Zobacz pojedynczy post
stary 01-04-2010, 13:22   #1
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny Podpisz się pod postulatem na rzecz ochrony klimatu!

Witam,
Stoimy dzisiaj przed bardzo niebezpiecznym faktem - klimat ziemi się ociepla. Faktem jest też, że powodem ocieplania klimatu jest wzrost emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Skąd ta pewność? Z pomiarów, zobaczcie:


Z wykresu widać, że wzrost temperatury jest bezpośrednio związany z obecnością co2 w atmosferze. I nikt nie może temu zaprzeczyć.

Jeżeli uważasz, że należy walczyć z globalnym ociepleniem, wpisz się, zamanifestuj to:

Kod:
http://www.tydecydujesz.org/
Nie dajcie się zwieść. W internecie pełno jest osób, które wręcz walczą z ludzmi, którzy pracują na rzecz klimatu. Tylko pamiętajcie, klimat to nasze wspólne dobro, a ludzie którzy publikują fałszywe dokumenty, walczą z oczywistymi argumentami, nie interesują się wami. Są opłacani przez firmy, których istnienie opiera się na emisji dwutlenku węgla, takie jak Shell, Mobil 1, Exxon, BP, Gazprom. Paliwa kopalniane to w tej chwili najbardziej dochodowy interes na świecie. Oni nie chcą waszego dobra. Nie chcą wprowadzania nowych technologii.

Czy nie dziwi was, że nadal nie ma samochodów na prąd? Firmy motoryzacyjne ciągle prezentują nowe modele, pokazują - "my jesteśmy gotowi". Samochody są nowoczesne, czyste, tańsze w eksploatacji... Dla czego więc ich nie ma? Dla czego? Bo dopóki nie będzie zielonego światła ze strony gigantów paliwowych, nikt nie wprowadzi takich samochodów. Im to jest wyjątkowo nie na rękę. Teraz klient sam przyjeżdża po paliwo, nie istotne jest nawet, w jakiej cenie. I tak przyjedzie.
A prąd? Prąd każdy ma w domu, te firmy straciłyby ogromne pieniądze.

Ja nie chcę nikogo przekonywać. Chcę, abyście sami nad tym pomyśleli, komu się to opłaca, kto na ograniczeniach emisji zyskuje, kto traci. Jak bogatego dotknie klęska żywiołowa, co zrobi? Przeniesie się w inną część świata, i tam będzie żył. A my? Gdzie wtedy pójdziemy my?
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe

Ostatnio edytowany przez thoro - 01-04-2010 o 13:24.
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.