Zobacz pojedynczy post
stary 30-07-2004, 15:36   #10
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
obawiam się ,że Black list staje się powoli kolejnym narzędziem terroru wykożystywanym przez ludzi "z marginesu" w celu wymuszenia kasy/utrudnienia gry/ zastraszenia normalnych graczy.
eee <kreci glowa> to ludzie marginesu najczesciej sa dodawani na BL A jesli wg Ciebie ludzie marginesu dodaja do BL, to jestem jednym z nich (heh.. zawsze bylem dziwny ).

Od dawna ludzie uzywali Blacklisty i kiedys to naprawde skutkowalo. Teraz takze skutkuje i tak jak mowisz nie zawsze jest to uzywane w slusznej sprawie. Ale nic na to nie porawdzisz. A i tak to na razie nie zmienia faktu, ze na BL nadal jest mniej falszywych postow.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon Taki człowiek ma gdzieś fakt, że jest na BL...
I to on jest wg mnie marginesem, przedstawia postawe buntu, o ktorej nawet w szkole nie tyle ucza, co pokazuja, ze nie zawsze poplaca. Czlowiek, ktory ma gdzies BL ma gdzies co inni mysla o nim. To wlasnie dodawany na BL powinien sie martwic o to, ze go dodali, powinien o tym rozmawiac i sie bronic.

Jesli w RL ktos Cie w cos wrobi (tak jak czesto jest w filmach) i pojdziesz do sadu na rosprawe, tez nie bedziesz sie bronil, bo masz to gdzies, skoro Cie ktos wrobil?

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon ...a jeśli przez trzy dni próbujesz kupić DSM topo pierwsze sprawdzanie sprzedającego jest sporadyczne a jeśli nawet jest na bl to ja osobiście nie słyszałem, żeby z tego powodu tranzakcja nie doszał do skutku.
To jest idywidualna sprawa czy to sprzedaz czy tez nie. Musze przyznac, ze tez bym nie sprawdzal.. ale to nie dlatego, ze nie chce mi sie tylko zupelnie z innego powodu, ktorego nie jestesmy w stanie uniknac... ekonomii. Ekonomia sie zmienia na calym swiecie a niestety nawet na test serverze nic nie wskazuje na to, ze jakies tam looty chociaz za minimalne ceny mozemy sprzedac w sklepach

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
Cytuj:
Jesli bedziesz pisal w Blacklistthread napisz, ze w takim razie Ty go blacklistujesz za skladanie falszywych reportow...
to po co jest bl? ja oczywiście ja przestrzegam zasad bo sam nie lubie kiedy ktoś łamie zasady moim kosztem ale jeśli ktoś doda kogoś do bl to wtedy tamten szybko pisze "kontrpost" i sprawa zostaje zawieszona nobo jak udowodnić kto ma racje?

Nie zostaje zawieszona, bo Sara na tyle ile ma czasu bada kazda sprawe. Na szczescie nie kazda sprawa jest kotrowana.

Oczywiscie sprawdza ta sprawe podobnie do GMow, gdy maja dac bany, sprawdza sie, czy ktoras z tych osob byla wczesniej na BL, jesli obie byly, to ktora ma wiecej wpisow i to juz jest jakis procent roziwazania problemu.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon Jest jeszcze możliwość nagrywania każdej sekundy gry ale to też jest trochębez sensu...
heh.. jest takie cos ale nie CIP nie uzywaja tego do notowania, kto zabil komu stwora etc. Niestety caly czas jest mniej swiatow non PvP, tak, aby zajac sie nimi calkowicie :/


Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon Edit:
Jeszcze jedno:
Cytuj:
Na koniec jeszcze raz powtarzam: Blacklist nie jest idealna, ale co w takim razie innego mielibysmy zrobic, zeby na Securze ograniczyc ilosc lamerstwa?
skoro tak to BL powinna być tylko narzędziem, służącym do własnej oceny sytuacji a nie bezwzględnymi kartami prawa Secury.
To jest tylko twoje indywidualne podejscie, jak patrzysz na BL.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
Znam wielu ludzi, którzy są na BL za nic i jeśli bym traktował te osoby tak jak ty zalecasz ocenił bym ich niesłusznie za co mogli by mnie dodać do BL( za niegrzeczne zachowanie itd.) błedne koło prawda?
Odpowiedz krotka To nie ja zalecam, ja tylko przetlumaczylem I jesli oni byliby na BL, a Ty uzywalbys np. shadowingu, to, ze tak powiem: goowno mogliby Ci zrobic.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
BL powinno tylko wspomagać graczy w wyrabianiu sobie opinii o danym graczu. Jeśli ktoś jest na BL to nie skreślać go tylko spróbować to z nim wyjaśnić.
Nikt nie skresla, wiele ludzi prosi o danie szansy na forum i taka szansa jest im dawana. Chociaz to znowu tylko ten, ktory dodal moze Cie od razu skreslic i tylko on tez moze zadecydowac o daniu Ci szansy. BL jest wlasnie do "wpomagania graczy w wyrabianiu sobie opinii". U mnie na przyklad wiekszy "minus" maja Ci, co sie nie przejmuja BL, niz Ci, ktorzy zostali dodani nie slusznie ale cos z tym starali sie robic.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
Nawet jeśli ktoś ma 4 czaszki to co z tego? Czterech kolesi się uwzieli za jednego i dodają go na bl tak, że wygląda to bardzo wiarygodnie.
Jesli dodali go za to samo wydarzenie, dostanie kolo tylko 1 czaszke. Jesli nie za to samo, to kolo maproblem i 4 czaszki... przeciez sprawiedliwosci nigdy nie osigniemy, nawet na PvP (a moze nawet tymbardziej na PvP) jej nie ma, gdzie mozesz zabic denerwujaca Cie osobe.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
Oczywiście znam teżwiele przypadków, których obecność na BL jest jak najbardziej uzasadniona. Mają po kilka a nawet kilkanaście wpisów na które w pełni zasłużyli.
I jest ich napewno wiecej niz tych, ktorzy nie zasluzyli.

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
Rozwiązaniem problemu BL jest chyba tylko wybalansowanie pomiędzy lekceważeniem a postrzeganiem bardzo poważnym tej nieszczesnej, Czarnej listy.
To jest idywidualna sprawa kazdego gracza. Ja mam wszystko "wybalanosowane" ;D

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Hegemmon
Offtopic. A można tam dodać dostawców internetu? to co oni mi tutaj serwują to po prostu skandal
Raczej nie Przeczytaj jeszcze raz moje tlumaczenie, to sie doweisz
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem