Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2005, 00:44   #1
Ozon18
Użytkownik Forum
 
Ozon18's Avatar
 
Data dołączenia: 25 05 2004
Lokacja: Racibórz
Wiek: 37

Posty: 420
Ozon18 ma numer GG 3636929
Domyślny Gdzie jest opłacalny loot? Czy dam rade występującym tam potworkom?

Widzac, ze na najlepszym forum tibijskim zaczyna sie robic za duzo takich tematow postanowilem napisac ten krotki poradniczek. Bede w nim opisywal najpopularniejsze ekspowiska (miejsca huntow) w tibijskim swiecie. Mam nadzieje na wasza pomoc jezeli cos przeocze lub sie pomyle.

Przed kazdym miejscem bede dawal mapke gdzie mniej wiecej sie znajduje i droge od najblizszego miasta (mapa sciagnieta z tibia.pl).

Respawny potworow sa wziete z doswiadczenia, chociaz niekiedy bede sie wspomagal mapa respawny by Hegemmon (http://www.tibia.pl/map.php?map=respawn)

A tutaj filmiki Cichego z roznych miejsc http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=45509

Aha, sposob liczenia oplacalnosci lootu to [Ilosc gp/(masa w oz.+ 0.9)] (czemu? bo miejsce w bp tez wazy. Bp to 18 oz / 20 miejsc i wychodzi mniej wiecej 0.9.

Oczywiscie im wyzsza liczba tym loot wiecej wart.

Ceny u playerow podane przy niektorych przedmiotach to ceny na standardowym rocznym swiecie, ale oczywiscie zawsze jest inaczej, ceny wstawiam orientacyjnie.

Wyjasnienie:
2-hander to znaczy: d-lanca lub giant sword lub war hammer.
Noob-set: scale armor, brass legi, soldier helmet, bron 19+ atk, dwarven shield.
Waste: marnowanie, zwlaszcza run w tym przypadku

Ze względu na sugestie dodaje eq oraz skille do huncenia w konkretnych miejscach.

Sluchajac moderatora poustawialem w osobnych postach, tutaj macie linki do postow.

1, 2 oraz 3. Wyspy Lodowe
4. Ghostland

5. Amazon Campy kolo carlin
6. Maze of the Lost Souls
7. Elvenbane
8. Venore Dragon Lair
9. Tomby (niestety, ten punkt musial zostac wykasowany...)


Niestety, rzucilem tibie i poradnik nie bedzie kontynuowany.
Ale:
- Jak ktos bedzie mial pytanie to PW
- Jak ktos chce moze uzyc mojego poradnika i kontynuowac jego rozwijanie, o ile podpisze czesci przeze mnie zrobione moim nickiem ;]
__________________
Confutatis maledictis,
Flammis acribus addictis.

Dies Irae

Ostatnio edytowany przez Ozon18 - 10-02-2006 o 01:42.
Ozon18 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.