Temat: Prawo Secury
Zobacz pojedynczy post
stary 03-07-2004, 09:17   #9
Andrew [AfR]
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2004
Wiek: 38

Posty: 65
Świat: Thoria
Domyślny

SPROSTOWANIA!!! (Jestem tylko czlowiekiem, nie bijcie )

Cytuj:
Witam.

Andrew, pozwole sobie na małe poprawki, niemniej uważam, że twoje posty są dobrze napisane.

A mianowicie...

Za nie stosowanie się do nieoficjalnego Securańskiego prawa przewidywane są dwie główne kary:

- Embargo - (zlekka błędnie określane przez Andrew'a jako Shadowing, co jest zgoła odmienne), czyli odcięcie gracza nie stosującego sie do w/w praw, co odbywa się poprzez odmowę wymiany jakichkolwiek przedmiotów z tą osobą oraz odmowę przyjęcia takiej osoby do gildii. Jednakże Embargo nie ogranicza się tylko do tego, gdyż także stosuję się odmowę np. uczestniczenia w różnych konkursach, polowaniach i tym podobnych "imprezach" organizowanych na Securze.

- Shadowing - Jest to forma bezpośreniej "kary" za złamanie w/w praw. Jezeli ktoś coś ukrał Tobie, ty masz prawo sie przebrać tak jak on (lub na szaro, by wyglądać jak cień; Shadow - cień) i podążać za złodziejem wszędzie, i mam na myśli wszędzie, tam gdzie on, tam Ty. On sie wyloguje, Ty czekasz chwile, potem możesz odejść, ale jak sie znów zaloguje, Ty go znajdujesz i podążasz za nim bez przerwy. Wielokrotnie ta metoda okazala sie skuteczna, i zdenerwowani złodzieje oddawali łupy o dość pokaznej wartości.

Ponadto narzędzie przeszukiwania BlackListy (tzw. BlackList Search Tool) znajduje sie tu: http://blacklist.silverguardians.de/

Oryginalne prawo było zebrane głównie przez Dondreus'a a Sairyiah udoskonaliła to prawo gdyż to ona zajmuje się Czarną Listą a nowe narzędzie do przeszukiwań umożliwiało dodanie, wielce potrzebnych, kategorii. "Oryginał" praw jest niestety zbyt głęboko w gąszczu forumowego spamu, by go znaleźć.

Wydaje mi się ze to wszystko co miałbym do dodania.

Pozdrawiam,
Drek

PS. Nieoficjalne Securanskie Prawo ma za zadanie ograniczenie ilości źle zachowujących się graczy poprzez edukację. Pamietajmy, że jeżeli nowy gracz bedzie widział dookoła tylko zło to stanie się zły, gdyż bedzie myślał, że to jest normalne.
Cytuj:
Dzieki Drek

Nigdy nie umialem nawet wypowiedziec slowa Embargo. Lol wydawalo mi sie trudnym slowem ala spanish

Ale jeszcze raz dziekuje Z lenistwa nie chcialo mi sie szukac Prawa Dondreusa, jesli w ogole jeszcze jest na forum ;-)
EDIT:
Tlumaczenie FAQ z Blacklist of Secura:

http://www.tibia.pl/thread.php?threa...da07de5&page=1
__________________
Potrzebujesz relaksu podczas huntu, treningu, czy robienia runow? Zajrzyj: www.tibiatalks.blogspot.com
Andrew [AfR] jest offline   Odpowiedz z Cytatem