Zobacz pojedynczy post
stary 04-06-2007, 14:35   #42
blakes
Użytkownik Forum
 
blakes's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2004

Posty: 171
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gesior Pokaż post
Jak jestes w menu zblizen/oddalen to mozesz chwytac za rog i zmniejszac/zwiekszac. Jak chwycisz gdzies pomiedzy rogami to mozesz suwac punktem w ktory patrzy kamera. Jak chcesz np. uzyskac 4 obrazy obok siebie to ustawiasz tak oddalenie, zeby 1 z obrazow (w ktorego efektach akurat grzebiesz) zajmowal 1/4 obrazu (ramki z "F na srodku") i stal w jednym z rogow. Potem pozostale ustawiasz tak, zeby zajmowaly po 1/4 obrazu i staly w innych rogach ramki z "F". Na podgladzie powinny byc widziane 4 obrazy obok siebie.
W twoim wypadku musisz ustawic dany obrazek/fragment filmu w jednym z bokow "ramki z F na srodku", wtedy przesunie sie on na bok calego projektu. Glowne parametry jakie mozna zmieniac to zblizenie/oddalenie i polozenie obrazka/fragmentu filmu wzgledem ramki z "F".
Tak, doszedłem do tego z 4 obrazkami, jak mamy pełne obrazy to nie ma problemu bo zwięszka się tylko 'F', ale jak mam wycinek po środku jak pokazałem na poprzednik ss'ie to zwiększenie - owszem - przesunie go, ale również ukaże więcej niż chce tj. nie tylko ten fragment zaznaczony na czerwono.

Więc może jest opcja która obetnie daną warstwę w co jest zeskalowane? Wtedy bez problemu przesunę 'F' bez żadnych niepożądanych efektów.
__________________

Ostatnio edytowany przez blakes - 04-06-2007 o 14:37.
blakes jest offline   Odpowiedz z Cytatem