Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Magia (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=16)
-   -   Druidzi, a Sorcererzy!! (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=2641)

Xorgoth 04-02-2004 16:28

Druidzi, a Sorcererzy!!
 
Czesc!!
Gram druidem i zastanawia mnie fakt dlaczego magowie maja magie na tak wysokim poziomie magi czyli 25 (chodzi o sd) a druidzi nie:((( , oczywiscie mowa o darmowym account. Dlaczego tak jest? Iczy można to zmienic by było choć troche sprawiedliwie? :(

Magus 04-02-2004 16:37

magowie druidzi
Druidzi maja na 28 poison storm a na 35 paralyze, co prawda to dla pacc ale jest. Mowisz ze to niesprawiedliwe, ale wez pod uwage to ze druidzi maja mozliwos tworzenie runów leczacych a magowie nie. Druidom latwiej zarabiac bo na runy leczenie zawsze jest popyt a na SD tylko czasami.

$moku 06-02-2004 14:10

Ja gram sorcem(ETERNIA), po kazdym skonczonym bp sd daje msg do Xulodue, parcel i mam 4k... bardzo latwo jak znajdziesz jakiegos highlevelowca(najlepiej sorc/druid) i msg do niego ze masz uh'y/sd'ki...

Bambuko 06-02-2004 14:22

Przecież to gorzej dla magów - dłużej musza robić mlvl aby mieć dobre runy, a druid UH ma szybko.

kubek13 07-02-2004 15:16

ja jestm na ruku i nie jestem pewien kim być chce być albo magiem albo druidem. I mam dylemat bo mag ma więcej czarów defensywnych ale mają też do atkowania a drudzi tworzą runy lecznicze nie mam pojęcia który jest lepszy może mi coś poradzicie ?( kubek13[/b]

Socut 07-02-2004 21:19

Ja uważam że magowie i druidzi są równi. Powiedzmy że taki mag będzie walczył z druidem, mag walnie go z SD a druid się UHnie. Więc walka wyrównana. 8)

zeus 08-02-2004 10:46

Walka tym bardziej jest równa, że sorc może kupic uhy, a druid sd :D . Ale jak mag ma ultimate eksplozion...

WizzArD 04-03-2004 16:48

o boze i co ze sorc ma UE. wiem ze niby moze jednym strzalem zabic druida o tym samym lvlu ale i tak nie pusci takiego UE w miejscu gdzie jest pelno ludu, tak samo jak druid nie pusci ppoison storm, chodziaz paraliz jest spoko gdyz mozesz zatrzymac typka w miejscu przez 10 sek

Lord Tomekk 04-03-2004 16:56

Ja gram sorcem.
Mag ma niższe skille ale lepsze czary,
Druidy mają większe skille ale nie są lepsi niż sorcy.
To moja opinia

Oxygane 04-03-2004 17:11

@Re up: Drudom i Sorcom skille rosną w tym samym tempie

Wydaje mi że mimo wszystko lepszy jest sorc, ma wiecej spontanicznej magi ofensywnej (F-Wave, E-Wave, E-Beam i inne), Druid z czarów ofensywnych ma tylko runy

qba 04-03-2004 17:34

re: wizzard
paraliz dziala dosc krotko a pozatym przestaje dzialac po uleczeniu sie (czarem) nawet light healing (przynajjmniej tak wyczytalem na jakiejs stronce)
re: zeus sd maga moze zabrac jakies 100-200 hp a uh druidka wyleczyc 2x wiecej (zobaczcie na kalkulatorq)

gdyby te prosfesje walczyly (powiedzmy 60lvl i 50 mlvl) to sytuacja wygladala by (chyba:P) tak:
-oboje mana shield (okolo 1600many)
-druidek z hmm ;/ a sorcerek sd :D (mofie o czarach ktore sami se moga tworzyc)
-mag moglby walic 2x ue co by lacznie zabralo 800-900 obrazen max; teraz mag ma 0 many a druid okolo 700; mag jako ze niema juz many jest latwym celem dla druida ktory go moze zabic paroma hmm(mozliwe nawet ze 2 runkami:D)
wersja#2
-mag wali caly czas z sd oszczedzajac mane ktora mu wolno uplywa (druid wali tylko z hmm [okolo 50 obrazen z jeednego strzalu] po "odebraniu" calej many duidowi(okolo 8-9 sd) prawdopodobnie ma mane na ue:D i po druidq
jest jeszcze wiecej sposobow walki tych ludqw ale mi sie pisac niechce

ehh ze mi sie pisac chcialo (niebadzcie zbyt ostrzy jak cos jest zle, kazdy sie moze mylic:P)

Cerverius 04-03-2004 22:31

UH
 
Jaka jest w miare rossądna cena za UH ? ?
Bo nie chce przepłacać :)

nazca 04-03-2004 23:05

Gram na Isarce. Sytuacja jest taka :
W Carlin ludzie sprzedaja tylko za 2,5k nie mniej(raczej też nie więcej)
A ogólna cena z tego co wiem (na tej kraince - na innych napewno to samo) to 2-2,3k za bp ;)
PHP Kod:




eldian 05-03-2004 20:06

A właśnie o co chodzi z poziomkiem runek?

Villen 05-03-2004 21:51

Cytuj:

Oryginalnie dodany przez qba
re: wizzard
paraliz dziala dosc krotko a pozatym przestaje dzialac po uleczeniu sie (czarem) nawet light healing (przynajjmniej tak wyczytalem na jakiejs stronce)
re: zeus sd maga moze zabrac jakies 100-200 hp a uh druidka wyleczyc 2x wiecej (zobaczcie na kalkulatorq)

gdyby te prosfesje walczyly (powiedzmy 60lvl i 50 mlvl) to sytuacja wygladala by (chyba:P) tak:
-oboje mana shield (okolo 1600many)
-druidek z hmm ;/ a sorcerek sd :D (mofie o czarach ktore sami se moga tworzyc)
-mag moglby walic 2x ue co by lacznie zabralo 800-900 obrazen max; teraz mag ma 0 many a druid okolo 700; mag jako ze niema juz many jest latwym celem dla druida ktory go moze zabic paroma hmm(mozliwe nawet ze 2 runkami:D)
wersja#2
-mag wali caly czas z sd oszczedzajac mane ktora mu wolno uplywa (druid wali tylko z hmm [okolo 50 obrazen z jeednego strzalu] po "odebraniu" calej many duidowi(okolo 8-9 sd) prawdopodobnie ma mane na ue:D i po druidq
jest jeszcze wiecej sposobow walki tych ludqw ale mi sie pisac niechce

ehh ze mi sie pisac chcialo (niebadzcie zbyt ostrzy jak cos jest zle, kazdy sie moze mylic:P)

Na szczęscie druid nie ma explozji jak i mag....tak czy siak druid by miał sd a mag uh:P

Drenix_Druid 05-03-2004 22:47

to prawda, ta magia w druidzie i sorcu jest troche niesprawiedliwa, pozatym co z tego, że druid moze robic runy lecznicze (Uh stoi 2k)...
mając sorca masz mocniejsze czary, może gdyby w tibi nie było PK to druid by byl najodpowiedniejszym magiem ;)

Magus 06-03-2004 07:36

Druid by zaczac zarabiac konkretna kase potrzebuje 11 lvl i 11 mlvl. Dorc by zaczac zarabiac konkretna kase potrzebuje 15 lvl i 25 mlvl.
Druid na bp UH potrzebuje 2000 punktow many i taki bp sprzeda za 2,2 - 2,5 k.
Sorc na bp SD potrzebuje 4400 punktow many i taki bp sprzeda za 4.
Zatem wyraznie widac ze druid zaczyna sie bogacić wcześniej i szybciej w stosunku do sorca. Kiedy druid lata juz w dobrym sprzecie, i swiezo zakubionym skullstufem zabija rota/krasnala na 4-5 strzalow, sorc jeszcze dlugo klepie biede expujac na marnych trollach.
Mowiac krotko druid jest postacia latwiejsza do rozwiniecia i bogatszą - ale tym kosztem pozbawiona silnych czarow ofensywnych. Tak mniej wiecej to wygląda, i jest dla mnie sluszne.

Eustachy 06-03-2004 09:15

Moim zdaniem druid jest lepsza postacia, może robić runy lecznicze a takze runy ofensywne (hmm, explozje) wiec jesli idziesz na zwykłego hunta to nic ni muszisz kupowac bo masz uha i hmm. Kazdy ma inny zdanie bo bedzie mowil ze jego postac jest lepsza, porownywalem druida i maga na 18 lvl, i wyszło na to ze sprzedawanie sd jest mnie opłacalne niz uh, tzn 1 runo uh 100 many (10 min bez pacca) 1 runo sd 220 many (22min bez pacc) 1 runo uh - 125gp 1 runo sd 225 wiec sprzedajac bp of uh za 2.5 k i bp of sd 4.5k wiecej zyskamy sprzedajac uszki (ceny ze swiata antica)

cankel 06-03-2004 15:51

Zamierzm...
 
właśnie jestem na roku i zamierzm wziąć kturąś z tych postaci, ale chyba wezme druida. :D

FROGO 06-03-2004 17:11

No tak, ale mag ma summon, a druid convice. Mag zsummonuje potwora, a drid bedzie po niego biegl? :P


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.

Powered by vBulletin 3