Zobacz pojedynczy post
stary 02-12-2006, 16:08   #29
Einstein15
Użytkownik Forum
 
Einstein15's Avatar
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 168
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz Pokaż post

I wlasnie ta regularnosc melee u potworow to imho jeden z glownych powodow uposledzenia knighta. Bo taki knight sobie pojdzie na GUARDY i wie ze i tak oberwie. A sorc oberwie prawie tak samo majac nieporownywalnie wieksze mozliwosci w ataku. (exori vis) Czasem nawet sorc na full def obrywa za mniej niz knight ktory MUSI MIEC FULL ATAK aby zabijac guardy. (zakladajac posiadanie broni z anni~ przez knighta bo z dwurecznej to po prostu masakra w uhach) Wiec sorc traci mniej hp, leczy sie oplacalniej (a druid z exura sio to juz w ogole) i do tego jeszcze mocniej atakuje. Gdzie tu sprawiedliwosc?

Z powyzszego fragmentu jasno wynika ze na guardach moga expic wszystkie profesje OPRÓCZ KNIGHTA. Teraz dodajcie sobie do listy 10 kolejnych expowisk gdzie sytuacja wyglada prawie identycznie i otrzymujemy jasną odpowiedz dlaczego knighta jest slaby. Zabijesz crypt shamblera knightem bez wiekszych strat? Nope. A crypt shambler to podstawowy skladnik wiekszosci tomb. I ze wszystkich expowisk jakie sa w tibii chyba tylko na elfach knight wygrywa z sorcem/drutem. (bo nie latwo trafic scouta z e-vis) Aha, i na trollach knight expi szybciej od sorca -,-
W prawie kazdym temacie o expie slysze ze wychwalasz ciagle sorka i druida.Masz racje co do tego ze profesje magiczne i palek zrywaja mniejsze cengi od guardow bo bija je na dystans.I dziwi mnie to ze mowisz ze knight nie nadaje sie na guardy.A i tu cie zdziwie bo widzialem wiele knightow co siedza na guardkach i kasy sporo wyciagaja.I jezeli wedlug ciebie knight ktory bije guarda np. z jednorecznej z tarcza musi trzymac na full atak.A wlasnie ze to g***o prawda.Bo knight bijacy na balance guarda na sensownych skillach bije dosc szybko nie zrywajac mniejszych cengow.A slyszales o czyms takim co sie nazywa mana fluid?.Kto ci powiedzial ze na guardach ciagle schodza uhy?.Owszem jak sie wrypiesz w 5 guardow to uh pojdzie zapewne ale jak bierzesz 2 na klate w dobrym eq to jest gicior.Guard co prawda raz jest potulny jak baranek i nic nie zrobi a raz jest ostry i potrafi ostre hity ladowac.Co do expienia gsem to raczej nie ma sensu bo za duze cengi zrywasz.Zaraz pewno po opublikowaniu tego postu ktos mi napisze ze na mniejszych skillach wyciaga wiecej expa niz ktos na wyzszych skillach na guardach.Ludzie tibia jest gra dla przyjemnosci a dla was roznica tych 2k expa to tragedia.Jak nie pasuja guardy komus to zawsze mozna pojsc na cos innego.Nie interesuje mnie to ze ty na soldach wyciagniesz wiecej niz ja na guardach.I na guardach knight nie ma wcale duzego waste.Wiecie mozna wziasc np na guardy 3bp uh co jest dla mnie glupota lub mozna wziasc ten 1-1,5 bp uh i np 2-3bp manasow.(nie mowie tu o expie wielogodzinnym tylko takim wypadzie np na 1,5-2h).Jestem oczywiscie przeciwny temu ze knight jest slaby i niby nie daje rady na guardach.Doskonale rozumiem ze knight moze tam probowac dopiero od skilli 80/80+ lub dla harcorowcow 75/75+ i wyzszego lvla a sork moze zasuwac tam juz od nizszego lvla.
@topic.
Jezeli chodzi o EF to powinnes wczesniej pomeczyc na soldach lub dc ten 30 lvl i dopiero sie wybrac.

Ostatnio edytowany przez Einstein15 - 02-12-2006 o 16:13. Powód: błędy
Einstein15 jest offline