Zobacz pojedynczy post
stary 29-08-2006, 14:22   #114
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MatKus
Tyle tylko, że pytanie brzmi raczej nie "idziesz na koncert?" a "czy kiedyś ewentualnie chciał(a) byś iść na jakiś koncert?". A to jednak spora różnica.

i tu się mylisz słoneczko
bo ty się nie pytasz, czy ludzie chadzają na konwenty - tylko już kierujesz ich myśli na coś im jeszcze nie znanego pod patronatem tego forum
bo gdybyś w ten sposób sformułował pytanie na forum, to bym ci napisała
"tak, z chęcią wybrałabym się na Reanimkę"
No widzisz. A ja inni zapewne na coś innego. Ale wszyscy chętnie by na "coś" "gdzieś" poszli. I my pytamy, czy na coś gdzieś by poszli ,a nie czy pójdą w środę do klubu X wysłuchać zespołu Y. Kiedy będziemy mieli coś więcej przygotowanego, napiszemy o tym.
Cytuj:
Cytuj:
Jak już pisałem Taube na PW, nie podałem w tym temacie żadnych szczegółów, bo takowych nie ma. A ja, w odróżnieniu od niektórych osób, wolę pisać tylko o tym, o czym jest sens pisać.
i tu zaprzeczasz własnym słowom tak samo jak na PW zaprzeczyłeś, bo wynikło z tego, że nie wiesz sam co napisałeś
przykro mi cię uświadomić, ale ty w odróżnieniu od innych osób wolisz nie tyle pisać to o czym jest sens, co wolisz nic nie pisać Cytuj:
Nie widzę sensu pisania "spotkanie może będzie w krakowie, warszawie, szczecinie, albo gdańsku, chyba, że będzie gdzieś indziej".
i tu muszę wyjaśnić Matkusa, bo pisał - tu wiadomośc dla osób zainteresowanych:
że konwent odbędzie się najprawdopodobniej na południu
w grę wchodzą większe miasta z południowych regionów Polski


(o czym mnie zaświadczał, że piszą, lecz on ani słowem nigdzie nie wspominał o tym - tak, sprawdziłam jego posty)
tym samym nadzieje na Pomorze maleją, Bydgoszcz też raczej nie wejdzie w grę
Jasne. O jakieś 5-10% w stosunku do innych miast. Prawda jest taka, że jedyne, co mogę napisać, to że to będzie w polsce. Pisząc coś więcej, tak jak ty, wprowadzam niepotrzebne zdenerwowanie u niektórych, którzy już teraz załamią się, że to nie będzie w północnej polsce mimo, że też i tam może być. Na moje oko jest jakieś 60% szans na południową polskę, 40% szans na północną, co wynika z rozłożenia teamu tibia.pl na terenie kraju.
Cytuj:
Cytuj: To samo tyczy się jakichkolwiek szczegółów odnośnie programu.
tu muszę was poinformować, że jest naprawdę nikłe prawdopodobieństwo by jednymi z punktów programu była rozrywka polegająca na słuchaniu 'życiorysu starych graczy na krzesełku' a organizatorzy jednak zamierzają pogłówkować przy tym..
spodziewane są jakieś panele i prelekcje (jakie nie powiem, bo nadto wyszło, że jednak one będą)
Oj, i tu spory błąd. bo słowa "możliwe" i "spodziewane" to coś zupełnie innego, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Cytuj:
Cytuj: Celem ankiety było tylko i wyłącznie zorientowanie się, ile osób ewentualnie było by zainteresowanych takowym spotkaniem
*takowym spotkaniem
*jakiś koncert
i teraz niech mi ktoś wyjaśni, w czym tu podane na samym początku podobieństwo do takowego a jakiś?
Tak, popełniłem drobny błąd, bo nie zaznaczyłem w pytaniu o koncert, że chodzi o muzykę, która ci się może spodobać, uznałem to za coś domyślnego. Bo zakładam, że tematyka Tibii większości użytkownikom tego forum się podoba. takowym, czyli dotyczącym tibii.
Cytuj:
Cytuj: chcemy wiedzieć, czy organizować imprezę na raczej 10, czy też bardziej 1000 osób, i na żadne inne pytanie w zasadzie ta sonda nie miała nam odpowiedzieć.
nie dotarło, że na taką odpowiedź nie ma co liczyć, gdyż jest złe pytanie zadane z którego nic nie wynika V_V"
Pytanie jest zadane dokładnie tak, jak być powinno według mnie. Jest też opcja "trudno powiedzieć" oraz opcja dla osób takich, jak ty, które na proste pytanie nie potrafią po prostu odpowiedzieć, i w pytaniu spodziewają się podania wszelkich możliwych szczegułów, "odmawiam głosowania".

dodam jeszcze kolejną informację przemyconą:
tak, bardzo prawdopodobne jest, że będzie to szkoła, lecz zależnie od cen, jeśli trafi się inny, odpowiedni na taką imprezę ośrodek, to może to być coś innego[/quote]No właśnie Może będzie szkoła, a może nie. To po co o tym pisać?

Wiesz, przypomina mi się książka "Piramidy" Pratchetta.
Kiedy Sfinks zadał pytanie "co to za zwierze, co rano chodzi na 4 nogach, w południe na 2, a wieczorem na 3?" dostał w odpowiedzi całkiem spory wywód, dzieki któremu musiał przeformułować swoje pytanie na brzmiące mniejwięcej "co to za zwierze, które tuż po północy leży, potem chodzi na 2 nogach i 2 rękach, potem conajmniej do kolacji chodzi na 2 nogach chyba, że miało jakieś wypadki....."

Tyle, że takie pytanie zadamy, kiedy już wszystko sami będziemy wiedzieć, i będziemy zbierać już konkretne osoby, imiennie. A nie ma najmniejszego sensu próbować sprecyzować coś, czego nie da się sprecyzować na obecnym etapie. Zadaliśmy pytanie żeby wiedzieć, czy jest sens brać się za organizowanie imprezy, nie po to, żeby dowiedzieć się, kto będzie na imprezie. Jak widzisz, ankieta jest anonimowa, więc za dużo roboty bym miał ze sprawdzaniem, kto jak głosował, zresztą, g*.* mnie to interesuje.

Jeżeli dla ciebie takie informacje, jakie podaliśmy w pytaniu, są niedostateczne, by móc odpowiedzieć na pytanie, to zaznaczasz "trudno powiedzieć" albo nic nie zaznaczasz i tyle.


Mówisz, że chowam się i boję się odpowiedzieć? Nie, to nie tak. Co miałem do napisania, napisałem, a widząc, jak ta dyskusja się toczy, uznałem, że ma tu zastosowanie pewne powiedzenie, którego nie chcę cytować, by nikogo nie obrażać, a mówiące o tym, z kim to nie należy się sprzeczać i dlaczego.

[edit] Kurcze, coś cytaty wewnątrz cytatów się popsuły i całość dziwnie wygląda, ale już nie chce mi się tego od nowa przerabiać, inteligentni, którzy widzieli wcześniejsze posty, zrozumieją treść wypowiedzi.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!

Ostatnio edytowany przez MatKus - 29-08-2006 o 14:24.
MatKus jest offline