Zobacz pojedynczy post
stary 25-07-2011, 00:37   #78
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
To był ots! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie?
Własnie w tym kontekscie to napisalem.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Śmieszy mnie kiedy ludzie piszą, że może to Tarantula, albo Ghoul mogą być powiązane z questem.
Jesli masz inne pomysly to podziel sie z nami (mam nadzieje, ze oszczedzisz nam ponownego ogladania fake screen'ow).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Ghoul kiedyś był na katana quest, ale teraz go nie ma ponieważ był zbyt silny, dlatego cipsoft go zamknął za ścianą na pamiątkę .
Czy mogl bys dac jakies dowody na to (na przyklad screenshot)?


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Kolejna sprawa która mnie śmieszy... A powiedz mi czy z każdego orca leci Sam's old backpack? NIE! Więc z Minotaurem Magiem na rooku może być tak, że nie leci z niego ani WOCE, ani taurus mace!
Sprawa wyjasniona dawno temu przez wiele osob.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Quest istnieje lecz jest zbugowany/niedokończony lecz jest to prawdą.
Masz na to jakies dowody (rozmowy z npc)?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nexii Pokaż post
Przeczytałem kilka linijek tego i zwątpiłem. NA PRAWDĘ! Widząc ortografie nawet nie chciało mi się czytać do końca, ale wydaje mi się, że chodzi tu o Slythię.
Skoro nie przeczytales to nie zrozumiales o co w tym poscie chodzilo, na ale zrekompensowal mi to wszystko fakt, ze domysliles sie samodzielnie, ze chodzi o Slythie, jestem pelen podziwu, po twoich wypowiedziach twierdze, ze dojscie do tego wniosku bylo nie lada wyzwaniem. Na przyszlosc radze uwazniej czytac posty innych.

Teraz zacytuje pare ciekawych postow Pana Klocka

Cytuj:
Co do minotaurów, to jest kilka ciekawostek, tylko że trzeba podeprzeć się wiedzą z Maina. Otóż tymi głównymi złymi na wyspie są Orki, a nie Minotaury. Herezja? Możliwe, ale mam dowody na poparcie mojej teorii.
Dlaczego nas biją? A po co ta cała chmara niedouczonych wojowników wbija się na ich ziemie, magazyny, jadalnie i zaczyna wszystko plądrować? One się po prostu bronią.
Tak, kiedyś były brutalną i agresywną rasą. Powodował nimi Gniew Brog'a, boga który zrodził się z namiętności Zathroth'a i Fafnar. To przez Ogień swojej matki, wszystkie istoty stworzone przez Broga dziedziczyły jego gniew i żądze mordu. Minotaury były ulubionym tworem Broga. Odziedziczyły najwięcej jego Gniewu co czyniło z nich niezwyciężonych wojowników. Jednak było to też ich słabością, prowadziło to do bratobójczych walk. Jeden z wojowników oparł się żądzy zabijania i został pustelnikiem, nazywali go Tha'kull. Tha'kull podczas swoich wędrówek poznał innego nietypowego przedstawiciela swojego gatunku Akkor'a. Ten był całkowicie niepodatny na Gniew, był ślepcem o niebywałej inteligencji i wiedzy. Tha'Kull nauczył Akkor'a jak trenować swoje ciało, a Akkor odwzajemnił się wiedzą o tym jak dbać o duszę.
Dzięki temu pierwszy raz od eonów Minotaur spojrzał na świat bez gniewu. Ujrzał jego piękno harmonie i spokój.
Więc Tha'kull wrócił do swego ludu by nauczać, by pokazać piękno świata. Jednak Minotaury nie chciały słuchać, wyzywały go na pojedynki raz za razem. Tha'kull odpierał każdy atak. Jego bracia zatraceni w gniewie nie byli w stanie dorównać jego spokojowi, opanowaniu i elegancji z jaką walczył. Nawet najsilniejsi nie mogli się z nim równać.
Tak więc Minotaury zrozumiały że prawdziwa potęga nie leży w sile lecz w równowadze pomiędzy ciałem, a duchem. Zrozumiały, że nie ma sensu walczyć w wojnie Bogów. Filozofia rozprzestrzeniała się błyskawicznie wśród plemion, w prawdzie tylko nieliczni opanowali ją do perfekcji, ale główna idea stała się zrozumiała.
Brog próbował zniszczyć za to swoje dzieci wysyłając na nie pomniejsze rasy (trolle, orki), lecz nowo poznana filozofia pozwoliła Minotaurom przetrwać. Założyły miasta, a z wziętych do niewoli ras stworzyła pierwszą linie frontu, tak przetrwali do dziś. Filozofię tą nazwali Mooh'tah.

Filozofia Mooh'Tah opiera się na zrozumieniu świata. Dosłownie wszystkiego. Dostrzeganiu piękna we wszystkim co otacza wojownika. Potrzeba do tego wielkiej cierpliwości (ile godzin potrzeba aby zrozumieć co jest doskonałego w połamanym patyku) skupienia i mądrości. Wojownicy którzy stosują tę filozofię walczą z honorem, nie złością.

Oczywiście nie wszyscy wojownicy Minotaurów stosują się do tej filozofii, niektórzy znów poczuli Gniew Broga, są to jednak wyjątki np. banici którzy zabili Ian'a syna króla Markwin'a, czy "Fallen Mooh'Tah Master Ghar", siła tego ostatniego pokazuje do czego są zdolni mistrzowie tej filozofii.

Cytuj:
Zaczynamy naszą przygodę w świątyni (zaczynaliśmy, trzymajmy się tego), gdzie wita nas kapłan/druid Cipfried potomek Grifleda, który to jest potomkiem Bipfrelda, a który opiekował się świątynią po Cipfled'dzie, który objął opiekę po Birtfeld'dzie, pierwszym kapłanie na Rookgaardzie. Opiekunie Soulvortexu. To on został na wyspie po tym jak Banor go wyznaczył.
Właśnie, kapłan, oddany i uniżony sługa Bogów. Kiedy zapytaliśmy go o Bogów kierował nas do Biblioteki, miejsca gdzie najlepiej zacząć naszą przygodę. Wielkie pułki uginały się od opasłych tomów poświęconych historii powstania świata.
Tutaj możemy się dowiedzieć więcej o Banorze, pierwszym człowieku, który to wygnał demony i zło z Rookgaardu. Zrobił miejsce dla ekspedycji z Maina, w tym także dla autora większości książek z Biblioteki - samego syna Johana Crowsona i Mari Well - Mandrida Cropwella. Jest też wzmianka o wspaniałym Kirok'u! Chwała Kirok'owi!
Możemy także przeczytać historie powstania jednego z głównych złych Bogów mających ogromny wpływ na kształt naszej wyspy - Brog'a.
Brog był dzieckiem Zathrotha (Pierwotnego) oraz Fafnar (więcej o nich radze poczytać samemu, nie ma miejsca tutaj na wyjaśnianie Genezy Tibi, a jest to niezmiernie ważne aby zrozumieć Rookgaard). Brog miał w sobie Ogień swojej matki, to on go dręczył i palił co w połączeniu z charakterem ojca wywoływało jego ciągły gniew, wręcz furie! Ten gniew udzielał się również istotom stworzonym przez Brog'a, Orkom, Trollom, Cyklopom i Minotaurom (te ostatnie później się od niego uwolniły ale o tym później).
Czytamy również o innych Bogach, np o Crunorze - Drzewie Życia, stworzycielu wilków i innych dzikich zwierząt.

I teraz drodzy Rookgaardianie mam do was pytanie. Miecz leży na wyspie wręcz od czasów Starożytnych, więc do kogo mógł należeć?
Crunora? Ojca Druidów, stworzyciela wszystkiego co zielone? Uosobienia Natury? Czy on mógłby władać mieczem który opisywany jest jako Furia i spowity jest w płomienie niszczące wszystko?
Może Banora? Praworządnego wojownika, ucieleśnienie rycerskiego kodeksu?
A może tak jak niektórzy twierdzą Dallheima? Czy wojownik, który czci praworządnego Boga może dzierżyć ten miecz? Wojownik który poświęca swoje życie aby bronić słabych ludzi z Rokgaardu?
Więc może Brog? Bóg Gniewu i Furii, patron Cyklopów - najlepszych kowali w Tibi, potrafiących wykuć nawet oręż zdolny zabić Boga? Już lepiej prawda?

Poszukajmy więc wyznawców Broga na wyspie i miejsca ich kultu. Hmm Trolle zbyt tępe, więc pozostaną Minotaury oraz Orki. Jak wiemy Minotaury dzięki Akkorowi i Tha'Kullowi i filozofii Mooh'Tah pokonali "Rage of Brog". Więc może miecz jest pozostałością po tym haniebnym okresie, swoistą pamiątką i przestrogą? Który z ich "herosów" mógłby dzierżyć Miecz Furii?
Musiał być to jakiś zbrodniarz, może taki który sprzymierzył się z wrogiem i podniósł rękę na swoich braci? Informacji można szukać w paru miejscach, pozostawiam to Wam.
Został jeszcze klan Orków, byli na wyspie przed szlachetnymi Minotaurami. Miejsce kultu? Miejsce gdzie oddawali by się praktykom które mają na celu splugawić imię przeciwnika Broga - Crunora. Możliwe, że poprzez poświęcenie na ołtarzu jednego ze świętych stworzeńCrunora. Gdzie to jest? Wnikliwi powinni wiedzieć.

Ps. Aby w pelni zrozumiec to co pisze Pan Klocek potrzebna jest znajomosc genesis i paru ksiazek.

Ps2.Vermilion, czy mogl bys dac link do mapy tibi (tej haknietej) i sposobu jej odtworzenia?

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 25-07-2011 o 00:54.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem