Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2008, 11:20   #3
Fureyka
Chica mala
 
Fureyka's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2006
Lokacja: España
Wiek: 35

Posty: 584
Domyślny

System kont

Zapomniałem swoje hasła i/lub numeru konta. Co mogę zrobić?
Jeśli zapomniałeś swoje hasło i/lub numeru konta, skorzystaj z Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta). Sprecyzuj swój problem i podążaj za wskazówkami. Pamiętaj, że nowe hasło i/lub nazwa konta mogą zostać Tobie przekazane jedynie drogą mailową na adres, który podałeś przy personalizacji konta. Jeśli straciłeś dostęp do swojej poczty, spróbuj go odzyskać. Gdy Twoje konto jest spersonalizowane, możesz łatwo zmienić adres e-mail za pomocą recovery key. Jeżeli konto nie jest spersonalizowane, zapytaj o pomoc swojego dostawcę pocztowego. Gdy konto jest zarejestrowane a recovery key został zgubiony, możesz poprosić o nowy przez Lost Account Interface. Pamiętaj, że wyrobienie nowego numeru kosztuje 5EUR. Gdy posiadasz dostęp do maila podanego podczas personalizacji konta, proszę uzyć Lost Account Interface i poprosić o nowe hasło i/lub nazwę konta. Z przykrością musimy poinformować, że jeśli nie możesz odzyskać swojego konta za pomocą Lost Account Interface, my również nie będziemy w stanie Ci pomóc.

Dlaczego powinienem spersonalizować moje konto?
Personalizacja Twojego konta jest ważną rzeczą zabezpieczającą je. Personalizując konto otrzymasz recovery key. Numer ten pozwala Ci, na natychmiastową zmianę adresu e-mail i pomaga w szybkim odzyskaniu konta, w razie straty dostępu. Co więcej, korzystać z czasu premium i być tutorem, mogą tylko osoby ze spersonalizowanym kontem.

Jak mogę spersonalizować moje konto?
Jeśli Twoje konto nie zostało jeszcze spersonalizowane, możesz znaleźć taką informacje na górze strony Twojego konta: "You can register your account for increased protection. Click on "Register Account" and get your free recovery key today!" Jeśli posiadasz taką komendę, podążaj za wskazówkami:
  1. Kliknij na "Register Account".
  2. Uważnie przeczytaj informacje na następnej stronie.
  3. Wpisz swoje dane osobiste. Jeśli kiedykolwiek będziesz wyrabiał nowy recovery key, te dane zostaną wydrukowane na kopercie listu. Jeśli wpiszesz złe dane, nie będziesz w stanie otrzymać tego listu.
    • First Name: Jest to Twoje imię, te które możesz znaleść na swoim dowodzie osobistym. Nie wpisuj tu imienia swojej postaci.
    • Last Name: Jest to imie, które dzielisz ze swoją rodziną (nazwisko). Wypełnij je zgodnie ze swoim dowodem osobistym.
    • Street Adress: Musisz wpisać tu nazwę ulicy, na której mieszkasz oraz numer domu/mieszkania. W drugiej linijce wpisać możesz dodatkowe informacje potrzebne do korzystania z poczty.
    • Postal Code: Jest to kod charakteryzujący miasto lub obszar, który zamieszkujesz. Znany jako kod pocztowy.
    • City: Wpisać tu należy nazwę miasta, w którym mieszkasz.
    • Country: Musisz bardzo uważać przy wybieraniu Twojego państwa z listy. Sprawdz swój wybór dwa razy.
    • Date of Birth: Jest to informacja potrzebna to tworzenia statystyk. Prosimy o podanie właściwej daty. Nie będziesz już mógł zmienić tej informacji.
    • Gender: Ta informacja potrzebna jest tylko do statystyk. Nie można jej później zmienić.
  4. Po kliknięciu na "Continue", zapytany zostaniesz o zweryfikowanie swoich danych i potwierdzenie ich Twoim hasłem. Sprawdź czy wszystkie informacje zostały wpisane poprawnie. Wprowadź hasło i kliknij na "Submit", jeśli wszystkie informacje są poprawne, lub kliknij na "Back", jeśli musisz coś zmienić.
  5. Na następnej stronie zostanie wyświetlony Twój recovery key. Musisz uważnie go zapisać, gdyż nie dostaniesz e-maila zawierającego ten numer, ani nie będziesz mógł go sprawdzić w żaden inny sposób.

Jak mogę zmienić moje dane personalne?
Aby zmienić dane personalne, proszę podążać za instrukcjami podanymi poniżej:
  1. Aby zmienić dane personalne, zaloguj się na stronę swojego konta i kliknij na "Edit".
  2. Popraw podane informacje a zmiany potwierdź hasłem. Gdy skończyłeś, naciśnij "Submit".
  3. Uważnie przeczytaj informacje podane na następnej stronie. Otrzymasz również email informujący Cię o prośbie zmiany danych personalnych. Zauważ, że dane nie zostały jeszcze zmienione, tylko poprosiłeś o tą zmianę. Teraz zobaczysz taką informację na górze Twojej strony: "A request has been submitted to change your account registration. You must wait until [DATA] in order to confirm the new account registration data. Please cancel the request if you do not want your account registration to be changed!". Po okresie 30 dni, na stronie konta pojawi się taka informacja: "A request has been submitted to change your account registration. You can now confirm the changes of the account registration to finalise them. Please cancel the request if you do not want your account registration to be changed!"
  4. Aby potwierdzić zmiany, kliknij na "Edit", na samej górze strony.
  5. Na następnej stronie, proszę nacisnąć na "Accept", aby zakończyć zmienianie danych personalnych.
Proszę zauważyć, że nie możliwa jest zmiana Date of birth (data urodzenia) i Gender (płeć). Nie przejmuj się jednak, gdyż przy zdobywaniu nowego recovery key, tylko imię i adres muszą być poprawne.


Jak mogę dostać nowy recovery key?
W przypadku zagubienia recovery key, można wyrobić nowy. Jednakże, proszę zauważyć, że usługa ta kosztuje 5EUR.
Aby poprosić o nowy recovery key, proszę otworzyć Lost Account Interface. Sprecyzuj swój problem i podążaj za wskazówkami. Zostaniesz przekierowany do formy płatności, gdzie musisz wpisać szczegóły dotyczące płatności. Gdy Twoja opłata została potwierdzona, list pocztowy zostanie wysłany na adres podany podczas personalizacji konta. List ten zawiera confirmation key (numer potwierdzający). Skorzystaj ponownie z Lost Account Interface, wybierając "I need a new recovery key." a następnie "I have already received the letter with the confirmation key for a new recovery key." i wpisz confirmation key. Twój nowy recovery key zostanie teraz wyświetlony. Numer pokazany będzie tylko raz, nie dostaniesz emaila zawierającego nowy recovery key, więc upewnij się, że zapisałeś go poprawnie a przetrzymywany jest w bezpiecznym miejscu.

Wciąż czekam na list z numerem potwierdzającym moje zamówienie nowego recovery key’a. Kiedy go otrzymam?
W zależności od tego gdzie mieszkasz, otrzymanie listu może trwać do 4 tygodni. Pamiętaj, że list zostaje wysłany tylko na adres podany podczas personalizacji.
Proszę zauważyć, że jeśli adres został niedawno zmieniony i chcesz zamówić nowy recovery key, musisz czekać 30 dni, a następnie zaakceptować zmiany na stronie swojego konta. Każdy list z confirmation key`em, który został zamówiony przed zaakceptowaniem zmiany danych, zostanie wysłany na poprzedni adres.

Otrzymałem wiadomość "A wrong password has been entered 5 times in a row". Dlaczego?
Aby uchronić swoje konto przed próbą hackowania, nie możesz zalogować się na Twoje konto przez 5 min, jeśli błędne hasło zostało wpisane 5 razy z rzędu. Po prostu zaloguj się po odczekaniu tego czasu. Proszę sprawdzić (tutaj) jak chronić swój komputer przed wejściem nieporządanych osób na wasze konto.
Jeśli zapomniałeś hasła lub jeśli hacker je zmienił, proszę skorzystać z Lost Account Interface w celu odzyskania dostępu do konta.

Otrzymałem wiadomość "Wrong account data has been entered from your IP address too often". Dlaczego?
Ze względów bezpieczeństwa, adresy IP zostają blokowane na 30 minut, jeśli złe hasło było z niego wprowadzane wiele razy i w krótkich odstępach. Każde ponowne wpisanie złego hasła w tym odstępie czasu, odnawia okres oczekiwana z powrotem do 30 minut. Jeśli internet w Twoim komputerze pochodzi z sieci lokalnej, a jesteś pewien, że wpisujesz poprawne hasło skontaktuj się z administratorem sieci w celu odkrycia, kto blokuje adres IP i skonfigurowanie połączenia tak, aby nie było to już więcej możliwe. Jeśli problem się powtarza, pomyśl o zmianie dostawcy internetowego.
W przypadku, gdy zapomniałeś hasła lub zostało ono zmienione przez hakera, skorzystaj z Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania kont). Poprawne hasło zostanie wysłane na adres e-mail, który podałeś przy rejestracji, co potwierdzi, że jesteś prawowitym właścicielem tego konta.

Zmieniłem swój adres e-mail i teraz nie mogę się zalogować do mojego konta. Co mam robić?
Jeśli zmieniłeś adres e-mail w ustawieniach swojego konta, nowe hasło zostanie wysłane na nowy adres. Sprawdź swoje konto e-mail w celu otrzymania nowego hasła. Jeśli nie odebrałeś od nas maila z hasłem w ciągu ostatnich kilku godzin, istnieje możliwość, że wprowadziłeś niepoprawny adres. Nie martw się. Zmiany przy obu adresach i haśle zostaną cofnięte, jeśli nie zalogujesz się na swoje konto w ciągu 24 godzin po wysłaniu wiadomości z hasłem. Po prostu zaczekaj ten jeden dzień, i zaloguj się korzystając ze swojego starego hasła. Jeśli wciąż masz zamiar zmienić swój adres e-mail, spróbuj zrobić to ponownie.

Adres e-mail, na który było zarejestrowane moje konto został shakowany. Co mam robić?
Jeśli straciłeś dostęp do adresu email, postaraj się przepisać swoje konto na inny email. Zakładając, że konto jest spersonalizowane, możesz w łatwy sposób ustalić nowy adres email, używając recovery key. Jeśli straciłeś swój recovery key, możesz poprosić o nowy przez Lost Account Interface. Proszę zauważyć, że usługa ta kosztuje 5 EUR.
Jeśli konto nie zostało jeszcze spersonalizowane, możesz to zrobić, a następnie użyć recovery key do zmiany adresu email. W przeciwnym razie, możesz wybrać opcję "Change email address" na stronie Twojego konta, aby zainicjować zmiane adresu email. Pamiętaj, że ta prodecura trwa 30 dni.
Jeśli Twoje konto nie zostało spersonalizowane, a Ty straciłeś dostęp do konta w Tibii i adresu email, spróbuj zapytać swojego dostawcę poczty internetowej o pomoc w odzyskaniu hasła do maila. Gdy odzyskasz już adres email, skorzystaj z Lost Account Interface, aby odzyskać dostęp do Twojego konta. Pamiętaj, aby spersonalizować Twoje konto tak szybko, jak otrzymasz do niego dostęp. Również polecamy zaznajomić się z możliwymi zabezpieczeniami Twojego konta email.

Ktoś uzyskał dostęp do mojego konta i zmienił hasło (shakował konto). Co mam robić?
Po pierwsze powinieneś sprawdzić w jaki sposób ktoś mógł dostać się do Twojego konta i upewnić się, że nie stanie się to ponownie! Przeczytaj nasze wskazówki bezpieczeństwa, aby zdobyć pożyteczne informacje jak zidentyfikować i usunąć problem. Pamiętaj, że jeśli będziesz próbował odzyskać konto przed usunięciem problemu, haker może włamać się do niego ponownie. Gdy rozwiązałeś już problem, możesz odzyskać dostęp do konta korzystając z Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania kont).
Ostrzegamy, że gdy nie będziesz w stanie odzyskać swojego konta poprzez Lost Account Interface, nasza mailowa pomoc użytkownika także nie będzie mogła Ci pomóc.

Dlaczego nie otrzymałem maila wysłanego przez Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta) lub przez Customer Support?
Zawsze, gdy wysyłasz prośbę o wysłanie nowego hasła w Lost Account Interface, wysyłamy e-mail zawierający klucz potwierdzający na adres, na który zarejestrowane jest konto. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze maila, możliwe jest, że niemogliśmy tego dokonać z jakiegoś powodu. Jeśli wciąż nie otrzymałeś maila, istnieje kilka możliwości, dlaczego tak się nie stało. Upewnij się, że filtr antyspamowy w Twojej poczcie nie zablokował maila od nas. Twoja skrzynka odbiorcza nie może być też pełna. Możliwe, że otrzymałeś maila w normalnym folderze ale później został on przeniesiony do foldera "śmietnik". Tibia maile powinny być zaznaczone jako "Nie śmieci" i "Nie spam". Aby mieć pewność, że zawsze otrzymasz maile od [email protected], [email protected] i [email protected].

Dlaczego w Lost Account Interface (interfejs odzyskiwania konta) nie ma opcji generowania nowego hasła?
Gdy raz wniosłeś prośbę o nowe hasło, nie możesz wnieść następnej, zanim nie dokończysz procedury przy pierwszej lub, gdy nie minęły jeszcze 24 godziny od zakończenia poprzedniej. Po prostu zaczekaj jeden dzień. Wtedy pierwsza prośba zostanie anulowana i będziesz mógł ponownie skorzystać z Lost Account Interface.

Czy możliwe jest przeniesienie jednej lub kilku postaci na inne konto?
Nie. Każda postać jest przypisana tylko do jednego konta, i nie ma możliwości przeniesienia jej na inne.

Czy możliwe jest przeniesienie postaci na inny świat (serwer)?
Tak, możesz przenieść postaci na inny świat gry, za opłatą € 19.95.

Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele ograniczeń, np. można przesyłać tylko jedną postać raz na 6 miesięcy, można przenosić postacie ze światów z tych samych lub bardziej rygorystycznych przepisów PvP, oraz postacie, które chcemy przenieść nie mogą mieć red lub Black skulla, lub które są wpisane w rejestrze karnym.

Szczegółowe informacje na temat transferu postaci, proszę sprawdzić w manualu.


Czy mogę zmienić nazwę mojego konta?

Tak, można zmienić nazwę konta za opłatą € 4,95.

Aby to zrobić, zaloguj się na stronie swojego konta. W zakładce Informacje ogólne, kliknij na przycisk "Rename Account". Na następnej stronie wpisz nową nazwę konta. Proszę używać bezpiecznej kombinacji liter i cyfr, które nie będzie można łatwo odgadnąć. Następnie zatwierdź zmiany. Teraz możesz zapłacić za tę usługę przez kliknięcie na " Purchase". Pamiętaj, że możesz tylko zapłacić kartą kredytową za pośrednictwem systemu płatności Tibia lub przez odsprzedawcę dla tej usługi.
Tak długo, jak będzie zmieniana nazwa konta i nie jest opłacona usługa można ją anulować lub zmienić wybraną nową nazwę konta w zakładce Extra Services w każdej chwili na stronie konta.

Jeżeli już wcześniej zapłaciłeś za zmianą nazwy konta, przejdź do działu Extra Services na stronie swojego konta. Kliknij na "view", aby zobaczyć szczegóły. Kliknij na "Edit ", aby wprowadzić nową nazwę konta. Po potwierdzeniu nazwa konta zostanie zmieniona.

Jak mogę usunąć moje konto?
Natychmiastowe usunięcie konta jest niemożliwe. Jednakże, gdy wszystkie postacie, które znajdują się na koncie zostaną skasowane, po kilku miesiącach kasacji ulegnie całe konto.

Kiedy postacie są kasowane automatycznie?
Postacie są kasowane automatycznie, jeśli nie zalogowały się do gry przez okres n miesięcy, gdzie n jest równe poziomowi postaci. Zauważ, że zasada ta odnosi się tylko do postaci z darmowym kontem. Postacie posiadające czas premium, nie zostaną automatycznie skasowane.
Gdy postać zostanie usunięta, przez pewien czas jej imię będzie zablokowane przed ponownym użyciem, w celu upewnienia się, że nowo stworzona postać nie będzie rozpoznawana jako postać, która wcześniej posiadała to imię.
Proszę zauważyć, że jeśli postać nie była używana przez 2 lata (720 dni), zostanie ona usunięta bez względu na poziom.

Czy mogę zmienić imię mojej postaci?

Tak, można zmienić nazwę swojej postaci za opłatą € 6,95.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto. Kliknij na "Edit" obok postaci, której chcesz zmienić imię. Kliknij w przycisk "Change Name". Na następnej stronie wpisz nowe imię postaci. Należy pamiętać, że również nowe nazwy nie mogą naruszać Tibia Rules w innym wypadku istnieje ryzyko namelock’a lub nawet bana. Następnie potwierdź zmianę nazwy postaci. Teraz możesz zapłacić za tę usługę przez kliknięcie na "Purchase". Pamiętaj, że możesz tylko zapłacić kartą kredytową za pośrednictwem systemu płatności Tibia lub przez odsprzedawcę dla tej usługi.
Tak długo, jak będzie zmieniana nazwa postaci i nie jest opłacona usługa można ją anulować lub zmienić wybraną nową nazwę konta w zakładce Extra Services w każdej chwili na stronie konta.


Jeżeli już zapłaciłeś za zmianą nazwy postaci z góry, przejdź do sekcji Extra Services na stronie swojego konta. Kliknij na "view", aby zobaczyć szczegóły. Kliknij na "Edytuj", aby wprowadzić nową nazwę postaci. Po potwierdzeniu, chęci zmiany nazwy postaci nazwę postaci zmieni się w mgnieniu oka. Tak, możesz zmienić nazwę konta w wysokości € 4,95.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto. W sekcji Informacje ogólne, kliknij na przycisk "Rename Account". Na następnej stronie wpisz nową nazwy konta. Proszę używać bezpiecznej kombinacji liter i cyfr, których nie można łatwo odgadnąć. Następnie zatwierdź zmiany nazwy konta. Teraz możesz zapłacić za tę usługę przez kliknięcie na " Purchase ". Pamiętaj, że możesz tylko zapłacić kartą kredytową za pośrednictwem systemu płatności Tibia lub przez odsprzedawcę dla tej usługi.
Tak długo, jak będzie zmieniana nazwa konta i nie jest opłacona usługa można ją anulować lub zmienić wybraną nową nazwę konta w zakładce Extra Services w każdej chwili na stronie konta.


Jeżeli już zapłaciłeś wcześniej za zmianę nazwy konta, przejdź do działu Extra Services na stronie swojego konta. Kliknij na "view" za odpowiedni wpis, aby zobaczyć szczegóły. Kliknij na "Edit", aby wprowadzić nową nazwę konta. Po potwierdzeniu, chęci zmiany nazwy konta zostanie ona zmieniona.

Pojawia się komunikat “Ta nazwa jest obecnie używana”, chociaż nie ma postaci o takiej nazwie. Dlaczego?

Nazwa, której szukasz została wykorzystana przez innego gracza, który został usunięty jakiś czas temu. Istnieje wiele czynników, które określają, ile czasu musi minąć, zanim będzie można ponownie użyć nazwy usuniętej postaci. To może trwać kilka miesięcy lub nawet kilka lat. Z tego powodu, radzimy wybrać inną nazwę postaci.
__________________



Polska supported fansite!
Newsy, forum, download, poradniki, kalkulatory, analizator serwer loga, występowanie bossów i wiele innych!

Ostatnio edytowany przez Slythia - 07-01-2011 o 22:52.
Fureyka jest offline   Odpowiedz z Cytatem