Zobacz pojedynczy post
stary 12-05-2009, 23:41   #38
gloryoftheoldtibia
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2009

Posty: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wojtek19
Nie mam aktualnie przy sobie passow ale wbije tam swoje "Signed" ;P
Dziękuję Wojtek19. Nie zapomnij też o feedbackform - to pewnie nawet ważniejsza sekcja.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Maldoryz
Starą tibię tworzyli ludzie.
Myslisz, ze jezeli bedzie taki serwer, to gra bedzie lepsza? Będzie jeszcze gorsza. Masa nowych botów i maszynek do expienia. Nie wystarczą ci OTSy?
Cóż, na tego typu pytania (czy może zarzuty) odpowiadałem już wielokrotnie, dlatego nie będę się rozpisywał (jeśli chcesz poczytać więcej to zapraszam do tematów podanych przez redfaction).

Zacznijmy od odpowiedzi na pierwsze pytanie - "...gra bedzie lepsza?"
Zależy dla kogo, dla Ciebie może i nie, nie mam pojęcia, ale dla mnie? Dla mnie i dla wielu ludzi preferujących dawne zasady, gra jak najbardziej będzie lepsza, znacznie lepsza (myślałem że to oczywiste).

Dalsza część twojej wypowiedzi porusza wątek tzw. cheaterów. To bardzo typowa postawa (czy może obawa) - wydaje się ona jednak zupełnie błędna.
W związku z tym, że Retro-serwerów będzie znacznie mniej, niż tych standardowych, tworzenie botów nie będzie dla ich twórców tak opłacalne.
Poza tym, serwer tego typu, w głównej mierze powinien zgromadzić graczy, którzy są zainteresowani grą jako taką, więc sprzedaż postaci też będzie utrudniona (w związku z mniejszą ilością potencjalnych klientów).
Dodatkowo zastanawia mnie jaki jest sens oszukiwania na serwerze, na którym było by to utrudnione, do tego mniej opłacalne, kiedy można robić to na pozostałych 74, bez jakichkolwiek ograniczeń.

Aha, a czy nie wystarczą mi OTS'y? Odpowiedź jest prosta - nie. Skąd w ogóle to pytanie? Jaki to ma związek z całą sprawą? Co OTS'y mają wspólnego z oficjalnym Retro-serwerem?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zokar
Serwery Retro szybko by upadły, ludzie wolą grać na nowościach niż na starych jak świat rzeczach. Jeżeli Cipsoft to naprawdę napisał to może istnieje 5-10%? szansa żeby je dodali, wątpię żeby się cofnęli, ludzie wolą iść do przodu niż do tyłu. Kto wie, może coś w następnych update dodadzą jakieś elementy starej tibi. Nikt nie wie, możemy tylko czekać i zobaczyć co się stanie.
Dziwne założenie.
Przede wszystkim, nie mówimy tu o przekształceniu obecnej Tibii w tą sprzed paru lat. Mowa jest jedynie o założeniu jednego, bądź paru nowych serwerów. Nikt nikomu nie karze się cofać. Nikt nikogo na siłe nie ciągnie na takowy świat.
Grali by tam tylko zainteresowani ludzie, a zapewniam Cie, jest ich wielu.
Gdyby ich nie było, gdyby byli tylko Ci, którzy jak to określiłeś "wolą grać na nowościach niż na starych jak świat rzeczach" nie powstałaby również taka propozycja. To chyba logiczne?
Nie widzę najmniejszego powodu dla, którego miałby on szybko "paść".
Rzesza graczy byłaby zachwycona myślą o grze, która nie zmieniałaby się tak dynamicznie jak do tej pory. W końcu stałe, pewne zasady, w końcu świadomość, że nic nie zmieni się na gorsze, że dawne osiągniecia nie stracą na wartości. Musisz wziąć pod uwagę, że dla "niektórych" to ważna sprawa.

Swoją drogą polecam przeglądnięcie sobie statystyk serwerów. Na wielu z nich maksymalna kumulacja graczy nie przekracza 400, nawet w weekendy w godzinach szczytu. Jak jednak widać, nikt nie stara się ich zamykać czy nawet połączyć. Skąd więc pomysł na upadek Retro-server'a którym zainteresowanie, na samym forum tibia.com, wyraża ponad 6 tysięcy osób - nie mam pojęcia.

Ostatecznie, nawet jeśli was taki serwer nie interesuje, weźcie pod uwagę jeden fakt - cały ten pomysł nie ma wpływu na obecny gameplay, nikomu nie zrobi krzywdy, nie zepsuje gry.
Jaki jest więc powód by być przeciwko? Chyba tylko niechęć do radości innych ludzi.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez gloryoftheoldtibia - 13-05-2009 o 00:11.
gloryoftheoldtibia jest offline   Odpowiedz z Cytatem