Temat: Metal
Zobacz pojedynczy post
stary 13-07-2010, 20:41   #101
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lotress Pokaż post
Serio nie mam zamiaru tracić czasu na słuchanie słabej muzyki i oglądanie takich filmów, tak więc proszę, byś "wytłumaczył" mi tutaj na forum, czym takim różni się glam metal od heavy metalu.
Tłumaczenie muzyki za pomocą słów, to tak jakby ktoś próbował wytłumaczyć Ci czym się różni kolor niebieski od czerwonego

A jak tak bardzo chcesz to można spróbować:

To prawda, jeśli chodzi o muzykę, to te dwa gatunki, nie różnią się tak bardzo, więc można uważać glam metalu za podgatunek heavy metalu. Różnice są na koncertach: kostiumy, makijaże, dużo pirotechniki, popisów. Tu nikt nie chodzi ubrany cały na czarno . Glam jest bardziej wesołym gatunkiem, rzadko zdarzają się tak jak w heavy, kawałki trochę depresyjne, poważne czy smutne. Poziom tekstów jest zazwyczaj trochę słabszy niż w heavy (w glamie króluje miłość i sex). Rzadko zdarzają się piosenki eksperymentalne, innowacyjne. Normalne 3,5 minuty. Występują chórki. Ogólnie to ekstrawagancki i przesiąknięty przepychem gatunek.

Ale najlepiej jakbyś olał mój tekst i przesłuchał chociaż tego co polecił Ci dieFK.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.