Zobacz pojedynczy post
stary 09-03-2009, 23:20   #9
StagG
Użytkownik Forum
 
StagG's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: @
Wiek: 32

Posty: 325
Stan: Niegrający
Profesja: Elder Druid
Gildia: Wild On
Świat: Saphira
Poziom: 56
Skille: n/a
Poziom mag.: 49
StagG ma numer GG -
Domyślny

no jerrry postarałeś się

Aczkolwiek ja bym z listy polecanych anty wirusów usunął avasta - wystarczy 1 skrypt, i avast off. A po 2-gie - baardzo niska wykrywalność. (w przyszłości nie polecaj darmowych anti-virów)

Co do komercyjnych, to nie opłaca się kupować samego anti-virusa - najlepiej zakupić lub (...) pakiet Total Care lub Internet Security.

Do komercyjnych, możesz dodać również G-Data TotalCare oraz Internet Security.

Jeśli chodzi o wykrywalność malware, to oprócz podstawowego zabezpieczenia (Pakiet IS/TC), należy również mieć specjalny program, który został stworzony do usuwania tego świństwa - na szczególną uwagę zasługuje program a-squared anti-malware - Najlepsza wykrywalność malware;

Oczywiście oprócz tego, należy mieć co najmniej 2 programy anty-spyware - tutaj na uwagę zasługuje windows defender oraz Ad-Aware;

Oczywiście poza tymi wszystkimi programami, warto w ustawieniach firewalla zablokować wszystkie porty z których nie korzystamy - zawsze możemy je otworzyć, a często malware wykorzystuje mało lub w ogóle nie używane porty;

No i oczywiście, przynajmniej 2x w tygodniu pełne/deep/full skanowanie całego komputera każdą z aplikacji (razem z 3-5 (oczywiście po kolei))

Myślę, że po zainstalowaniu wyżej wymienionych aplikacji i zamknięciu portów, możemy w miarę się czuć bezpiecznie - Oczywiście zawsze musimy mieć troszkę rozumu i rozwagi

ps. Nie zapominajmy, że te wszystkie aplikacje (pakeit IS/TC, anti-malware oraz anti-spyware) wzajemnie się uzupełniają, dając kompletną ochronę.

@jerry

powinieneś poradnik zaktualizować wg. moich wskazówek


jak coś mi jeszcze do łebka wpadnie to dopiszę

@edit

w sumie na początku tego nie zauważyłem

Do rodzaju malware powinieneś jeszcze dopisać:

1. Backdoor
2. Adware (i wszystkie jego odmiany, tj. stealware, parasiteware)
3. Expliot
4. Rootkit
5. Keylogger (najpopularniejszy na tym forum )

Nie musisz pisać dokładniej definicji, wystarczy wymienić
__________________
Zapraszam do mojego bloga! v v



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aplauz
Witam mam pytanie czy mogę zapłacić takom kartom z IPKO.Takom szarom Bankomatowąz tyłu jest PKO Expres

Ostatnio edytowany przez StagG - 09-03-2009 o 23:32. Powód: rodzaje malware :>
StagG jest offline   Odpowiedz z Cytatem