Zobacz pojedynczy post
stary 30-05-2007, 13:15   #38
hide
Użytkownik Forum
 
hide's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004
Wiek: 36

Posty: 878
Imię: Hidetaka
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 130
Poziom mag.: 74
LOL

Jak masz miejsce na dysku to sprobuj otworzyc pliki z aparatu VirtualDub (1.6 lub nowszym - darmowy). Wejdz w którąś z zakładek na górze (nie mam teraz programu pod reka, zeby sprawdzic) bedzie w niej opcja "compression...". Wejdz w nia i z listy wybierz "Uncompressed" lub "Full Frames (uncompressed)" albo cos w podobie z "uncompressed" w nazwie (nie wiem jak to dokladnie nazwali w tym programie). Potem wejdz w zapis filmu i zapisz gdzie masz miejsce (640x480/30 klatek = 1.5-2 GB/minuta! Trzeba miec duzo miejsca). Jest to najszybszy program do kompresji/zapisu filmow jaki do tej pory znalazlem, wiec powinno sie dosc szybko zapisac. Po takim zapisie film powinien sie wczytywac w Vegas.
VirtualDub dobrze radzi sobie z wszystkimi formatami, nawet jesli wystapily bledy podczas zapisu lub film zostal "uszkodzony" to w tym programie go otworzysz. Mialem film ktory nie dzialal w Windows Movie Maker, Winampie, Windows Media Player Classic (majac "K-lite codec full" [najnowszy], a w Virtual Dub'ie go otworzylem i zapisalem ponownie do dzialajacego pliku
Ja w nim np. odcinam napis "Unregistred HyperCam2" z filmow ktore z Tibii zgrywam, potem pare minut (u mnie tempo zapisu jest troche szybsze niz rzeczywisty czas filmu, 5 min filmu w 4 min zapisuje) i mam gotowy plik bez tego napisu i w niezmienionej jakosci (nie kompresowany). Potem moge usunac plik zgrany z tibii i brac sie za montarz w Vegas.
Robie wlasnie prosty film w Vegas pokazujacy pare fajnych efektow ktore mozna uzyskac jesli sie popracuje pare godzin nad filmem (2 godziny, zeby zrobic pierwsze 23 sekundy filmu, dalej bedzie jeszcze ciezej ). Jeszcze z 20-30 godzin pracy i bede mial caly film (2-3 min tylko). Moze wtedy wzrosnie zainteresowanie poradnikiem

//To pisał Gesior z konta brata
__________________

hide jest offline   Odpowiedz z Cytatem