Zobacz pojedynczy post
stary 05-01-2011, 05:32   #4
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Z tego co zrozumiałem, to chodzi o to, że naukowcy w obawie przed globalnym ociepleniem chcą zastosować drastyczne techniki ochłodzenia klimatu jak np. wrzucenie ogromnych ilości żelaza do oceanów, czy rozpylanie siarki w powietrzu żeby imitować wybuch wulkanu który chłodzi atmosferę. Nie są to tylko plany, bo eksperymenty są już od lat prowadzone. Przechodząc do sedna sprawy, zastanawia mnie czy ta cała geoinżynieria ma związek z anomaliami pogodowymi o któych pisałem na początku. Temat wydaje mi się dobry do podyskutowania, dlatego postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami.
Tak tak. Ocieplenie klimatu. Nie, żeby średnia temperatura na ziemii cały czas spadała od momentu jej powstania (w erze dinozaurów była ~10 stopni większa. I bynajmniej nie mieliśmy wtedy fabryk ).
Klimat się zmienia i nie ma co się babrać. Ludzie, którzy chcą go zmieniać, niech najpierw dowiedzą się co go tak zmienia - bo jeszcze nie wytłumaczyli serii globalnych ociepleń i ochłodzeń z ostatnich 500 tys. lat (poza ostatnim - wina człowieka).
Lub nowsze wersje - małe ocieplenie (~10 wiek, gdy to w Anglii rosły winorośla, zaś grenlandia była zielona) i ochłodzenie (~XV wiek, gdzie ludzie z Polski do szwecji docierali na sankach po zamarzniętym bałtyku). Niestety tego też nie udało się konkretnie ani przekonywująco wytłumaczyć. Debata trwa. Jednak globalne ocieplenie - jest. Oczywiście.
ehh
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem