Zobacz pojedynczy post
stary 03-08-2010, 17:32   #319
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Masz racje, ale chyba raczysz nie zauwazac, ze jednak (z trudem, ale jednak) panstwo staje na nogi po wielu latach zaborow i po okresie komunizmu, ktory (pomimo pewnych pozytywnych aspektow) wyrzadzil jednak wiecej zlego, niz dobrego.
Tak. Chciałbym jednak jeszcze dożyć tych dobrych czasów.

Cytuj:
To wolisz rozwiazania angielskie, gdzie sa ciagle dwie te same partie, a wielkim wydarzeniem jest pojawienie sie trzeciej na scenie politycznej (w uproszczeniu)? Czy moze sytuacje ze Szwecji, w ktorej gazety podaja polski parlament jako przyklad szybkiego dzialania?
Chodziło mi o to, że w dzisiejszej polityce liczy się (co prawda to wina narodu, ale jednak) tylko PiS i PO. To jest nudne. Jak widzę artykuł o Palikocie, to już wiem, że czepia się PiSu. Jak widzę artykuł o europosłąch PiSu, to już wiem, że czepiają się rządu. Te dwie partie ścigają się w wyścigu niedorzeczności, ile tak można? Dlatego miałem nadzieję, że SLD (a raczej ich kandydat na prezydenta) będzie chociaż drugie w wyborach. Już zostawmy ich poglądy i założenia, ale przynajmniej coś innego od PO i PiS, którymi chce się już rzygać.

Cytuj:
Twierdzisz, ze dalej jestesmy zniewoleni?
W pewnym sensie tak się czuję. Np. takim, że ciężko w tym kraju się rozwijać.

Cytuj:
Troche racji jest w tym, ze popieranie PO jest na topie - a przynajmniej wsrod odmozdzonej mlodziezy
Tu się zgodzę połowicznie. Bo tak się składa, że spora ilość młodzieży mimo wszystko jest za PiSem (uważanie LK [i nie chodzi mi tu o lich kinga ] za świętego, czy swojego przewodnika to już inna bajka). Ogólnie to jest w kraju ta wojna polsko-polska. PiSowcy vs POwcy vs neutralni :|

Cytuj:
Zadna kpina. Zarowno osoby slepo sluchajace sie kazan z ambony, jak i tvn24 uwazam za niesamodzielne w mysleniu.
Agreed. Jedyna różnica jest taka, że w takim tvnie po prostu ci mówią, a ty to przyjmujesz. W kościele wola księdza to wola Boża.

Cytuj:
Znasz wszystkich wyborcow PO i PSL? Z pewnoscia nie, wiec twierdzenie, ze "na pewno sa przeciw" jest falszywe.
W sumie... bo jakby nie patrzeć, to dużo ludzi głosuje nie mając pojęcia o danej partii... Mimo wszystko wydaje mi się, że ponad połowa społeczeństwa krzyża by nie chciała.

Cytuj:
Ja natomiast swoje osady opieram na wypowiedziach w mediach, a takze pojawiajacych sie manifestacjach. Nic nie poradze na to, ze osoby popierajace usuniecie krzyza sa bierne.
Popatrz. Komorowski (a raczej Tusk) chce usunąć krzyż. Widziałeś jaka fala nienawiści się na niego polała? Przez niektórych jest porównywany do Hitlera... Myślę, że po prostu nikt nie chce sobie brudzić rąk, bo chyba zgodzisz się, że mamy do czynienia z poważnymi fanatykami (mówię o tych spod krzyża). Imo z takimi nie warto dyskutować. Oni mają swoją własną "niezmienialną" prawdę.

Cytuj:
Ogladales dzisiaj wiadomosci? To, co pokazano, smialo mozna nazwac tlumem. 20mln to juz sporej wielkosci narod, a nie tlum
Jak już mówiłem, nie oglądam za często TV, a już na pewno nie oglądam wiadomości. Na TVNie nagonka na Kaczyńskiego, na TVP nagonka na Komorowskiego.

Cytuj:
Jesli dobrze wnioskuje, to masz lub popierasz poglady lewicowe, zazartuje wiec - jak mozesz mowic, ze im sie emerytura nie nalezy?
Takim pajacom się nie należy. Do normalnych emerytów nic nie mam.

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 03-08-2010 o 17:34.
CytrynowySorbet jest offline   Odpowiedz z Cytatem