Zobacz pojedynczy post
stary 24-07-2011, 11:45   #67
Nexii
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Dobra, może ja spróbuje podać jakieś informacje.

Lesiu Obwiesiu

Legendarny "Lesiu Obwiesiu" No tak w końcu to on odkrył pewnego questa, którym jest "słynne 11x5" (nazwa Lesia). Wykonywał ten quest lecz nie mógł go dokończyć ponieważ quest był zbugowany/niedokończony (być może tak jak z PoI, zostanie dodany po kilku update?)
Oto kawałek rozmowy z Lesiem:
Cytuj:
Kubinho: Na pewno spodziewałeś się tych pytań które zaraz zadam No więc jak wynika z Twojego komentarza który wystawiłeś na tibia.com wynika że wykonałeś pewien quest. Dużo osób pozwiązuje go z plotką, że posiadasz Brass Amor. A więc, o co tak dokładnie chodzi odnośnie 11x5?

Lesiu: ...słynne [11x5] Nie owijając w bawełnę, chodzi o książkę w języku orków. Jest w niej zapisany spis prezentów. I to jest wyjaśnienie dlaczego "orki potrafią liczyć tylko do 5" - bo po prostu nie miały pojemniejszych paczuszek (Vol:5). Nie wiem dlaczego nikt na to nie wpadł, przecież KM (red. Knightmare) wyraźnie pisał ze odpowiedzi są niedaleko, a książki orków i quest na prezent są praktycznie obok siebie. Osobna sprawa to dalsze części "questu". Nie mogąc się powstrzymać i nie mając pomysłów, wpadłem na pomysł wykorzystana znajomości pewnego( pomińmy jego imię) CM. Oczywiście nie pomógł mi za wiele. Jednak do rozmowy wtrącił starający się podlizać GM, który palnął coś czego chyba nie powinien nawet wiedzieć (albo zrobił to nieświadomie). Wplotło się to tak w rozmowę o RPG, ze przez jakiś czas nie mogłem tego nawet wyłowić jako jakąkolwiek wskazówkę. Po pewnym czasie wróciłem do zapisu rozmowy i już praktycznie dla "jaj" wykonałem parę czynności opisywanych przez GM. I o dziwo, NPC zaczął się inaczej zachowywać, zaczęło się wszystko układać i BUM! ...po 2 dniach pojawia się obcy mi CM z pytaniem czy mam świadomość, że za to co robię grozi mi ban za "game weakness abuse?". Po dłuższych rozmowach okazało się ze wszystkie te "mityczne" questy są aktualnie zablokowane/zmienione na inne. A to co robię omija ich nieudolną "blokadę" (co wyjaśniło dlaczego nie mogłem dotrzeć do nagrody). Błąd okazał się na tyle perfidny ze występował w paru(!) questach zablokowanych lata temu. Zdradzona mi została nagroda i to wszytko co łączy mnie z tym questem. Aktualnie prezent służy do wykonania innego questa. Zagadką jest również sposób wykrycia mojej "działalności" przez CipSoft. A mój opis... wzięła górę moja natura. Musiałem się jakoś pochwalić i udowodnić innym ze "wiem lepiej". Licząc na to iż po tych wydarzeniach quest zostanie prędko uruchomiony, zamieściłem w opisie znaczącą wskazówkę do początku questu i puściłem plotkę o posiadaniu Brass Armora. Jak widać na razie się przeliczyłem
Link do pełnego wywiadu - http://forum.hunted.pl/threads/25666...5-legend%C4%85

Książkę w języku orków Lesiu prawdopodobnie wylootował z "ucznia" Minotaura maga. Wiarygodność książki potwierdził jego kolega Pan Klocek na forum.
Edit: Oto screeny


Książka wygląda jak notatnik amber (o ile pamiętam), lecz treść jest w języku orków.

Ghazbaranica

Ghazbaranica. Tak, wiele się o niej mówiło kiedy ludzie zobaczyli tego screena:


Dawniej na stronie tibia.com można było zobaczyć, że owa osoba rzeczywiście padła od energii, ale jak wiadomo na rooku było pole z energy fieldem przed wejściem do areny z czterema potworami.



Cytuj:
20:12 Princess Sitrina [16]: hello
20:13 Ghazbaranica [8]: yea
20:13 Ghazbaranica [8]: ?
20:13 Princess Sitrina [16]: I saw youre ss. Did you be behind door?
20:14 Ghazbaranica [8]: yes
20:14 Princess Sitrina [16]: I dont belive you. Its fake!
20:14 Ghazbaranica [8]: lol
20:15 Ghazbaranica [8]: I can show you ;/
20:15 Princess Sitrina [16]: ok
20:15 Ghazbaranica [8]: stand here >>>>>>
20:15 Princess Sitrina [16]: k
20:16 Princess Sitrina [16]: lol
20:16 Princess Sitrina [16]: ;o
20:16 Princess Sitrina [16]: tell me, where is the key??
20:17 Ghazbaranica [8]: lol
20:18 Ghazbaranica [8]: I cant telll you
Tutaj cytat rozmowy pewnej osoby z ghazbaranicą. Na screenie widzimy 2 keye (prawdopodobnie otwierające drzwi do komnaty minotaura maga) i chain legs (O ile się nie mylę chain legs można wylootować z minotaura maga)

Czy to fake czy nie? Tego nie wiemy, ale prawdopodobnie ta osoba odkryła tajemnice pokoju Minotaura maga.

Cytuj:
Dnia 03.09.2007 r. o godzinie 17:58 na świecie Askara wielu graczy zauważyło biały komunikat. Dotyczył on właśnie tego potwora. (Maga, nie Minotaura ze skały!)
Cytat z tibia-wiki.net. Ciekawa sytuacja ponieważ ludzie zaczęli sprawdzać Mino hell i okazało się, że... Minotaura Maga nie ma! Ludzie stali i patrzyli się na jego komnatę przez długi czas, a maga tam nie było. Daje to kolejne przypuszczenia na istnienie questu.

Teraz pora na wyjaśnienie paru rzeczy.
Cytuj:
Pomysl Shadown Rexa byl sprawdzany kilka razy przez wiele osob, jak rowniez nie odkryto na grobach zadnych skryptow, quest jesli istnieje musi byc powiazany z 2 polami (quest moze polegac na czyms w stylu poluz cos gdzies i najdz na 2 pola, ale czemu maglujemy znowu temat Rexa?).
To był ots! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie?

Cytuj:
Propo podobieństw jeden z poziomów nad spider queen (-2 bądź -3) wygląda jak pająk?
Znowu... ludzie, podobieństwo na mapce nie ma z questem nic wspólnego... Darujcie sobie to już.

Śmieszy mnie kiedy ludzie piszą, że może to Tarantula, albo Ghoul mogą być powiązane z questem.

Tarantula symbolizuje matkę wszystkich pająków rookgaardu.
Ghoul kiedyś był na katana quest, ale teraz go nie ma ponieważ był zbyt silny, dlatego cipsoft go zamknął za ścianą na pamiątkę .

Cytuj:
Dostanie się do Minotaura Maga jest niemożliwe na 100%.
Loot:
Combat Knife (Normalnie), Brass Armor (Normalnie), Leather Legs (Normalnie), Chain Legs (Normalnie), Leather Helmet (Normalnie), Wand of Cosmic Energy (Bardzo rzadko), Mana potion (Bardzo rzadko), 0-12 Carrot (Normalnie), Minotaur Leather (Rzadko), 0-2 Torch (Normalnie), Bag (Normalnie), Taurus Mace (Bardzo rzadko), 0-2 Minotaur Horn (Normalnie), Purple Robe (Normalnie), 0-45 gp, Dead Snake

Wand of Cosmic Energy jest różdżką magiczną, a jest napisane, że na Rookgaardzie żaden gracz nie może władać magią.
Kolejna sprawa która mnie śmieszy... A powiedz mi czy z każdego orca leci Sam's old backpack? NIE! Więc z Minotaurem Magiem na rooku może być tak, że nie leci z niego ani WOCE, ani taurus mace!

Cytuj:
Historia oparta na faktach (w kilku procetach), ta historia nie jest prowokacja a rowniez nikogo nie oskarzam o spisek, to zwykla teoria ktora ma zachecic do dyskusji, a rowniez pchnac ten temat troszeczke dalej.

Pewnego dnia pewien gracz po nieustannych poszukiwaniach spike sworda (bicie mino na wiezy z firsta itp.), w koncu odnalazl go, stwierdzil "co z tego, ze lepsze hity bede nawalal, niewarto go tez sprzedawac, bo co mi przyjdzie z tych fikcyjnych pieniedzy, tak wiec sprobuje zdobyc slawe dzieki niemu". nasz mlody bochater zaczol sie chwalic spike swordem na wszystkie strony, gdy tysiace ludzi walilo drzwiami i oknami z zazdrosci, im ocza ujawil sie gm (czy tam cm), otuz gm'i (czy tam ktos inny od cipu) mieli pilnowac spokoju w wioskach, i tego aby spike sworda nie trafil w niepowolane rece (chodzi tu o milczenie posiadaczy spike sworda aby quest nie byl powszechnie znany (chociaz pewnie i tak jest zmieniany co update (o ile quest istnieje))), "jego posiadacz nie byl niczego winny (chyba,ze gm mu powiedzial "nie mow nikomu inaczej odbiore spike sworda"), wiec nie moge go ukarac.(banem)" powiedział gm,(moglo by byc glosno o usunieciu konta jesli by to gm zrobil (w koncu za co?)) tak wiec odebral mu miecz (moze mu go oddal ostrzegajac i mowiac , ze ma nikomu go nie pokazywac) ale sprawa byla nadal nie wyjasniona, tak wiec gm ktory mial zaufanego czlowieka powiedzial mu "powiedz, ze ss'a dalas mu w ramach przyjazni i tam jeszcze kilka itemek."(ktorych nikt nie widzial, dziwne, ze chwalil sie tylko ss'sem), ten czlowiek tak uczynil, gdy ludzie pytaja go
"jakie itemy jeszcze zgarnelas z maina?" wymieniajac dodaje:"i jeszcze kilka zeczy ale kto by je tam spamietal" (kazdemu moze sie zapomninec o itemach, ktore wstrzasnely swiatem tibi).
Przeczytałem kilka linijek tego i zwątpiłem. NA PRAWDĘ! Widząc ortografie nawet nie chciało mi się czytać do końca, ale wydaje mi się, że chodzi tu o Slythię.
Link do wywiadu ze Slythią - http://www.forum.hunted.pl/threads/13349-Wywiad-ze-Slythi%C4%85-by%C5%82%C4%85-posiadaczk%C4%85-Spike-Sword-na-Rookgaardzie.

I tak na przyszłość: Ludzie zastanówcie się co wy piszecie, bo piszecie takie głupoty, że oczy bolą, a mózg się przegrzewa. Od czytania takiego "info z dupy" można rozum stracić .
Mam nadzieje, że wniosłem co nie co do tego tematu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu zagadki .

Ostatnio edytowany przez Nexii - 25-07-2011 o 01:15. Powód: Poprawki...
  Odpowiedz z Cytatem