łatwa dla początkującego a nie jakaś łamigłówka

Dremik 16-03-2005 18:41

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kalessin
Oto moje wymagania
1. Wielkosc instalki nie obchodzi mnie moze nawet byc pareset MB
2. Nie za bardzo dobra grafa (średni PC-et) nie chce żeby mi się cieła
3. Mam predkosc neta 256kb/s (niech nie robi lagów)
4. Podobna do Tibi (dużo potworków, nawet sporo EQ, duży świat)
5. Łatwa dla początkującego a nie jakaś łamigłówka

Coż, jedyne co mi przychodzi na myśl to Tantra :) . Sprawdź: www.tantra.ph

Vanhelsen 16-03-2005 18:45

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Transparent Ghost
Jeśli uważasz, że mu jest 3D to musisz uważać także że Diablo II jest 3D a to jest błąd. Poczytaj se gazety itp.

http://homepage.eircom.net/%7Eaiki/MU/images/lizard.jpg
http://homepage.eircom.net/%7Eaiki/MU/images/DS6.jpg

nie mów mi, że to jest 2D...

Baron Kaldrick 16-03-2005 18:48

@Wieszok
Modele postaci 3d wklejone na prerenderowane 2wymiarowe tlo. Ja to zwe 'Pseudo-3d'.

Van_Waterflew 20-03-2005 23:34

ta tantra bardziej mi pszypomina prince of persia niz tibie a te cos te guwno co ten typkowi lezka sie zakrecila od tego to jest jakby e za slodkie dajcie jakies prawdziwe europejskie mmorpg (lub amerykanskie:))

khazad 21-03-2005 00:35

arkadia.rpg.pl najlepsza polskojezyczna gra rpg. czysta klasyka, 100% tekstu, 0% grafiki, 100% myslenia. olbrzymia roznorodnosc uzbrojenia i wyposarzenia. wplyw uksztaltowania terenu, poziomu najedzenia i poziomu odwodnienia na zmeczenie i na predkosc odzyskiwania sil witalnych. wplyw przeciazenia na styl walki ( bedziej przeciazony gracz szybciej sie meczy i zadaje wtedy slabsze obrazenia ). questy przynosza doswiadczenie. mozna zarabiac w sposob alternatywny: zbieranie ziol, kopanie w kopalni, lowienie ryb etc etc. umiejetnosci sie nie da wytrenowac podczas walki czy podczas wykonywania czynnosci zwiazanej z danym skillem. kazdy kolejny poziom umiejetnosci kupuje sie za kase. gra 100% darmowa. podczas smierci traci sie 33% doswiadczenia bojowego... istnieje cos takiego jak wspolczynnik brutalnosci - stosunek expa bojowego do niebojowego. im mniejszy stosunek tym wiecej expa dostajemy za zabicie danego potwora. wstep do gildii daje nam mozliwosc trenowania ciosow specjalnych. istnieja gildie rasowe, polzawodowe i zawodowe etc etc... i przede wszystkim... pelne pvp, jednakze nikt nie pyta sie co chwile "br?", nie ma noobow. moglbym jeszcze dlugo wymieniac plusy bo lista ich jest bardzo duza. jednakze jezeli chodzi o minusy to graty sie niszcza podczas zuzywania, znikaja co jakis czas ( kazda rzecz ma okreslony czas zycia okreslony w apokalipsach - restartach serwera - jednakze jezeli posiadamy cos bardzo zniszczonego, znika nam po wylogowaniu sie ). jezeli ktos chcialby poczytac wiecej to zapraszam forum.twoj.net


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.

Powered by vBulletin 3