Zobacz pojedynczy post
stary 10-03-2009, 15:01   #90
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Chciałbym aby moje konto na forum tibia.pl zostało usunięte. Co mogę z tym zrobić?
Nie zapomnij powołać się do ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, która mówi między innymi:

Cytuj:
Art. 32.
1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
(...)
6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane,
(...)
Wedle prawa z każdego zbioru danych możesz się wycofać, ustawa dotyczy również konta na forum. Jeżeli będzie Ci bardzo zależało, a administrator nie udzieli Ci możliwości skasowania konta, możesz nawet oddać sprawę do sądu.

Wniosek o skasowanie danych osobowych może wyglądać następująco:

Cytuj:
"Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, Ja niżej podpisany/a zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych wraz z kontem ze zbioru danych forum internetowego o adresie www.forum.tibia.pl.
Podpisano,
xxx
"
Nie jestem pewny, czy tutaj też tak jest, ale warto zaznaczyć, że administrator ma obowiązek do odpowiedzi w ciągu 14 dni, chyba, że zastrzegł sobie inaczej w wewnętrznym regulaminie forum (a tak nie jest).

Wszystkie podane tu informacje uzyskałem po konsultacji ze znajomą studentką IV roku prawa, więc jeżeli ktoś chce podważyć, lub poddać pod wątpliwość tą treść niech poprze to odpowiednio.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 10-03-2009 o 15:19.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem