Zobacz pojedynczy post
stary 25-04-2007, 19:44   #6
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Nie chciałbym być upierdliwy ale cóż problem to problem.

Pracuję w dużej międzynarodowej firmie.

Wszystkie komputery łączą się z internetem przez specjalny serwer w Holandii, wykorzystywany tylko na potrzeby zakładu.
Każdy komputer ma AV (+ prawdopodobnie FireWall na w/w serwerze).
Wszystkie PCty są stacjami roboczymi jednej domeny i każdy pracownik ma swój login i hasło. Tak samo każdy zwykły pracownik
ma konto "użytkownika z ograniczeniami". Więc zwykły pracownik może pomarzyć o zainstalowaniu jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania bez pomocy pracownika działu IT (ale i to jest łatwe do obejścia)

OK ale przejdę do konkretów.
Od początku kwietnia na polecenie Kwatery Głównej pracownicy działu IT masowo instalowali na wszystkich PCtach WaterWall'a.
Do tej pory był on tylko zainstalowany i w niczym nie przeszkadzał. Lecz pewnego pięknego dnia pracy skończyło się.
Od tamtej pory wszystkie dane, pliki lub inne informacje w momencie próby wysłania czegokolwiek pocztą (skrzynka e-mail służbowa, lub prywatna) lub próbą przeniesienia plików na pendrive, FDD, CD/DVD, Karta Flash, wszystko jest szyfrowane. Taki plik można normalnie uruchomić tylko na innych komputerach z w/w WaterWall'em.

Ktoś powie wyłącz to. OK, ale jak skoro:
*nie ma żadnego procesu w Menadżerze Urządzeń, lub innym programie pokazującym procesy uruchomione pod Windowsem.
*WaterWall uruchamia się ze startem systemu a nie ma go w autostarcie czy nawet w rejestrze!

tak czy inaczej skończy się ściąganie filmów, muzyki, etc. w pracy

Jakieś mądre rozwiązania bo moje doświadczenie zawodzi. Chciałem usunąć ręcznie, jego biblioteki które są porozpierdzielane po folderach systemowych. Ale kolega z IT (w tym samym zakładzie) odradził gdyż w komputery bez uruchomionego/zainstalowanego WaterWall'a nie mają dostępu do internetu. Co więcej od kolegi dowiedziałem się że ten WaterWall został napisany na potrzeby firmy więc znalezienie instalki i zainstalowanie na domowym kompie graniczy z cudem, bo:
*instalki nie znajdę'
*nawet jak bym ją zdobył to po instalacji trzeba podać swój numer ID dzięki czemu WaterWall będzie identyfikował mnie jako użytkownika danego kompa i ten numer ID można użyć tylko raz (coś ala klucz).

Pozdro...

Ostatnio edytowany przez Cossma - 25-04-2007 o 19:50.
Cossma jest offline   Odpowiedz z Cytatem