Zobacz pojedynczy post
stary 14-06-2009, 00:48   #43
Gonzo
Dinozaur
 
Gonzo's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2003
Wiek: 32

Posty: 1,824
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Według ciebie Tibia powinna stać w miejscu?
Weź jeszcze raz przeczytaj mojego posta, szczególnie ostatnie zdanie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
W 2004, czyli 5 lat temu. Piszesz, że wtedy ten 50 MS był 'kimś'. Teraz gracz z poziomem wyższym niż 200 jest 'kimś'. Trudno, czasy się zmieniają. Chyba oczywiste, że w 2004 r. Tibia nie była jeszcze tak popularna. Do tego mniej ludzi miało stały dostęp do internetu = mniej graczy. A skoro mniej graczy, to i średnia poziomów nie mogła wynosić nagle 100, tym bardziej, że Tibia była jeszcze wtedy stosunkowo młoda i dopiero się rozwijała, by dorównać innym grom jej typu.
Nie zgodzę się z tym, co mówisz. Fakt, gra była mniej popularna, lecz mniej ludzi miało stały dostęp do internetu tylko w Polsce (no i w krajach wschodnich, ale o nich nie mówimy, bo mało kto z tamtych regionów gra). Lecz mniejsze poziomy spowodowane były UTRUDNIENIAMI w grze, np. brakiem dostępu do run w sklepie, czy mniejszymi hitami (ot, taki EK), drogimi kosztami expienia (MS i ED, expili za pomocą run). Gra nie była wtedy młoda (2005 rok jeszcze, to była Tibia 7.4 do letniego update).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Piszesz o eventach, różnych imprezach - owszem średnia wieku spadła, ale czy to oznacza, że gracze starsi wiekowo już nie grają? Grają, może nie ma ich tak wiele jak kiedyś, ale są i uczestniczą w życiu 'tibijskim', chociażby na forach swoich supp fansitów czy boardów tibia.com. Coś tam robią, od czasu do czasu słyszy się na tibia.com o jakimś konkursie czy queście organizowanym przez gracza.
Tak grają, ale jest ich zdecydowanie mniej - większość mojej starej gildii o której wspomniałem dała sobie z grami spokój ALBO poszła grać w World of Warcraft (gdzie przynajmniej nie ma aż tylu beznadziejnych zmian).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piternet Pokaż post
Wszyscy na siłę porównują dzisiejszą Tibię do tej w wersji 7.4 czy 7.6. Słyszy się 'ochy' i 'achy' - jak to kiedyś było fajnie, niech zrobią stare serwery itp. Świat prze do przodu, rynek gier MMO tak samo. Gdyby dziś przed tymi wspomnianymi przez ciebie 13-14 latkami (tak anyway to sam mam 15, a rok temu wcale nie czułem się jak ten stawiany przez was wszystkich model 14 czy 13 latka - noob stojący w depozycie w Carlin, proszący o 'fri itanz' i spamujący na t.pl tematami pokroju ' jak dojsc bezpiecznie na dc szybko nie mam czasu!!!') postawić Tibię 7.4 czy 7.6, z okropnymi pixelkami, to CipSoft miałby naprawdę niskie zyski. Oni muszą iść do przodu, niekoniecznie tak, jakby to sobie wyobrażał 'stary gracz'. Inaczej ci 13 latkowie, czyli spory % ich utrzymania przesiądzie się na Metina 2 i tam będzie kupował smocze monety, czy co tam jest, a nie PACC w Tibii.
IMHO to tyle na ten temat.

Piternet
Jak wyżej, przeczytaj ostatnie zdanie mojego posta. I z całym szacunkiem, ale po prostu nie zrozumiesz tego, co mówią starzy wyjadacze - bo nie grałeś za tamtych (DOBRYCH!) czasów.
Gonzo jest offline