Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Niusy (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=12)
-   -   Wyrównanie profesji (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=132712)

Rothes 07-06-2007 19:46

Wyrównanie profesji
 
Oto tłumaczenie tego, co autorzy gry napisali dzisiaj na oficjalnej stronie:

Dzisiaj prezentujemy wam nasze plany na temat wyrównania profesji, który był z niecierpliwością oczekiwany przez wielu z was. Prosimy jednak zauważyć, że wszelkie zmiany dotyczyć będą jedynie ataków. Żadna z nich nie odnosi się do siły run i czarów leczących.

Aby zredukować ujmę w obrażeniach zadawanych przez postacie dzierżące broń, wszystkie ataki wręcz i dystansowe zostały generalnie wzmocnione. Ponadto, aby zapewnić bardziej zbalansowaną rozgrywkę dla wszystkich profesji, poziom postaci będzie odgrywał znacznie mniejszą rolę przy zadawaniu obrażeń przy pomocy czarów lub run. Zamiast tego, co kilka poziomów otrzymacie drobny bonus do obrażeń, nie ważne czy tych zadawanych przy pomocy broni, czy magicznych przedmiotów, a może czarów. W przypadku obrażeń magicznych, poziom magiczny (magic level) będzie teraz najważniejszym czynnikiem. Postacie, które walczą przy użyciu broni odczują głównie przyrost obrażeń, gdy ich umiejętność walki wzrośnie. Druidzi i magowie do 70-80 poziomu praktycznie nie odczują żadnych zmian w grze, jednakże obrażenia zadawane przez wysoko poziomowych magów zostaną zredukowane. Prosimy zrozumieć, iż było to konieczne do wyrównania profesji.

Jako, że poziom odgrywał bardzo ważną rolę w obliczaniu obrażeń od magii, ataki wykonywane przy pomocy run przez rycerzy i paladynów będą znacznie słabsze niż przedtem. Aby zrekompensować utratę efektywnego używania run, otrzymają oni za to specjalne ataki, które pochłaniają manę. Jednakże, inaczej niż w przypadku run, obrażenie zadawane tymi atakami zależą od orężu i umiejętności władania nim. Groundshaker pozwala rycerzom zadawać obszarowe obrażenia, podczas gdy rzut trąby powietrznej (whirlwind throw) miota twoją broń ku przeciwnikowi zaznaczonemu na battle list na dystans, podobnie jak bumerang. Jako, że formuła magiczna uległa zmianie, obecne exori byłoby znacznie mniej przydatne dla rycerzy. Z tego powodu, nowy czar berserk będzie, jak wszystkie specjalne ataki, zależał od używanej broni i umiejętności walki i wymagać będzie stałej ilości many. Dodatkowo dodano czar "zażarty berserk" (fierce berserk).


Jak już wyjaśniliśmy, oręż i umiejętność władania nim będą teraz znacznie ważniejsze, a obrażenia zadawane w ten sposób będą wyższe. Z tego powodu, musieliśmy wprowadzić minimalny, wymagany poziom do użycia większości broni wręcz. Inaczej, nic nie mogłoby powstrzymać młodego rycerza, który dopiero co opuścił Rookgaard od pożyczenia najpotężniejszej broni, wytrenowania najlepszej umiejętności walki i zadawania wtedy obrażeń bardzo zbliżonych do tych rycerza na wysokim poziomie. Prosimy jednak zauważyć, że atak wykonany przy pomocy słabszych broni będzie skuteczniejszy niż ten wykonany wcześniej nawet przy użyciu lepszego oręża. Nadal będziecie mogli używać każdej broni, ale w przypadku, gdy nie spełnicie wymogu dotyczącego minimalnego poziomu potrzebnego do jej użycia, wasze obrażenia zostaną zredukowane. Aby zapewnić wam wystarczającą ilość oręża dla wszystkich poziomów, ta letnia aktualizacja wprowadzi ponad 60 kompletnie nowych broni. Jako że jedynie rycerze są wystarczająco silni i wytrenowani aby poradzić sobie z dwuręczną bronią, wszystkie inne profesje nie będą mogły ich już używać z wyjątkiem tych o kształcie kija i broni drzewcowej.

Paladyni będą zadowoleni słysząc, że broń dystansowa, taka jak włócznie, nie będzie upadać już na ziemię, co pozwoli uniknąć kradzieży. Tak jak w przypadku innego oręża, bełty i strzały również będą wymagały określonych poziomów. Z tego powodu dodaliśmy kilka nowych typów amunicji dla paladynów, które mogą być zarówno kupione w sklepie jak i stworzone przy pomocy nowych czarów. Ponadto, otrzymają oni nową umiejętność, pozwalającą przemienić ich zwykłe włócznie w tak zwane zaklęte włócznie (enchanted spears), które są znacznie potężniejsze. Inny nowy czar, eteryczna włócznia (the ethereal spear), przydaje się, gdy brakuje już amunicji, gdyż umożliwia on stworzenie włóczni przy pomocy siły woli, która zostania wystrzelona w przeciwnika zaznaczonego na battle list. Obrażenia wszystkich bełtów i strzał zależeć będą od umiejętności walki na dystans (distance fighting), wliczając w to wybuchające strzały (burst arrows).


Do opracowania tego konceptu wykorzystaliśmy niektóre z propozycji, które otrzymaliśmy od was. Oczywiście, wyrównywanie profesji nie jest jeszcze skończone. Jesteśmy tego świadomi, że potrzebne są dalsze zmiany, które zostaną wprowadzone w następnych aktualizacjach.

Tutaj znajduje się oficjalny temat, gdzie możecie zgłaszać swoje głęboko przemyślane propozycje.

bosal 08-06-2007 15:46

Ciekawe, faktycznie zapowiada się duża zmiana. Zobaczymy, czy na dobre :)

Kojotes 08-06-2007 16:17

No i sie skonczy easy mode Tibii- gra magiem. ;)

Mlecziii 08-06-2007 16:19

Bronie fajne wyglądają ale zobaczymy jak to z tym wyrównywaniem będzie w praktyce ;).

Parys 08-06-2007 16:20

A mnie cieszą niusy dla paladynów. Wreszcie coś na plus.

Michoss 08-06-2007 16:24

Aaale suuper!
JUż trenuje swojego starego 10poziomowego palka xD

Don^Mokate 08-06-2007 16:24

zostaje mi tylko powiedziec -o zesz w morde.... jak duzo tych wszystkich nowosci zupelnie jak nie cipsoft

Adamek-graczpiechota 08-06-2007 16:26

Nieźle, :p ale wydaje mi się, że teraz każdy knight będzie się czuł jak sorc( bo musi wbic określony lvl żeby nosić określoną broń), ale i tak update zapowiada się fajnie. Nie mogę się doczekać!!!!

Venderer 08-06-2007 16:26

O.o

Fajnie, ale mam nadzieje, że tego nie zdupczą... Z tą maną i wogóle...
Pozatym powstanie lekki mątlik z bronmi xD Trzeba sie będzie przyzwyczaić.

A wszystkie te bronie w bpku grafiką przypominają mi bardziej Avanger'a, MLS'a, Pharaoh sword niz bronie pokroju SPike Sworda :|

Albertus 08-06-2007 16:26

hmm tak sie balem bo jestem magiem ze cos zabiora i nie bedzie sie dalo grac

ale z tego co widze to zrobili wprost swietnie


idealnie ze tak powiem


moze nie powinni zmniejszac udezen z visa, ue etc.

tylko powinni zrobic to na tej zasadzie jaka jest ze zalezy to tylko do mlvl

i tak powinno byc


udezenia sorca i druida od mlvl zalezy !

palka i knighta od skili


bardzo ciesze sie ze sa nowe bronie :)

bo to dalo duzo knightom i palkom


@ z tego co zrozumialem jezeli u sorca nie liczy sie level

to jezeli ja wale

105-168 z visa
kazdy level daje 1
mam level 68 bede walil 37-100 ??? jak tak to by bylo lekkie przegiecie bo i tak teraz sorcerzy ciagle wastuja a tak bylo by waste ze zaden sorc bez allegro by nie wyrobil ale zobaczymy jak cos to hmm pojda w ruch bo u nich obrazenia sie nie zmieniaja

Dawergo 08-06-2007 16:27

nareszcie przyda mi sie mlvl!! mam nadzieje ze nie bedzie tak jak dawniej ze znow najt bedzie najlepszy, oby to przynioslo takie zmiany zeby bylo to naprawde wyrownanie :)

edit:
poprzeczytaniu koncowki newsa cos mi sie wydaje ze update nadejdzie wczesniej niz zwykle ;]

Vasali 08-06-2007 16:27

nareszcie coś dla knightów i paladynów, chociaż gram magiem :P

Lucyferusek 08-06-2007 16:27

Miałem expic teraz moim palkiem [48]lvl ale jak toprzeczytalem to juz zaplanowalem ze znajomym mega ogromne skilowanie:D

Toriyoshu 08-06-2007 16:27

kurde ja dalej chce walic z visa po 100 + a nie ;/ plax cip nie noob mi tu dobra nighta mogli podnies co poziomu sorca ale po co sorca niszczyc porsze nieeeeeeeeeeeeeeeeeee;(

Harrina 08-06-2007 16:27

Czyli.. nie opłacało się zostawiać swoich knightów i paladynow, żeby zacząć grać magami :-p

Xowx 08-06-2007 16:29

Więc jeżeli obrażenia z burstów będą zależeć od dista to... :D Sorce sobie nie postrzelają :)

Segalczuk 08-06-2007 16:29

<brawa><brawa><brawa><brawa><brawa><brawa><brawa>< brawa><brawa>
Wrescie cipsoft zyskał coś w moich oczach.

smikki 08-06-2007 16:30

No to widze jak np. na demach z SD po 200. Po Updejcie będzie na odwrót niż teraz, magowie do kitu knightci super -.- A chciałem next pacca kupować ;(

Krzysiekkrzysiek 08-06-2007 16:32

przeraża mnie tlyko wizja knighta bez silnych uh i sorca bez burstow a tak to super wszystko :P

boston808 08-06-2007 16:33

To wychodzi na to że sorc zanim pojdzie poexpic na pare godz. bedzie musial przedtem ze 3 dni siedziec i runy robic po to zeby miec pieniadze na waste....
Oczywiście zawsze bedzie można wziąść skull staffa i na roty, albo z ds-em na scaraby -.-


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.

Powered by vBulletin 3