Zobacz pojedynczy post
stary 06-05-2009, 11:49   #161
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rothes Pokaż post
Nie bój się, nic takiego nam nie grozi tak długo, jak Polska pełna będzie takich ksenofobów, tudzież osób doświadczających szoku kulturowego. Fakt, że japońska kultura stała się jedną z elementarnych części kultury masowej świadczy jedynie pozytywnie o niej samej. Zresztą tak długo jak korzysta się z tej drugiej z rozwagą i odpowiednim dystansem, nic złego się nie stanie, rzekłbym nawet - wręcz przeciwnie.
I cale szczescie. Nie ma nic gorszego niz ujednolicenie wszystkiego, co sie da. Nie ujmujac nic kulturze japonskiej, ale uwazam, ze kultura polska (badz slowianska, a nawet europejska) jest zdecydowanie ciekawsza.

Cytuj:
No tak, zapomniałbym dodać - shōnen to również prawdopodobnie jedyny gatunek z którym mieli do czynienia zadeklarowani przeciwnicy mangi i anime w tym temacie.
Ja ich calkowicie rozumiem - przeciez nikt nie bedzie wglebial sie w malopopularna tematyke z mysla "a moze cos tam jednak znajde ciekawego", skoro odrzuca go "przedstawiciel" gatunku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Argen
Wiem, że to ironia, ale i tak odpowiem. Tu nie chodzi o to, że ktokolwiek czuje się urażony (mimo, że oglądamy 'bajki' to jesteśmy normalni), tylko o to, że jako prawdziwi fani staramy się dotrzeć do pewnych ciasnych mózgów i wytłumaczyć, że po pierwsze anime to nie jest źródło wszelkiego zła, a po drugie to nie są bajki. Przynajmniej ja to tak odczuwam.
Dla neutralnego obserwatora dyskusji (np. mnie ) i jedna, i druga strona zdrowo przegina. Grupa nastawiona anty (z pewnymi wyjatkami) neguje wszystko, co "dziwne" i "egzotyczne", natomiast grupa nastawiona pro (tez z pewnymi wyjatkami) stara sie udowodnic, ze ta egzotyka jest jak najbardziej normalna, ba, nawet osoba krytykujaca mange i anime jest ignorantem i kims ograniczonym. A przeciez kazdy moze krytykowac cokolwiek, bo mu sie zwyczajnie to nie podoba.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.