Zobacz pojedynczy post
stary 03-09-2010, 23:10   #166
Herbi_Oxyna
Użytkownik Forum
 
Herbi_Oxyna's Avatar
 
Data dołączenia: 13 09 2007
Lokacja: Wałcz (wkrótce Szczecin)
Wiek: 30
Wpisy bloga: 34

Posty: 528
Stan: Niegrający
Imię: Nie
Gildia: graj
Świat: w
Poziom: ten
Skille: syf
Poziom mag.: !!
Herbi_Oxyna ma numer GG 5694870 Send a message via Skype™ to Herbi_Oxyna
Domyślny

Poradnik niby dobry, ale mam zastrzeżenia.
Cytuj:
Bardziej wymagający, posiadający poteżne komputery mogą robić filmy w 800x600. Zwiększanie ilości klatek nic nie da, bo człowiek więcej niż 24 nie zobaczy.
1 - To chyba ja jestem jakimś maniakiem, gdyż dla mnie minimalna akceptowana rozdzielczość to 960x720 w trybie 4:3 lub 1280x720 w trybie 16:9.
2 - Człowiek widzi ponad 100 klatek na sekundę. Jeśli nie wierzysz, wyrenderuj w sony vegas jakiś film, z dużą ilością przejść 3D, gdzie jest ruch, najpierw w 50fps, a potem 25fps. Jak nie zauważysz różnicy w płynności pomiędzy obiema wersjami, to masz wadę wzroku.

Poradnik dobry dla kogoś kto nie umie ogarnąć żadnego nowego programu, który mu wpadnie w ręce. Ja niestety jestem samoukiem, więc do wszystkiego doszedłem sam ;d




Cytuj:
Oryginalnie napisane przez satosan Pokaż post
Witam. Widzę ze dawny temat ale nie mam gdzie indziej umieścić swojego pytania. Wiec...:
próbuje zrobić film edytowany w SV a kompresować VDubem. Jak z edycja nie mam problemów tak z zapisaniem projektu w SV tak żeby go potem kompresować w VD... no sił już nie mam.
Zależy mi na maksymalnej jakości wręcz HD.
Parametry.
oryginalny plik - 1280x1024 29.9fps
po obróbce chce mieć to samo.
Jedyne co mi się udalo dość dobrze to:
http://www.youtube.com/watch?v=cBhAKo2w22c
(Film troche "skacze" ale to wina ze usawilem fps na 25 zamiast jak w orginale)
To cus ma 39 sec i wazy 24.5MB więc się da zrobic film hd ktory nie bedzie mial rozmiarow slonia Problem polega na tym że tenfilm robiony jest VDubem, czyli czysty plik z frapsa odrazu skomprsowalem przez VD i poszlo. Tylko przed kompresją chciałbym edytowas SV. Nie mam bladego pojęcia jak to zrobic żeby zapisac pożadny plik w SV w taki sposób żeby mi go VD otworzył. Z naciskiem na porzadny. Chyba że 1 sec filmu w takich parametrach = 1.1MB jeśli tak to przepraszam za kłopot.
Jeśli chcesz osiągnąć dobrą jakość, to musisz się pogodzić, że film HD renderowany w SV dużo zajmuje, dlatego potem i tak trzeba narzucić kompresję w VD (Jeśli ją narzucimy wcześniej w SV, to możemy znacznie stracić na kompensacji ruchów/tytułów/etc, gdyż kompresja w czasie renderowania daje inne efekty niż kompresja po, zresztą, ja raz zrobiłem 15 sekundowy plik, który ważył 5GB, ale to już była na serio kompresja bezstratna ;D).
__________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Ostatnio edytowany przez Herbi_Oxyna - 03-09-2010 o 23:17.
Herbi_Oxyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem