Zobacz pojedynczy post
stary 09-02-2015, 07:39   #3700
Thuygioshok
Użytkownik Forum
 
Thuygioshok's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2007
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 30

Posty: 830
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cadix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 132
Skille: ^był
Poziom mag.: 67
Domyślny

kopiuję, bo napisałem fajny tekst, tylko na innym dziale

@up

Co Ty pierd*lisz? To jest nasza wina, że barany z CipSoftu nie słuchały, uwaga, SWOICH WŁASNYCH KONSUMENTÓW? Sytuacja jest podobna do tego, że masz sklep, przychodzą ludzie i mówią "panie, ładne masz te koszulki, ale same czerwone, a ja my byśmy chcieli niebieskie, zamów pan niebieskie to kupimy wszystkie", a Ty na to "nie, nie, nie, niebieskie są brzydkie. ja sprzedaję tylko czerwone i koniec". I na tej zasadzie, w uproszczonym przykładzie, CipSoft zniszczył system PvP, który trzymał tą grę w ryzach. A później no to cóż, to tylko zjazd w dół, poprzez stratę ludzi, poprzez konsekwencje tego wyżej:
- transfery, które choć przyniosły chwilowy (!!) zysk, to w dłuższej perspektywie zniszczyły unikalną historię serwerów i zamiast uratować puste serwery, sytuacja była taka, że kilka serwerów było przepełnionych i masa pustych. Plus uczyniło to wojnę, już śmieszną przez usunięcie PvP, jeszcze bardziej śmieszną, bo przecież przegramy i ch*j przeniesiemy się
- sprawianie, że gra stawała się bardziej i bardziej łatwa poprzez takie zmiany jak stackowanie run, mf, czy ostatni exp boost do 50 lvla
- wszystkie poronione miejsca na expowiska, od yalahar zaczynając i dalej, gdzie było zbyt dużo potworów na zbyt małej przestrzeni, strasznie blisko miasta, ułatwiając PG PG i PG (to przed i po pvp)
- generalnie wszystkie czeskie mety podjeb*ne rodem z podkarpackiego OTS jak kupowanie outfitów, addonów, premium scrolle, wszystko by nie utonąć

Nie może być tak, że firma sprzedająca dany towar robi na złość konsumentowi. Taka sytuacja nie ma racji bytu i CipSoft musiał upaść. Mieli grę, która opierała się tak naprawdę na stosunkach między ludzkich, jakiejś tam strukturze społecznej (b. uproszczonej) przemieszczonej do uniwersum gry oraz rzec można, dość unikatowe PvP.

I wszystko to spierdolili, myśląc, że ludzie oczekują kolejnych respawnów dragonów, a ci w tym temacie o powrocie pvp, który miał XXk podpisów, robią ich w jajo i wcale tak nie myślą. Rzeczywistość dość szybko sprowadziła CipSoft na glebę, okazało się, że no k***a kto by pomyślał, bicie smoków przez cały dzień nie jest jednak takie zabawne, a wręcz bezcelowe, jeśli nie ma w tle tej atmosfery konkurencji.

Niektórzy, którym to mówiłem reagowali w ten sposób - "obobobobobo to nieprawda, gra po prostu się skończyła, wypaliła" - nie, to jest prawda, Tibia istniała ponad 10 lat i zaczęła się kończyć po zmianach przeprowadzonych przez niekompetentny zarząd. Postępowali głupio i są w miejscu, na które zasługują.
__________________
STILLmatic
Thuygioshok jest offline   Odpowiedz z Cytatem