Zobacz pojedynczy post
stary 08-09-2009, 21:06   #1
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny Sztuka Przetrwania

mam fajny temat do obgadania , co sadzicie o czymś takim jak survival czyli sztuka przetrwania.

byliście kiedyś na czymś takim? Oczywiście nie chodzi mi o zwykły biwak , tylko o coś w stylu nuż , zapałki i poszedł...

ja od małego się interesuje takimi rzeczami i muszę się pochwalić ze w terenie radze se całkiem dobrze.

Przy okazji opowiem o naszym ostatnim biwaku....

Wybraliśmy się kolo 9 , ja 2 osoby dorosłe i moich 3 kolegów. Mial to być biwak survivalovy ale wszyscy prócz mnie próbowali kombinować co im na dobre nie wyszło... Wzięli oni ze sobą duuuuuzooooo jedzenia , namioty itp. , ja w plecaku miałem jedynie skore ( płachtę skórzana o pewnej wielkości) , nóż , ogień , 0,5 litrowa butelkę z woda (na drogę) , kominiarkę , i oczywiście bluzę bo spodnie dresowe miałem na sobie (tylko podwinąłem na czas drogi) , Koledzy później się ze mnie śmieli po co mi kominiarka czy ta skora?

Po przejściu 2 km , (planowana trasa to 10 km - mało dlatego ze bardziej skupialiśmy się na obozowisku a trasa symboliczna) , kolegom odpadały nogi i plecy (duże plecaki , dużo rzeczy ;D) poszli oczywiście w krótkich spodenkach a co śmieszniejsze jeden w sandałach ;D po drodze zebrałem z pola trochę ziemniaków i narwalem szczawiu. I doszliśmy na miejsce...

Rozbiliśmy się nieopodal świętej dla prawosławnych góry Grabarka. tam napełniłem butelkę woda po podroży , i poszliśmy dalej szukać miejsca na obozowisko. Po drodze koledzy zjedli większość jedzenia , wiec na obiad zostało im parę kanapek i chyba z 3 kiełbaski. Byli strasznie wycieczeń ale pogoniliśmy ich do lasu po drzewo , oczywiście poszedłem z nimi. W sumie sam przyciąganiem 3/4 drzewa a oni po parę patyków po czym strugali se kije na kiełbaski ;D (oczywiście mieli we 3 jeden nóż , bo jak to tak żeby wziąwszy coś potrzebnego ;D) po prawie 30 minutowej męczarni , pościły mi nerwy i naostrzyłem im te kije, po czym zrobiłem se elegancki 1 osobowy szałas z drewna które przyniosłem (przykryłem go dodatkowo gałęziami z liśćmi , wiec nie rzucał się w oczy z daleka. Trochę posiedzieliśmy , gadaliśmy i zaczęło się ściemniać , wtedy koledzy wpadli na wspaniały pomysł żeby rozłożyć namiot ;D oczywiście było ciemno wiec trwało to naprawdę długo ;D w tym czasie rozpaliłem ognisko rozłożyłem obok skórę , osiadłem na nią i zajadałem szczaw ( który tez wcześniej podskubywałem) , upiekli swe kiełbaski i tez zjedli ;D nie wspomnę nic o komarach które ich gryzły , bo długich spodni się nie chciało brać ;D no i najsmaczniejsza cześć historii , poszedłem z jednym po wodę bo się skończyła , i przewidziało nam się ze widzieliśmy ducha , ja trochę się balem ale jakoś tego nie okazywałem , natomiast kolegę sparaliżowało gdy wróciliśmy i opowiedzieliśmy , 1 z nich tak panicznie się przestraszył ze zadzwonił po matkę ;D żeby go zabrała , pamiętam ze wtedy chyba przez 30 minut leżałem na ziemi ze śmiechu , no ale było nas jednego mniej , chwile później 2 dorosłych poszła spać zostaliśmy we 3 , jeden dowalał drugiemu , żeby ten się bal no i po 20 minutach ten poszedł spać z dorosłymi co doprowadziło do drugiej 30 minutowej smiechawy ;D gdy siedzieliśmy we 2 , ja i ten odważny , ja robiłem ziemniaki itp. jadłem se je , no i podzieliłem się z kolega , choć nie powinienem mu dawać... ale nie będę ziemniaków żałował. Po jakiejś godzinie błagał mnie bym poszedł z nim spać do namiotu bo sam się bal ;D wiec z nim poszedłem , poleżałem chwile uspal się i poszedłem do ogniska , nałożyłem kominiarkę , dołożyłem do ognia , posiedziałem z godzinkę może bawiąc się nożem i patykiem i poszedłem do szałasu spać , spałem parę godzin. Wstałem , zjadłem trochę ziemniaczków zagryzając szczawiem , dorzuciłem resztę drzewa i szałas do ognia i obudziłem resztę... Wracaliśmy już samochodem , bo nie chciało im się wracać piechota.

Teraz kolegów nie mogę wyciągnąć na biwak , wspomnienia mam niezłe i jak se przypomnę to same łzy ze śmiechu lecą ;D


PS. Sorka za orty ale tak duzo texty to sie poprawiac nie chcialo , mam nadzieje ze duzo ich nie ma.


OPOWIADAJCIE SWOJE HISTORIE !!! i wypowiadajcie sie na temat tych biwakow przetrwaniowych. naprawde moge byc smieszne historyjki.
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"

Ostatnio edytowany przez Albertus - 08-09-2009 o 23:45.
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.