Zobacz pojedynczy post
stary 28-05-2010, 15:14   #1
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Ojciec Dyrektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 03 2006
Lokacja: Nowy Sącz

Posty: 327
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Anima
Send a message via Skype™ to Ojciec Dyrektor
Domyślny "Hasło do Tibii albo śmierć". Zatrzymano sprawców

Chęć przejęcia kontroli nad postaciami z gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w Tibii.

- Przed kilkoma dniami w katowickim parku Kościuszki doszło do spotkania miłośników gry Tibia (polega ona na sterowaniu bohaterami w świecie o nazwie Tibia). Po wypiciu kilku piw, kilkunastu chłopaków postanowiło ukraść innemu uczestnikowi spotkania hasła logowania do gry, aby przejąć jego wirtualne postaci - poinformował podkom. Jacek Pytel, rzecznik katowickiej policji.

"Jeden z bandytów przyłożył mu do szyi nożyczki"

Napastnicy obezwładnili 21-latka i grożąc mu pobiciem - zmusili do podania haseł.

Z relacji poszkodowanego wynika, że dwóch mężczyzn pobiegło do domu, aby sprawdzić, czy hasła są prawdziwe. Gdy okazało się, że nie, ponownie rzucili się na gracza. - Jeden z bandytów przyłożył mu wtedy do szyi nożyczki i ponownie zażądał podania kodów. Przestraszony mężczyzna podał prawdziwe hasła. Tym razem napastnicy sprawdzili je na przyniesionym z domu laptopie. Z konta gry internetowej przestępcy przejęli jego wirtualne postaci - relacjonował Pytel.

Oszacował straty na tysiąc złotych

Mężczyzna zgłosił się na policję dopiero po kilkunastu godzinach. Do tej pory policjanci zatrzymali trzech podejrzanych. To mieszkańcy Katowic w wieku 17, 18 i 20 lat. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Pozostali napastnicy są poszukiwani.

Pokrzywdzony oszacował szkodę na ponad tysiąc złotych - taką kwotę mógł uzyskać, sprzedając postaci na aukcji internetowej.

tka/iga

źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1658313,0,1,h...wiadomosc.html
__________________

PAMIĘTAJ !
Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, że właśnie moja racja jest racją najmojszą !
Ojciec Dyrektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.