Zobacz pojedynczy post
stary 27-02-2007, 21:54   #2
PanKracy
Użytkownik Forum
 
PanKracy's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2005
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 32

Posty: 199
Domyślny Połączenie manualne z neostradą pod WINDOWS XP

Witam!

Z racji tego, że nikt nie odpowiedział na moją prośbę napisania poradnika dotyczącego połączenia manualnego z neostradą pod systemem Windows XP, postanowiłem sam go zrobić! Na forum znajduje się już poradnik dotyczący poł. manualnego z neostradą, lecz jest on pod Windows 9x. Tak więc lecimy.

W tym poradniku opiszę jak skonfigurować system operacyjny, tak aby ten wraz ze startem systemu łączył się z internetem, a po zerwaniu połączenia samodzielnie je odnawiał.

1. Pierwszym krokiem jest odinstalowanie aplikacji dostępowej TP SA. Następnie zainstalowanie sterowników specjalnie skonfigurowanych do wydajniejszej pracy. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem instalacji odłączyć modem od komputera i podłączyć dopiero po zainstalowaniu sterowników i po zażądaniu podłączenia modemu przez program. Sterowniki te znajdują się w poniższych linkach:

- do modemu Sagem 800 F@st - http://www.speedyshare.com/646770427.html
- do modemu Thomson SpeedTouch 330 - http://www.speedyshare.com/680508902.html

2. Drugim krokiem jest wejście do panelu sterowania.

Następnie otwieramy Połączenia sieciowe


i wybieramy Utwórz nowe połączenie


Otwiera się okno kreatora nowego połączenia. Klikamy na "Dalej", następnie wybieramy


a potem


3. W kolejnym oknie jesteśmy proszeni o podanie rodzaju połączenia internetowego. Wybieramy opcję odpowiadającą naszemu łączu


Klikamy "Dalej", tu podajemy nazwę nowego połączenia (np. "Neostrada TP" lub "Neo+") i przechodzimy dalej.

4. Teraz podajemy poszczególne parametry naszego połączenia

i przechodzimy "Dalej".

W ostatnim oknie zaznaczamy opcję

i kończymy działanie kreatora, klikając na "Zakończ".

5. W tym momencie połączenie zostało utworzone i możemy połączyć się z internetem. Jednak najpierw wejdźmy w
Panel Sterowania >
Połączenia sieciowe >
Na nowym połączeniu, które utworzyliśmy klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Właściwości". Na zakładce "Opcje" skonfigurujmy nasze połączenie, aby Neostrada automatycznie łączyła się po rozłączeniu zaznaczając

i klikamy "OK".

6. Dodatkowo warto ustawić, aby Neostrada uruchamiała się podczas startu systemu. Przeciągnijmy więc nasze połączenie do "Autostartu"
Nie dam tu screena bo za duzo mam nawalone w starcie, ale opisze to!
Tak więc wchodzimy do Panelu sterowania, wchodzimy w Połączenia sieciowe, następnie przeciągamy nowo utworzone połączenie na pulpit, a z pulpitu do Autostartu (Start > Wszystkie programy > Autostart).

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że mój poradnik ułatwi życie wielu ludziom.
Pozdrawiam
/PanKracy

Ostatnio edytowany przez PanKracy - 27-02-2007 o 21:57.
PanKracy jest offline   Odpowiedz z Cytatem