Zobacz pojedynczy post
stary 02-05-2006, 00:39   #19
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

muszę niektóre dzieci uciszyć
tak - Dragon Ball i Pokemon to ANIME
NIE istnieje coś takiego jak 'podanime'
Pokemon jest pozycją komercyjną, przeznaczoną dla młodego widza, mającą na celu rozpowszechnienie gry
DragonBall był komedią, która poprzez swą sporą popularność rozrosła się i to ją zniszczyło czyniąc z niej pozycję komercyjną
jasne?

chyba nie będę powtarzać za wieloma osobami niektórych pozycji
należy jednak wziąć pod uwagę, że niektóre rzeczy przeznaczone są dla starszego widza, nie tylko ze względu na przemoc, ale także ze względu na treści jakie zawiera bądź przekazuje
niekiedy widz może nie dorastać do anime

godne polecenia jest według mnie
The Twelfe Kingdoms - anime oparte na powieści jednej, dobrze oddaje emocje postaci w dziwnych sytuacjach
Meine Liebe - można zaliczyć do historycznych anime, ale dziejące się rzeczy w pewnym nieistniejącym księstwie
GantZ - pozycja dla starszych
Noein - dość interesujące anime
Jigoku Shoujo - coś w rodzaju 'paktu z diabłem' w postaci małej dziewczynki, która się mści za krzywdy osoby, z którą zawarła pakt

Full Metal Panic - dobra komedia
Black Cat - anime akcji
Samurai Deeper Kyo - dobra komedia osadzona w ostatnich latach 'samuraji'
Basilisk - dość krawa seria, związana z historią Japonii

i wiele innych pozycji
ale to wszystko zależne jest od tego, czego oczekuje ktoś po danej serii - gdzyż każdy może podać coś innego, co on lubi, a osoba, która się pyta może preferować zupełnie inne rzeczy

dlatego też zawsze należy sprecyzować czego się szuka

d.Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem