Forum Tibia.pl

Forum Tibia.pl (http://forum.tibia.pl//index.php)
-   Profesje (http://forum.tibia.pl//forumdisplay.php?f=21)
-   -   Cluby czy Swordy dla Sorca? (http://forum.tibia.pl//showthread.php?t=41586)

Frycu 10-07-2005 12:29

Cluby czy Swordy dla Sorca?
 
Mam male pytanko co jest lepsze biorac pod uwage start jak i wyzszy poziom sorca czyli czym lepeij bic Swordem czy Clubem?

Vanhelsen 10-07-2005 13:40

Szczerze, nie ma różnicy, wedle upodobań. Jest taki przesąd, że magom szybciej rośnie club ale to tylko przesąd :P
Ja polecam swordy, ponieważ można zaopatrzyć się w FS'a/bright sworda (nice atak i dobry def).

Murzyn barbarzynca 10-07-2005 13:46

Ja tez radze swordy ;) poniewaz dla sorca jawazniejsze zeby byl lekki sorcki i druidzi maja naj mniej capa a gdzies przeciez musza trzymac runki nie? :> no a jako ze robisz runki to powinienes miec duzo kasy :)
P.S. gram w tibie juz kilka lat to w miare wiem ale zawsze lepiej popatrzec na to co mowia inni ;)

Poskramiacz noobow 10-07-2005 13:46

Osobiscie polecam sword bo lekkie, chociaz moze jednak cluby ale to by trzeba odrazu skull stuffa bo z dragon hammerem to tak jakby nic wiecej nie uniesiesz. Reansumujac ( jakie madre slowo) nie wiem

Hieyan 10-07-2005 13:58

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Frycu
Mam male pytanko co jest lepsze biorac pod uwage start jak i wyzszy poziom sorca czyli czym lepeij bic Swordem czy Clubem?

Polecam cluby, bo sobie kupisz skull staffa i będzie gites a potem war hammer i szybko się będzie zabijało potworki... (chodzi o szybki exp, nie o hunty)

Murzyn barbarzynca 10-07-2005 13:59

Taa ale zauwarz co do tego ze sorc wali hmmkami i dla niego wazny def a skull staff ma tylko 12 o ile dobrze pamietam ;P wiec chyba jednak lepiej swordy... no ale ja nikogo nie zmuszam x) chyba ze masz zamiar isc na cos slabego i go lac ta bronia to club tez moze byc ale osobiscie polecam bron lekka i z dobrym defem...

Vil 10-07-2005 14:39

ss + wh >> bs + gs

kthxbye

def sorcowi na za duzo sie nie przyda

Vekegi 10-07-2005 15:24

Taki Club - SkullStaff ma malo oz ale obrona mierna Swordy - wiecej waża ale maja dużo obrony co wybrać - SWORD!!!

Iron Wosaj 10-07-2005 15:44

Tutaj najlepiej do 45 lvl clubami (skull staff) a jak sie wykona bs quest (o którym tu nei mozna gadac) chodzic z bsem czyli przezucic sie na swordy ;)

Kuryca 10-07-2005 16:25

Swordy więcej walą ale są droższe. Ja wolę cluby, bo to tylko przypuszczenie, ale wg. mnie szybciej skille lecą clubem. Raczej cluby mają mniejszy def i to przeszkadza, ale są taniutkie ;)

Descartes 10-07-2005 16:42

Dla postaci magicznych TYLKO I WYŁĄCZNIE CLUBY.
Swordy są drogie i cięższe, a duży ATK i DEF wcale tego nie rekompensują (jeżeli chodzi o sorcerera lub druida) ponieważ postaci magiczne częściej używają run, niż broni. Cluby są lekkie i tanie - jeszcze raz mówię, że broń u postaci magicznych jest sprawą drugorzędną.

Diamentowe Ostrze 13-07-2005 00:53

obojetnie....

MrSosoo 13-07-2005 09:06

Nie chce sie wcinac w slowo lecz.... ja preferuje axe chociaz jestem druidem. Jesli jednak mialbym wybierac miedzy swordem a clubem to polecam sword. Zadna profesja magiczna nie powinna cierpiec na brak funduszy, a porownajcie staty broni. Bright Sword = 36/30 -- Skull Staff = 36/12 !!! Widac roznice ?Aha zapomnial bym. To zdanie kieruje to Kuraja. Wlasnie ze 18 puktow defa rekompensuje i to bardzo to okolo 10 oz. roznicy w wadze. Ale, to juz tylko i wylancznie twoj powtarzam TWOJ wybor i nikt cie nie ukarze za wybor clubow czy swordow :p

Kumagoro 13-07-2005 18:52

Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kuraj
Dla postaci magicznych TYLKO I WYŁĄCZNIE CLUBY.
Swordy są drogie i cięższe, a duży ATK i DEF wcale tego nie rekompensują (jeżeli chodzi o sorcerera lub druida) ponieważ postaci magiczne częściej używają run, niż broni. Cluby są lekkie i tanie - jeszcze raz mówię, że broń u postaci magicznych jest sprawą drugorzędną.

Zawsze istnieje ryzyko że potworek nas dogoni, i co wtedy?

Elmer 14-07-2005 12:40

A ja wam powiem, że Cluby. Na malutkim levelu można się zaopatrzyć w Warhammera z którym exp dużo szybciej idzie. praktycznie melee odłożysz na 27/28 levelu kiedy zaczenisz expic z monkami/dsami na dragach/necro/mintwalin

Stary Tibiarz 15-07-2005 02:28

Cluby! :] Oprócz tego że śą lekkie i tanie to na 22mlvlu mozna rzucić Enchant Staff :]. "Ulepsza Staff zwiększając jej statystyki do 39 ataku, 45 obrony. Trwa około 60 sekund."

Marixon 15-07-2005 07:02

Popieram!!
 
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Murzyn barbarzynca
osobiscie polecam bron lekka i z dobrym defem...

Szczerze mówiąc ja dokładnie tak samo :) ... A poza tym Cachero z bright swordem na ~200 levelu chodził, więc przykład macie z góry... Jakby się kto pytał skąd to wiem, to odrazu mówię, że z photobucket (pewnie wie o tym dużo więcej ludzi)...

Kamciak 15-07-2005 07:43

Wybierz cluby obrona broni się nie liczy jak się ma tarczę z defem większym niz def broni jak się ma dragon shield i bright sword to def się tylko liczy z dragon shielda a def z bright sworda moż powiedzieć że znika :) więc wybierz cluby są lżejsze.

Marixon 16-07-2005 20:35

Czytaj Kamc~!!
 
Cytuj:

Oryginalnie napisane przez Kamciak
Wybierz cluby obrona broni się nie liczy jak się ma tarczę z defem większym niz def broni jak się ma dragon shield i bright sword to def się tylko liczy z dragon shielda a def z bright sworda moż powiedzieć że znika :) więc wybierz cluby są lżejsze.

Kto ci tak powiedział?? Ja przy mojej odpowiedzi oprócz cytatu murzyna~ brałem pod uwagę broń Cachera - bright sworda :p . Być może i masz rację, ale pierwsze słyszę...

Piwko Wielkie 17-07-2005 09:06

Ja grałem sorcem onegdaj, miałem cluby. Dobrze sie grało.
Swordy - ten GS to żeczywiście lekki jest (WH dużo lżejszy)
Axe - dużo ataku jest.

Zacząłem robić druida - wybrałem axe.


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.

Powered by vBulletin 3