Zobacz pojedynczy post
stary 26-04-2007, 21:32   #35
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez owntibia***** Pokaż post
Jak mogę zmienić w XP kodowanie znaków?
Rozchodzi się mniej więcej o to, żeby dajmy na ten przykład notatnik kodował znaki w iso 8859-2, a nie windows-1250.
domyślam się że chodzi o pisanie stron w html, php ?
jeśli tak to proponowałbym zamienić windowsowy notatnik na coś alternatywnego
np. http://sisoedit.dieslunae.net/

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez $eetho Pokaż post
Mam duży problem.
Mój komputer jest to 1700 MHz Intel Celeron, 2x256 RAM na SD RAM, Radeon 9550 GT.
Problem - o wiele za małe fpsy na WSZYSTKICH grach naprzykład na Tibii mam fpsów 12 a powinienem mieć około 60-70, czy Call of Duty gdzie fps to 10-20.
Co zrobić? Jak coś to daje screena ze speedfana:

Dodaje również, że ŻADEN ze znanych mi ludzi nie spotkał się z podobnym przypadkiem.
jaki system?
jaki Directx? może twoja karta nie obsługuję tego Directx'a który masz zainstalowany?
czy sterowniki do karty są aktualne?


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kulikos Pokaż post
Potrzebuje miejsca, żeby zainstalować Maple Story. Durna instalka wymaga miejsca na C, gdziekolwiek bym instalował. A może i jestem ślepy, ale nie mam tej opcji ;/ (kompresji ;x)
Być może nie widzisz tej opcji jeśli używasz Windows XP Home lub innej starszej

btw. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem na zwiększenie miejsca na dysku systemowym C jest dobry podział partycji na HDD.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Abus_LoLo Pokaż post
a wiec mam kompa nie za dobrego 1,8 GHz , 512 ram , Radeon 7550
i uruchamia mi sie ze 2 min ( z zaladowaniem wszystkich sterownikow i bibliotek )
I wogule przy wlaczami kompa cos mi buczy komp ( mam szufladke )
dopiero po zaladowaniu wszystkiego jak go jebne ( na zewnetrzna czesc obudowy na poziomie dysku twardego uzyje mojej prawej dosc silnej dloni )
przestaje buczec
...
Ale to nie buczy mi tam gdzie jest wiatraczek ;/ tylko z przody pod DVD w szufladce ;/
Przez szufladkę mam rozumieć kieszeń na dysk twardy (HDD) ?
Jeśli tak to sprawdź czy jest dobrze zamontowana.
Może masz 2 dyski jeden pod drugim o takiej samej częstotliwości obrotów przez co zachodzi między nimi rezonans (buczenie)
Być może tak jak ktoś już tu napisał to wina wiatraków, a tobie się tylko wydaję że to z przodu.

PS. Z własnego doświadczenia wiem że czyszczenie wiatraków to metoda dobra ale nie na długo. Lepiej jest wydać pare zł i zainwestować w wentylatory o dłuższej żywotności (czyt lepszych producentów)

Ostatnio edytowany przez Cossma - 26-04-2007 o 21:40.
Cossma jest offline   Odpowiedz z Cytatem