Temat: Wegetarianizm
Zobacz pojedynczy post
stary 29-10-2009, 00:26   #371
Mutamicro
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2009

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thoro Pokaż post

Dobrze ułożona dieta dostarcza wszystkich wymaganych składników, nie mniej jednak przy układaniu diety trzeba wziąść pod uwagę, że niektóre elementy diety, mimo zalecanej dawki dziennej, trzeba podawać w większych ilościach. Przykładem takim jest choćby żelazo. Dzienne zapotrzebowanie na nie wynosi około 15mg (źródła różnie podają, ale mniejsza z tym, ważny jest przykład). Trzeba mieć na uwadze, że z produktów mięsnych żelazo wchłania się o wiele, wiele lepiej, niż w przypadku warzyw czy produktów zbożowych.

Co do Twoich argumentów, że wege mają niższą masę ciała... to nie jest żadna reguła. Znam wiele osób które jedzą mięso, i są chude jak przysłowiowe "patyki", natomiast inni, wegetarianie od lat, mogą się pochwalić okrągłymi kształtami.
Być może i żyją dłużej, ale to raczej dla tego, że więcej wagi przykładają do tego co jedzą (w sensie stricte), już pomijając to, że nie jedzą mięsa.
Wszyszystko prawda... choć np. z żelazem nigdy nie miałem problemu, zawsze w badaniach wychodziła norma i nawet nie musiałem nic w diecie zmieniać tylko jadłem różnorodnie a organizm sobie pozyska to co chce(choć początkującym nie polecam).I odnośnie masy ciała - pewnie że nie reguła, przykład - mój tata Od lat wegetarianin a ma 90+ przy wzroście 175.Wiadomo że na wagę składa się kilka czynników a dieta jest jednym z nich, siedząc w domu i jedząc dużo ziemniaczków też można przytyć - choć trudniej niż z tłustym mięsem.Ale możnaStatystyki(długość życia)przytoczyłem nie po to aby wywyższać wegetariańską dietę ale udowodnić że po prostu nie jest ona szkodliwa

Pozdrawiam,
Mutamicro jest offline   Odpowiedz z Cytatem