Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2011, 15:34   #582
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Aikido to nie sztuka walki
A kung-fu? Kiedyś mnie kręcił cały ten mistycyzm wokół niego (podobnie jak karate itp.), teraz wydaje mi się, że to po prostu overkill. Do tego, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że te tradycyjne sztuki walki są mocno konserwatywne, oparte na swoich sztywnych technikach o nie do końca udowodnionej skuteczności i nie sprawdzają się szczególnie dobrze w praktyce.
Wolałbym coś bardziej pragmatycznego, najlepiej same treningi bez tych wszystkich rytuałów i tym podobnej otoczki.
Myślałem nad MMA (chociaż nie wiem, czy da się to w Lublinie trenować) - czy to dobre dla początkującego, czy też trzeba wcześniej trenować jakiś styl walki?
1.Sprawdzają się - w 0.5 sec można wyeliminować przeciwnika z walki (jednym uderzeniem!), tylko trzeba wiedzieć gdzie uderzyć i jak.
2. Nie musisz się ograniczać do samego Kung-fu, w większości szkół nie uczą samej tej sztuki, lecz kilka innych, aby wiedzieć jak się ustawić, co robić jako newbie w walce, itp. Prawdziwa nauka kung-fu zaczyna się po około 1.5-2 latach - i masz moje słowo, że po tych 2-3 latach położysz grubego/silnego lub 80 cm w łapie dresa. Oczywiście nie twierdzę że każdego, ale większość takich typów nie doceniają przeciwnika - i to jest ich błąd.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem