Temat: Matura '09
Zobacz pojedynczy post
stary 28-04-2009, 18:53   #14
semilunaris
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja dopiero za rok. Byłem młody i głupi: czyt, technikum.

Ale się pochwalę, a co tam :p. Rozszerzony polski, rozszerzony angielski, historia, niemiecki i hiszpański. Btw - ile można maksymalnie? Mnie matura jeszcze w snach nie odwiedza - przyznam, że ani razu nie zerknąłem na wszelkiego rodzaju informatory (nie licząc tych w empiku przeglądanych z czystej ciekawości, gdzie i tak nie znalazłem na ten temat informacji ;p).

Co do stresu, strachu intelektualnego - psycholog o nazwisku Sędek ładnie to opisał. Wprawdzie dla tegorocznych maturzystów może być już za późno, ale dla przyszłych może być to jakiś klucz do zrozumienia przyczyn własnego strachu przed odpowiedziami ustnymi.

'up: obowiązkowa z matmy <3 i dobrze :D Nie po to politechniki się buduje, by potem puste były. Studiowanie matematyki 1,1k / semestr. Języki 2,6k. To jest takie nie fair ;<. Nie bronię filologii, uważam, że politechnikom należy się więcej hajsu. Oni mogą coś wielkiego kiedyś stworzyć.

#edit: dowiedziałem się, że w tym roku można maksymalnie zdawać sześć przedmiotów.

A teraz z innej beczki, no offence. Chciałbym tylko z czystej ciekawości [mam na tyle hałaśliwą klasę, że takie pytanie po 3 sekundach przeistacza się w >dosłownie< darcie na siebie ryja (sic!)] o to, jakbyście się czuli, gdyby:

a) wprowadzono możliwość zdawania matury z religii chrześcijańskiej
b) gdyby w/w religia była, tak jak obecnie język polski i obcy - obowiązkowa?

Pytam naprawdę z czystej ciekawości. Bo raz ktoś wysunął właśnie taką tezę i doszedłem do wniosku, że to byłoby dopiero przegięcie odnośnie ingerencji rządu w system kształtowania światopoglądu młodych ludzi.

Wszystkim maturzystom życzę wszystkiego najlepszego, szczerze.

I pamiętajcie, że co roku nie zdaje kilka tysięcy osób, a dekoral wciąż biały! :)
  Odpowiedz z Cytatem