Zobacz pojedynczy post
stary 06-03-2004, 17:27   #1
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny Regulamin #tibia.pl!

Jako iż wiele ludzi nie wie jak sie zachować na IRCu razem z Scorcerer'em napisaliśmy ten krótki i przejrzysty REGULAMIN:
<edit="05.02.2006" user=Scorcerer>
Dodałem główny punkt, punkt 0, przerobiłem kilka innych na bardziej czytelne i mniej "luźne", usunąłem punkty 24 oraz 25, wykasowałem wpisy typu "łąmanie=kick, recydywa=ban", usunąłem błędy ortograficzne (przynajmniej te, na które zwrócono uwagę) - podziękowania dla MacDadan'a, dołączyłem pierwszą wersję jako załącznik.
</edit>


Korzystanie z kanału IRC jest PRZYWILEJEM, a nie PRAWEM. Podobnie jak z korzystaniem z każdej innej sieci IRC (rada: poczytaj MOTD)

0. Pamiętaj, że na kanale obowiązują również zasady:
Netykiety
Tibii
Forum
oraz, w szczególności, ZASADY PISOWNI UŻYWANE W JĘZYKU POLSKIM.

1. Zachowuj się. Byle jak, ale się zachowuj. Staraj się być przyjacielski, nikt nie lubi n00bów i debili.....

2. NIE SPAMUJ!! To chyba latwe do zrozumienia. Łamanie tego punktu będzie karane BANEM i to NATYCHMIAST!! Nikt nie lubi spamerów, bo nikt nie chce czytać 1763254 linijek takich textów: "SPRZEDAM ULTRA-WYWALONEGO W KOSMOS-SUPER Fire Sworda!! JEDYNE 91549163254K!!!!" Wiec prosze NIE SPAMUJ!

3. Nie proś o Opa (@) anie Voice'a (+). Nikt nie lubi textów "plx plx plx plx", a już zwłaszcza Opy kanału. Nieprzestrzeganie grozi kickiem, naprzykrzanie sie banem.

4. Nie pisz na priv OPa bez wyraźnej przyczyny. NIE JESTEŚMY GM'ami ani CIP'ami, nie możemy NIC zrobić z serwerami! Zamiast zawracać nam głowe, napisz maila do prawdziwego GM'a na tibia.com. A jeżeli w ten sposób liczysz na szybsze załatwienie swojej sprawy, to już możesz zapomnieć o tym kanale.

5. Jeszcze raz: NIE JESTEŚMY GM'ami !!! Nie dajemy banów, nie kasujemy kont ani nie mamy ŻADNEGO wpływu na pracę serwerów. Wiec nie proś o nic takiego.

6. !!!WAŻNE!!!
NIE PROŚ O ŻADNE MACRA, HACKI, KODY DO TIBII, GDYŻ JEST TO NIELEGALNE, A POZA TYM NIKT NIE LUBI OSZUSTÓW. TO SAMO DOTYCZY SPRZEDAŻY KONT/POSTACI!!.

7. Nie proś nikogo o numer konta/hasło. Nikt nie chce tego podawać, a podawanie się za GM'a, CIP'a, Concusellora i próba wyłudzenia numeru/passa to BAN natychmiastowy.

8. Kij Ci w nery jeżeli nie potrafisz rozmawiać bez wyłączonaego CAPS-LOCK'a i polskich liter. Nie używaj ich. Zwłaszcza jeżeli chcesz coś sprzedać/kupić. Tak, możesz ogłaszać swoją ofertę, ale bez CAPS'a i spamu. Jak komuś zależy na kupnie, to zauważy.

9. Zostałeś zbanowany? ojej ]:->. Sorki, ale prawdopodobnie złamałeś jakąś zasadę. Jeżeli sądzisz że zostałeś niesłusznie zbanowany, możesz napisać MSG do OPa który dał Ci bana (tylko kulturalnie). Jeżeli on nie chce z tobą rozmawiać, powinieneś dać sobie spokój. To sie nazywa sprawiedliwość.

10. Użytkownicy z Voice (+) mają zawsze rację.
Jeżeli Voice nie mają racji, to OPy (@) ją mają.
Jeżeli OPy też nie mają racji, to Scorcerer ma ją z pewnością.

11. Nie bądź głupi i nie używaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oraz ?????????????????????????????????????, jeden znak wystarczy.

12. Uważaj jak sie wyrażasz. Przeklinanie niestety jest częścią języka polskiego, ale co za dużo, to niezdrowo.

13. Nie proś nas o założenie ci konta w Tibi! Jak nie potrfaisz tego sam zrobić to nie graj w Tibie.

14. Nie pytaj o rzeczy banalne które można znaleść na stronie, forum lub w tutorialach.

15. Nie próbój wciskać kitu że jesteś niewiadomo jaki wymiatacz bo to i tak wyjdzie na jaw. Pamiętaj że IRC nie daje ci anonimowości.

16. Jeżeli wejdziesz na kanał wypada się przywitać z obecnymi ludzmi. Jeżeli coś się zapytasz a po 1min. nie dostaniesz odpowiedzi to nie wylogowuj się, część ludzi może być AFK albo są zajęci, ale po chwili napewno zerkną na monitor i udzielą ci odpowiedzi.

17. Nie wrzeszcz textów typu: "WSTAWAĆ WSZYSCY!!!", "CO ZA POWALONY KANAŁ NIKOGO NIE MA!!!", "EJ LUDZIE GADAJCIE COŚ!!!".

18. Nie mów: "dajcie jakiś temat do rozmów". Jak nikt nic nie gada to sam coś wymyśl. Operatorzy nie są od dawania tematów.

19. Jeżeli ktoś ma w nicku napisane: 4w, afk, busy, gra, zajęty, away, off, sleep itp. To NIE ZAWRACAJ MU GŁOWY BO I TAK RACZEJ NIE ODPOWIE... Jedynie w nadzwyczajnych przypadkach, np. łamanie powyzszego regulaminu itp. możesz go zawołać ale i tak szanse na jego odpowiedź w takich przypadkach są znikome.

20. Zapoznaj się z TIBIA RULES i pamiętaj że obowiązują one także na #tibia.pl

21. Nie loguj się używając nicka podobnego do innego IRC'owicza. Nie używaj bezsensownych nicków, np. hsdkhfslfahfjls, kupa, pomocy, oraz nie używaj wulgarnych nicków. Jeżeli rozmawiamy, to rozmawiamy z czlowiekiem, a nie kimś, kto ma na imię "*****ogłowy"

22. Nie pytaj jaka profesja jest lepsza! To zalezy tylko odciebie kim chcesz grać! Lepiej się spytaj jakie są zalety i wady każdej profesji i sam wywnioskuj kto bardziej tobie pasuje.

23. Czytaj Topic(temat) po wejściu na #tibia.pl!

24. Operatorzy nie beda rozstrzygac kto zaczal sie wyzywac i kłócić. Jezeli zaczniesz innych wyzywac to spodziewaj sie bana albo kicka.

Jeśli macie jakieś sugestje lub zastrzeżenia co do tego regulaminu to piszcie.

Jeżeli ktoś coś wymyśli zostanie to dodane.
Załączone pliki
Typ pliku: txt regulamin-1.0.txt (4.7 KB, obejrzeń: 891)

Ostatnio edytowany przez $corcerer - 05-02-2006 o 00:54.
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.