Zobacz pojedynczy post
stary 26-08-2005, 16:16   #28
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Do ludzi, którzy narzekają:

Tak, środowisko # jest teraz dość zamkniętym pół-światkiem. Musicie zdawać sobie sprawę, że nikt nie lubi wyzywania (dobrze by było, gdyby ludzie na # też o tym pamiętali). Musicie jednak pamiętać, że tam jest tak samo, jak tu, na forum. Też jest grupa trzymająca władzę, tak samo mają w rękach narzędzia, do wykluczenia was z tej małej społeczności. Tylko że tutaj decyzja jest natycmiastowa - robisz coś wbrew regulaminowi, nawet temu niepisanemu, od razu wylecisz. Nie ma tak, że może ktoś nie zauważy, że potrwa to dzień-dwa zanim moderator sie pokapuje i dostaniesz punkty/bana. Albo dostajesz słowne ostrzeżenie, albo kopa, albo ban. Innej możliwości nie ma, i nie będzie, bo protokół IRC nie obsługuje punktów za jakieś przewinienia. Pamiętajcie też, że oprócz zasad na forum, przede wszystkim obowiązuje was Netykieta, i, nawet ostrzejsze, niepisane zasady kanału.

Najczęstrzym przypadkiem wylatywania ludzi, są:
  • polskie znaczki diakrytyczne (ale to może się niedługo zmieni)
  • wrzaski
  • Głupie nicki
  • egoizm
Pierwsze jest do rozwiązania, jak tylko uda mi się namówić MatKusa i zmienić bramke na inny, lepszy skrypt.
Drugie nie zależy od nas, jak wrzeszczysz, to wylatujesz, jest o tym napisane w tegulaminie # i koniec. ta zasada nie podlega żadnej dyskusji.
Osobiście mam też bardzo niskie mniemanie o ludziach, którzy wchodzą z nickiem tibia cze ziom siema pomocy i podobne. To nie jest nazwa, która identyfikuje daną osobę, to raz. A jak tak bardzo chcesz być anonimowy, to daj sobie spokój z używaniem IRC, bo i tak jak wchodzisz to widzimy twojego hosta, w związku z czym jesteśmy w stanie cię zlokalizować.
Egoizm polega na tym, że chbya myślicie, że na prawdę my siedzimy tam tylko czekając, aż przyjdzie ktoś z nickiem podanym wyżej i będziemy go na rękach nosić, na złotej tacy wszystko podawać - a to manuala tłumaczyć, a to tematu za ciebie szukać, jakbyś sam nie mógł odpalić tej cholernej finkcji szukaj/użyć google. nosz cholera, szanuj czas swój i innych - zamiast wejść na bramke i pytać ludzi, którzy przecież też nie są wszechwiedzący, można by było poszukać, i gwarantuję, że będzie szybciej. A już teksty w stylu "co mam wpisać w google?" są w ogóle (hi, Vall :>) poniżej krytyki. Pamiętajcie, że nie jesteście sami, a to, że jesteście pierwszy raz, nie upoważnia was do darcia pyska/przeszkadzaniu innym. Jak ktoś do was mówi, to wyciągniecie komórkę i zaczniecie przez nią gadać zupełnie olewając rozmówcę? chyba nie. Więc, z łaski swojej, nie zachowujcie się jak rozwydrzone bachory (tak, sielne słowo, ale imo pasują) tylko poczekajcie. Jeżeli ktoś zna odpowiedź, to zapewne Wam pomoże, jeżeli nie będzie zajęty czymś innym (to znam z autopsji - próbuje zmusić jakiś prog do działania, gadam z kimś na GG a na IRC ktoś ma do mnie pretensje, że nie jestem jak szpital - ogólnodostępny i czynny 24/h) Cierpliwość, moi drodzy, cierpliwość.


Acha, Biały, sorry, ale z tekstami w stylu "witajcie dzieci szatana" to mogłeś się tam nawet nie pojawiać, przynajmniej póki ja tam mam ownera. Moja tolerancja też ma pewne granice (niestety)
__________________

Dżizas!

Ostatnio edytowany przez $corcerer - 26-08-2005 o 16:18.
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem