Zobacz pojedynczy post
stary 23-07-2006, 16:15   #2
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Nie zawsze jest czas, nie zawsze wszystko się wychwyci. Często jest tak, że część rzeczy się olewa, żeby nie być przesadnie drobiazgowym. Jeśli widzę lekko spamerskie posty, które nic nie wnoszą, to czasem po prostu usuwam, nie wlepiając upomnienia, które byłoby właśnie takim przesadnie drobiazgowym egzekwowaniem regulaminu. Wypowiedzi typu "dobry poradnik, naprawdę kawał dobrej roboty" są raczej pochwaleniem i docenieniem pracy autora, a nie spamem. W dziale ze zdjęciami na komentarze "spoko ssy" też przymykam oczy, bo wtedy ten dział naprawdę by sptracił sens bez komentarzy innych, prawda?

I jeśli coś jest usunięte, to to jest taki przypadek, gdy może nie do końca post jest niezgodny z regulaminem, ale np. prowokuje dalsze wypowiedzi do zejścia z tematu, do bluzgania itp. Już kilku osobom na pw pisałem (kiedy się pytały) - nie da się ująć w regulaminie wszystkich przypadków, wszystkich możliwości i wszystkich zasad, bo to jest bez sensu. W czasie pracy jako Mod rodzi się coś w stylu wyrobionego spojrzenia na to wszystko i zauważania niuansów, których nie da się zawrzeć w sztywne ramy.

Czasem też "są takie dni w miesiącu", kiedy jest bardzo dużo rzeczy do skasowania i zrobienia porządku, wtedy (przyznaję się i kajam) po prostu masę tematów/postów idzie w piździet i chociaż łamią regulamin, autorzy nie sa upominani - brak czasu.

Jeszcze wracając na chwilę do początku: jest dużo tematów, które może są mniej sprawdzane, albo nie ma na nie czasu - zostaje opcja raportowania postów. Oczywiście, Moderator powinien tak czy owak wszystko przejrzeć, ale w ten sposób dajecie od razu cynk, że gdzieś jest coś nie tak. Pomagacie nam przy tym, a my to doceniamy.

Btw. zauważ przykładowo tematy z wydarzeniami ze światów. W częściej odwiedzanym temacie przybywa kilkanaście/dziesiąt postów dziennie. Wystarczy, że zrobię sobie parę dni zaległości w czytaniuu takiego tematu (a wszystkich światów jest kilkadziesiąt) i już mam stertę postów do sprawdzenia, a to zabiera mnóstwo czasu. W tym czasie jakiś ciołek zdąży założyć kilkanaście kont (neo kid) i zaspamować forum "nowym tibia test serwerem 7.8, ściągnij już teraz". Są pewne priorytety, przy czym często posty najmniej groźne dla użytkowników (czyli spam małego kalibru) są na samym dole zainteresowania. Takie życie. Jeśli przeciętny użytkownik siedzi ileś czasu na forum, to strzelam, że siedzę przynajmniej dwa razy dłużej, czytając, co się da i pilnując porządku, ile się da.

Myślę, że w pewnym stopniu wyjaśniłem, o co chodzi i rozwiałem trochę wątpliwości...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem